DSC_0293 DSC_0403 DSC_0462 DSC_0497 DSC00355 DSC_0059

Chór parafialny

Chór powstał we wrześniu 2007r. z inicjatywy Pani Danuty Deptuły i Pana Stanisława Kadłubowskiego, który został jego pierwszym dyrygentem. Od września 2009r. funkcję dyrygenta pełni Pan Tomasz Śnieżak – organista naszej parafii. Zespół liczy 28 osób. Mamy w swoim repertuarze szereg pieśni kościelnych (w j.polskim i j.łacińskim), pieśni patriotyczne oraz pieśni świeckie. Utwory wykonujemy w układzie czterogłosowym tj.głosy żeńskie: sopran i alt oraz głosy męskie: tenor i bas.

Organizujemy oprawę muzyczną wszystkich większych uroczystości kościelnych: m.in. Pasterka, Rezurekcja i inne ważne święta oraz śluby i pogrzeby.  Śpiewaliśmy również podczas wprowadzenia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz błogosławionych małżonków Zelii i Ludwika Martin do naszej parafii. Każdego roku 11 listopada organizujemy koncert pieśni patriotycznych, jak również  bieżemy udział w przeglądzie kolęd i pastorałek w naszym kościele. Uczestniczyliśmy w festiwalu muzyki religijnej „Z muzyką bliżej Boga” (Wyszków, 2010),  a także w konkursie muzyki religijnej „Mater Misericordiae” (Ząbki, 2010). Występowaliśmy na zakończenie obchodów Święta Niepodległości jak i Wigilii miejskiej (Wyszków, 2010).