O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (21.07.2024r)

1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Tam, na spotkanie z nami, czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane należną czcią do Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  2. Rozpoczęły się już żniwa, w sposób szczególny, polecamy Bogu rolników i ich ciężką pracę na roli.
  3. Zapraszam na kolejny Dzień Świętej Rity, nabożeństwo jutro o godz. 16.30.
  4. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Medjugorie prosimy o wpłacanie zaliczki.
  5. W naszej parafii organizowane są spotkania dla narzeczonych. Udział w nich jest obowiązkowy przed zawarciem sakramentu małżeństwa. Najbliższa tura spotkań odbędzie się 7, 8, 21 i 22 września 2024 roku. Zapisy u ks. Pawła.( lub pod numerem telefonu 730 315 958).
  6. Na początku sierpnia będzie przeprowadzona akcja zbierania elektrośmieci. Będzie można przywieźć zepsute czy też zbędne przedmioty elektryczne czy elektroniczne, praktycznie wszelki rodzaj od najmniejszych po największe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest cele misyjne, w tym roku dla kościołów na wschodzie. Można już przygotowywać kto ma jakieś niepotrzebne rzeczy a w najbliższym czasie ogłosimy kiedy będzie można przywozić.
  7. W minionym tygodniu po nagrodę wieczną do Pana odeszli: śp. Zbigniew Kowalczyk, zamieszkały przy ul. Sikorskiego 13, przeżył 70 lat; śp. Halina Grycz, z Leszczydołu Działki, przeżyła 80 lat; Wieczny odpoczynek….