DSC_0497 DSC00355 DSC00476 DSC_0037 DSC_0069 DSC_0311

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A ST E R SK I E

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (27.09.2020 r.)

1. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy Św. o godz.17.00. Różaniec z udziałem dzieci – od poniedziałku do piątku – o godz. 16.45. Zapraszamy dzieci i młodzież, a szczególnie tych, którzy przygotowują się do Pierwszej Komunii Św. i Sakramentu Bierzmowania. Tych, którym trudniej dotrzeć do świątyni, proszę o odmawianie różańca w domach. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może obdarzyć nas Kościół.
  2. Jutro po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Św. Szarbela w intencji chorych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W najbliższy czwartek, zapraszamy po Mszy Św. o godz. 18.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji małżeństw, którą prowadzą członkowie Ruchu Domowego Kościoła. Msze Św. w piątek o godz. 7.00, 17.30 i 18.00.
  4. Wszystkie małżeństwa oczekujące na narodziny dziecka poczętego, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 30, podczas której będziemy powierzać dobremu Bogu, przez wstawiennictwo Świętej Joanny Beretty Molla, małżeństwa i ich nienarodzone dzieci.
  5. Rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić w maju, do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.12.00.
  6. Kandydaci do Bierzmowania mogą składać deklaracje do 4 października, formularze można odebrać u ks. Pawła.
  7. Zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla mężczyzn, które jak zwykle odbędzie się w pierwszy wtorek miesiąca, 1 września o godzinie 20.00. W programie godzinnego spotkania konferencja nt. Błogosławieństwa Ojca rodziny, różaniec i Apel Jasnogórski.
  8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin wraz z ruchem Spotkania małżeńskie, zaprasza małżeństwa na weekendowe rekolekcje w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach: 1) od 2 do 4 października oraz 2) od 20 do 22 listopada 2020 roku. Początek spotkania w piątek o godz. 19.00, a zakończenie w niedzielę o godz. 14.30. Rekolekcje przeznaczone są dla małżeństw o różnym stażu małżeńskim, różnym poziomie wiedzy i zaangażowaniu religijnym, z różną skalą uczuć łączących lub dzielących małżonków. Zapraszamy zarówno tzw. „dobre małżeństwa”, jak i małżeństwa przeżywające poważne konflikty, myślące niejednokrotnie o rozstaniu. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie swego uczestnictwa. Zgłoszenia i informacje: Krzysztof Bernacki, kom. 608 702 670 (najlepiej między godz. 15:00 a 20:00)      e-mail: zgloszenia.bialystok@spotkaniamalzenskie.pl
  1. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszły śp. Stanisława Wróblewska, zamieszkała przy ul. Serockiej, przeżyła lat 85 i śp. Halina Maria Kochanowicz, zamieszkała przy ul. Sikorskiego 21, przeżyła lat 89. Wieczny odpoczynek…