Śladami Jezusa… (04 – 10 czerwca)

Część pielgrzymkowej trasy, z Warszawy do Tel Avivu, pielgrzymi przebyli samolotem. Przewodniczył im ks Adam Hryc. Pierwszego dnia zatrzymali się w Betlejem. W tym mieście zwiedzili Grotę Mleczną, Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Pole Pasterzy.

Następnie przejechali do Ein Karem. Tu nawiedzili Elżbietę oraz kościół św. Jana Chrzciciela. Później wybrali się na północ Izraela – do Cezarei nadmorskiej, a w niej zwiedzili park archeologiczny i akwedukt.

Kolejne miasto na ich pątniczym szlaku, to Hajfa. Zachwycili się Górą Karmel i kościołem Stela Marris. Ich niekłamany zachwyt wywołała panorama Hajfy i ogrody bahajskie.

Cudownym miejscem „Po śladach Jezusa Chrystusa” okazał się Nazaret, a w nim Bazylika Zwiastowania Pańskiego. W Kanie Galilejskiej pielgrzymi odnowili Sakrament Małżeństwa.

Rejs po Jeziorze Galilejskim odbyli czwartego dnia. Niezapomnianych przeżyć dostarczył im pobyt na Górze Błogosławieństw. Niezapomniany czas spędzili w Kościołach Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Prymatu Piotra. Ciekawe miejsca dla zwiedzających, to także Kafarnaum i Góra Tabor.

Piątego dnia pobytu zwiedzali Jerozolimę. Góra Oliwna: Pater Noster, Panorama starego miasta z tarasu widokowego, Dominus Flevit, Ogród Oliwny i Kościół wszystkich Narodów, Kościół Grobu Marii wywarły na pątnikach nietuzinkowe wrażenia. Cudownym miejscem okazała się także Góra Syjon z wieczernikiem, grobem Davida i Kościołem Zaśnięcia NMP. Pielgrzymi przeszli też starym miastem jerozolimskim pod ścianę płaczu i Galicantu.
powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja, nocleg.

Ostatniego dnia pielgrzymki przeżyli Via dolorosa – Drogę Krzyżową, zakończoną Mszą Świętą i wizytą w Bazylice Grobu Pańskiego.

Później przejechali do Betanii, a w niej zatrzymali się przy Grobie Łazarza. W Jerychu obejrzeli panoramę z Góry Kuszenia. W rzece Jordan odnowili Sakrament Chrztu. Odpoczywali i zażywali kąpieli w Morzu Martwym. Szczęśliwi, chociaż zmęczeni, wrócili na obiadokolację i nocleg do hotelu w Betlejem.

Do Polski wrócili też samolotem. ŚLADAMI JEZUSA CHRYSTUSA, to pielgrzymka, która „wyzwoliła w nas ponadczasowe emocje, cudowne przeżycia, wyjątkowe wrażenia.” – wspominali uczestnicy.