DSC00355 DSC05680 DSC_0059 DSC_0069 DSC_0083 DSC_0188
TwitterFacebook

Ogłoszenia Duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA (26.11.2023 r.)

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Dziś Kościół przedstawia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jako Tego, do którego ostatecznie wróci całe stworzenie, w tym każdy z nas. Pamiętając o celu naszej życiowej pielgrzymki, zechciejmy być Mu wierni i budować Jego Królestwo w nas i wokół nas.
 2. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem. W tym roku wyjątkowo krótki. Roraty odprawiane będą o godz. 7.00. Już dziś zachęcamy wszystkich do licznego udziału. Dzieci i młodzież, w szczególności tych, którzy przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, z lampionami.
 3. Dziś po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła ministranci i młodzież z naszej parafii rozprowadzają zdrapki z zadaniami na Czas adwentu. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz dzieci i młodzieży.
 4. We wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Św. Szarbela.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze Św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. W piątek, jak każdy pierwszy miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.7.30 do 17.00. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 7.00, po niej medytacja i różaniec.
 6. W naszej parafii w pierwsze soboty miesiąca wznawiamy cykl męskich spotkań. Już 2 grudnia od godziny 9.45 zapraszamy ojców z dziećmi oraz dziadków z wnukami do salki parafialnej. Spotkanie przy aktywnym udziale taty lub dziadka, w programie m.in. wspólne zadania i udział w dziecięcym muzycznym Uwielbieniu. Planowane zakończenie o godz. 11.30.  Więcej informacji u opiekuna spotkań ks. Pawła.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza Św. w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. O godz. 14.45 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza Św.
 8. Msza Św. w intencji uczestników pielgrzymki do Włoch będzie sprawowana 5 grudnia o godz. 18.00.
 9. Za tydzień po Mszach Świętych odbędzie się kiermasz Bożonarodzeniowy. Środki pozyskane przy tej okazji przeznaczone będą na fundusz dzieci i młodzieży.
 10. W przerwie świątecznej, od 26.12. do 2.01, organizujemy dla młodzieży obóz rekolekcyjny połączony z kursem narciarskim, w górach, w Gliczarowie Górnym. Zapisy tylko jeszcze dzisiaj.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć alumna Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, który też będzie rozprowadzał kalendarze katolickie na rok 2024.
 12. Dziękuję za wszelkie ofiary przekazane na prace przy zagospodarowaniu terenu kościelnego.
 13. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne za naszych zmarłych, które będą czytane przez cały rok, w niedziele, przed Mszami Świętymi.
 14. W minionym tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty, odeszła śp. Sabina Świderek, zamieszkała przy ul. Geodetów 56, przeżyła 83 lata; Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…