DSC_0389 DSC_0462 DSC_0682 DSC_0793 DSC_0995 DSC_0057
TwitterFacebook

Ogłoszenia duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XII NIEDZIELA  ZWYKŁA  ((20.06.2021r)

  1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”
  2. W piątek, w naszej parafii, Mszą Św. o godz.7.00, rozpoczynamy Nabożeństwa Adoracji Najświętszego Sakramentu, tzw. 40-godz. Nabożeństwo, czas szczególnej wdzięczności i dziękczynienia  Bogu za wszelkie dobro i łaski, jakimi Bóg nas obdarza, a  przede wszystkim za wielki Dar Eucharystii. Okazją do wyrażenia swojej wdzięczności Bogu niech będzie udział we Mszy Św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej diecezji przez cały rok trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu w którymś z kościołów, natomiast w tych dniach adorujemy Pana Jezusa w naszej parafii. Zapraszamy więc wszystkich, a szczególnie tych, którzy kończą kolejny rok szkolny: rodziców, nauczycieli, młodzież i dzieci. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała w piątek i w sobotę do godz.22.00. Porządek adoracji umieszczony jest w parafialnej gazetce. Zapraszamy zwyczajem lat ubiegłych do trwania przy Jezusie Eucharystycznym w ten wyjątkowy czas. Zakończenie adoracji w niedzielę, o godz. 12.00, sumą odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą będzie sprawował Ks. Biskup Tadeusz Bronakowski. Po Mszy Św. procesja Eucharystyczna. Zapraszam do udziału w procesji starszych i młodszych, także w strojach ludowych i jednolitych tak, jak podczas procesji Bożego Ciała. Dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków. Jest to ważne parafialne święto, nasze święto.  
  3. W tę Uroczystość odpustową przez cały dzień będziemy gościć Księdza Biskupa w ramach wizytacji pasterskiej. Obecny będzie na wszystkich Mszach Św., także w Ostrowach, a na Mszy Św. o godz.17.00 udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.  
  4. Na nabożeństwo do Św. Rity zapraszamy we wtorek, 22 czerwca, o godz. 16.30 i Mszę Św.
  5. W środę przeżyjemy Dzień Ojca. W tym dniu, w szczególny sposób pomodlimy się za wszystkich ojców z naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
  6. W czwartek natomiast, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Z racji na popularność tego imienia będzie sprawowana wspólna Msza Św. o godz. 18.00, w intencji zmarłych Janów i Janiny. Można dołączyć do tej wspólnej Mszy Św. naszych krewnych zmarłych.
  7. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy Św. w niedziele o godz.14.00 i 15.00.
  8. Jak wcześniej ogłaszałem zamówiona do jest wykonania figura św. Józefa, która stanie przed naszym kościołem. Będzie to wotum wdzięczności naszej parafii, rodzin i małżeństw za opiekę i wstawiennictwo jakiego doświadczyliśmy od tego przemożnego orędownika. Pierwszy etap prac został wykonany, została wyrzeźbiona figura wysokości 80 centymetrów, która posłuży jako model do wykonania odlewu z brązu – figury, która będzie miała około 3 metrów. Kosz wykonania tej figury wyniesie około 200 tyś. złotych. W związku z powyższym, bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel. Kilka ofiar już wpłynęło za które bardzo dziękuję. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne, z dopiskiem „na cele kultu religijnego”, co będzie można tę kwotę odliczyć od podatku w rozliczeniu rocznym w Urzędzie Skarbowym. Również w najbliższą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na ten cel. Na przyszłą niedzielę przygotuję obrazki z wizerunkiem tej figury św. Józefa.  
  9. W minionym tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty, po nagrodę wieczną do Pana odszedł śp. Jerzy Banasik, zamieszkały przy ul. Korczaka, przeżył 60 lat; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….