O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XXIX    NIEDZIELA ZWYKŁA (20.10.2024 r.)

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji i mówi, na czym polega Jego panowanie oraz władza w Jego królestwie. To służba i gotowość oddania życia za innych, co potwierdził, sam umierając za nas na krzyżu.
  2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także, składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  3. We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. W tym dniu także Nabożeństwo do św. Rity po Mszy Św. o godz.18.00. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Pospieszmy zatem zmarłym z pomocą w duchu wiary w życie wieczne. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów bliskich naszemu sercu i tych, o których inni zapomnieli.
  4. W następną niedzielę, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Św., spotkanie rodziców i dzieci po Mszy Św. o godz.12.00. Zaś po Mszy Św. o godz. 17.00 i różańcu – spotkanie młodzieży, przygotowującej się do Bierzmowania.
  5. Pozdrowienia za zmarłych, tzw. Wypominki, które będą czytane przez cały rok przed każdą Mszą Św., można zamawiać w zakrystii.
  6. Dzieci i młodzież zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w czwartek 31 października po różańcu dla dzieci o godz. 16.45. Zachęcamy do przebrania się w strój wybranego świętego.
  7. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 33-dniowych rekolekcjach, które będą czasem duchowego przygotowania do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję. Codzienne rozważania, modlitwa i Eucharystia pomogą nam pogłębić wiarę i odnaleźć pokój serca. Rozpoczęcie indywidualnych rekolekcji 5 listopada a zakończenie 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – szczegóły na stronie parafialnej i Facebooku.
  8. Organizujemy, w dniu 30 listopada, wyjazd dla dzieci i młodzieży na Jasną Górę i do parku Mandoria. Są jeszcze wolne miejsca, osoby zapisane prosimy o zgłoszenie się do ks. Mariusza.
  9. W minionym tygodniu po wieczną nagrodę do Pana odszedł śp. Jerzy Jasiński, który przeżył 56 lat, przez kilka lat był w naszej parafii organistą. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz.13.00 w kościele św. Wojciecha. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…