DSC_0389 DSC_0485 DSC_0532 DSC_0580 DSC07261 DSC_0110
TwitterFacebook

Ogłoszenia Duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ (04.06.2023r)

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża.
 2. W dniu dzisiejszym, dzieci klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, wyjdziemy z kościoła w uroczystej Eucharystycznej Procesji, na ulice naszej parafii. Trasa procesji przebiegać będzie ulicami: Centralną, Geodetów i Sikorskiego. Bardzo proszę o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy.
 4. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Zachęcam do uczestnictwa w procesji w strojach ludowych, przez co wyrażamy przywiązanie do naszej historii i kultury, naszego dziedzictwa narodowego i regionalnego. Dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy do uczestnictwa w procesji w strojach komunijnych.
 5. Msze Św. w Boże Ciało będą sprawowane o godz.7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o godz.10.30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00 i 20.00.
 6. Serdecznie zapraszamy na KONCERT UWIELBIENIA, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, o godz. 19.00. Chcemy przedłużyć tę wyjątkową uroczystość poprzez śpiew, modlitwę wynagradzającą i uwielbienie Boga za Jego nieustanną opiekę nad nami i obecność wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Przybądźmy, aby wspólnie, w jednym duchu, zanieść modlitwę do naszego Ojca w Niebie.
 7. Przez całą oktawę Bożego Ciała, do czwartku, 15 czerwca, będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Eucharystii codzienną Mszą Świętą z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie i Procesją Eucharystyczną.
 8. Serdecznie zapraszamy na Adorację prowadzoną przez Wspólnotę Theoforos w najbliższy poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Na najbliższy piątek ks. Biskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu i Leśnej Podlaskiej oraz do Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie, która odbędzie się 9 czerwca. Wyjazd o 6 rano.
 11. Organizujemy wyjazd na Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej, który obędzie się 17 czerwca. Jest to wspaniała okazja do pogłębienia swojej wiary i doświadczenia jej piękna wraz z innymi młodymi wierzącymi osobami. Serdecznie zapraszamy. Zapisy u ks. Bartosza.
 12. Samolotowa pielgrzymka do Włoch odbędzie się w dniach 11 – 18 listopada. Rezerwacja bileterów samolotowych została opłacona na ten termin. Są jeszcze wolne miejsca a zapisanych prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 1000zł.         
 13. Na III Diecezjalny Dzień Jedności KWC, który odbędzie się
  10 czerwca 2023 r. w Sanktuarium Maryjnym w Osuchowej zapraszamy wszystkich członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz wszystkich tych, którzy o tym dziele chcieliby się więcej dowiedzieć. W programie pantomimy, konferencja ks. Adama Anuszkiewicza, świadectwa, Msza Święta, spotkanie w grupach, możliwość rozmowy o tym, jak pomóc osobom uzależnionym, adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny posiłek. Więcej informacji i zapisy pod numerem Tel. 500 631 339).
 14. Zapewne zauważyliśmy, że został wykonany parking od ul. Żytniej, a także został powiększony parking od ul. Sikorskiego. Bardzo dziękuję wykonawcom za sprawną i jak sądzę solidne wykonanie tych prac. Parkingi już są, zostało tylko spłacenie wykonanych prac, dlatego też dziękuje za ofiary składane na tacę, czy też na konto parafialne z przeznaczeniem na ten cel. Bóg zapłać. Niebawem zajmiemy się zagospodarowaniem terenu po kaplicy, obecnie gromadzimy materiały, niezbędne do wykonania tych prac.  
 15. W ubiegły czwartek wróciliśmy z Pielgrzymki do Ziemi Świętej – Izraela i Jordanii. Był to bardzo owocnie przeżyty czas, móc doświadczać śladów obecności Jezusa Chrystusa, apostołów, Matki Bożej a także proroków Starotestamentalnych. Msza Św. w intencji pielgrzymów będzie sprawowana 18 czerwca o godz. 17.00, po Mszy spotkanie w domu parafialnym.
 16. W minionym tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty, po nagrodę wieczną do Pana odszedł śp. Leopold Witold Karp,  zamieszkały przy ul. Miłej, przeżył 77 lat.  Wieczny odpoczynek….