DSC_0351 DSC_0530 DSC_0580 DSC_0682 DSC00476 DSC_0007

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (21.02.2021 r.)

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła ten czas był wyjątkowy, ukierunkowany na pokutę, modlitwę i dobre uczynki. Zatem możemy to czynić na różne sposoby, byle one przybliżały nas do Pana Boga. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć i skutecznie pokierować naszym życiem, uleczyć nasze ewentualne zagubienie się w grzechu i pysze, czy zatrzymać choćby na chwilę nasze ciągłe zabieganie.
  2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, od godz. 15.00 do Mszy Św. wieczornej.
  3. Jutro zapraszamy na kolejny Dzień Świętej Rity: Nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.00 i Msza Święta w intencjach, które będziemy powierzać patronce spraw trudnych i beznadziejnych.
  4. We wtorek o godz.17.45 zapraszamy na Nowennę do Św. Józefa.
  5. W środę o godz. 17.45 kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a wcześniej, o godz.17.00, modlimy się w intencji małżeństw.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci klas III na Mszę Świętą o godz. 12.00 i spotkanie przed Pierwszą Komunią Świętą.
  7. Rodziców i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę Świętą o godz.17.00 i spotkanie po Mszy Świętej.
  8. W czasie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci i młodzieży – o godz.17.00, dla dorosłych – o godz.18.30. Gorzkie Żale w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 9.00. Do skorzystania z Sakramentu Pokuty zapraszamy codziennie o godz.17.30.
  9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach
    21 – 24 marca. Przewodniczył im będzie Ks. Stanisław Dziekoński – profesor UKSW w Warszawie.
  10. W poniedziałek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Z racji tego święta w niedzielę, 28 lutego, o godz. 12.00 w Sanktuarium Św. Idziego będzie sprawowana Msza Św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych, po niej nastąpi złożenie kwiatów pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych i Ofiar Terroru Komunistycznego którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Zaś 1 marca o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza Św. z oprawą muzyczną Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie w naszym Sanktuarium. Po Mszy Św. odbędzie się koncert pieśni patriotycznej młodzieży szkolnej z powiatu wyszkowskiego  i złożenie kwiatów pod pomnikiem poświęconym bohaterom podziemia antykomunistycznego i wszystkim żołnierzom walczącym o niepodległość Ojczyzny.