DSC_0485 DSC_0530 DSC_0794 DSC00355 DSC07248 DSC_0007
TwitterFacebook

Ogłoszenia Duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XI NIEDZIELA  ZWYKŁA  ((16.06.2024r)

 

  1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego czy adoracji. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
  2. We wtorek zapraszamy mężczyzn na spotkanie i modlitwę z Męską Grupą Różańcową Nazaret. Początek o godz. 20.00 w kościele. 
  3. W piątek, w naszej parafii, Mszą Św. o godz.7.00, rozpoczynamy Nabożeństwa Adoracji Najświętszego Sakramentu, tzw. 40-godz. Nabożeństwo, czas szczególnej wdzięczności i dziękczynienia  Bogu za wszelkie dobro i łaski, jakimi Bóg nas obdarza, a  przede wszystkim za wielki Dar Eucharystii. Okazją do wyrażenia swojej wdzięczności Bogu niech będzie udział we Mszy Św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej diecezji przez cały rok trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu w którymś z kościołów, natomiast w tych dniach adorujemy Pana Jezusa w naszej świątyni. Zapraszamy więc wszystkich, a szczególnie tych, którzy kończą kolejny rok szkolny: rodziców, nauczycieli, młodzież i dzieci. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała w piątek i w sobotę do godz.22.00. Porządek adoracji umieszczony jest w parafialnej gazetce. Zapraszamy zwyczajem lat ubiegłych do trwania przy Jezusie Eucharystycznym w ten wyjątkowy czas. Zakończenie adoracji w niedzielę, o godz. 12.00, sumą odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą będzie sprawował Ks. Karol Nerwiński – nasz były wikariusz. Po Mszy Św. procesja Eucharystyczna. Zapraszam do udziału w procesji tak, jak podczas Bożego Ciała. Dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków. Jest to ważne, nasze parafialne święto. 
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na rodzinny piknik parafialny, który odbędzie się w godzinach od 13.30 do 17.00 na terenie parafialnym i parkingu od ul. Żytniej. W programie przewidziane są atrakcje dla całej rodziny, w tym atrakcje i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami, stoiska gastronomiczne KGW, oraz konkursy i zawody sportowe. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i integracji, a osoby chętne zapraszamy do pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia,  zgłaszać się można do ks. Mariusza.
  5. Na nabożeństwo do Św. Rity zapraszamy w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.00.
  6. W poniedziałek, 24 czerwca o godz. 18.00 będzie sprawowana wspólna Msza Św. w intencji zmarłych Janów i Janiny. Można dołączyć do tej wspólnej Mszy Św. naszych krewnych zmarłych.
  7. W piątek, 28 czerwca organizowany jest wyjazd dla scholi i ministrantów do Warszawy. Zapisy u ks. Bartosza.  
  8. W dniach 19 – 21 sierpnia organizujemy dla dzieci i młodzieży zajęcia wakacyjne w ramach których odbędzie się wyjazd do Energylandii, Wadowic, Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej, oraz zajęcia na miejscu. Koszt 560 zł. Zapisy u ks. Mariusza. 
  9. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Markowej, prosimy o wpłacanie zaliczki i odbiór kart informacyjnych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.