DSC_0580 DSC_0037 DSC_0041 DSC_0059 (2) DSC_0069 DSC_0188

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (25.02.202 r.)

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
  2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – składając ofiary puszek.
  3. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać Mękę Pańską, podczas wspólnej modlitwy: Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci i młodzieży – o godz.17.00, dla dorosłych – o godz.18.30. Gorzkie Żale w niedziele, po Mszy Świętej o godz. 9.00; Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny, od poniedziałku do czwartku o godz. 15.00. Ekstremalna Droga Krzyżowa 15 marca; Droga Krzyżowa w Leszczydole Starym, 8 marca.
  4. W środę po Mszy Św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Szarbela
  5. W najbliższą środę zapraszamy wszystkich mężczyzn z naszej parafii na spotkanie i różaniec. Różaniec rozpoczynamy po Mszy Świętej o godz. 18.00. Będziemy prosić Boga o siły i potrzebne łaski dla wszystkich ojców, mężów i mężczyzn i o Boże prowadzenie za wstawiennictwem Matki Bożej.
  6. W piątek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny. Z tej racji w Wyszkowie w przyszłą niedzielę o godz. 17.00, na placu miejskim rozpocznie się „III Wyszkowski Marsz w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym”. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Niezłomnych Bohaterach.
  7. Natomiast w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz Żołnierzy Niezłomnych, którzy oddali życie za Jej wolność. Nasze modlitwy będziemy zanosić przez wstawiennictwo św. Kazimierza, który jest historycznym patronem Polski. Sanktuarium nasze dostąpiło zaszczytu, że od przyszłej niedzieli relikwie św. Kazimierza, syna Króla Kazimierza Jagiellończyka, żyjącego w XV wieku, na stałe pozostaną w naszym Sanktuarium. Pragniemy uczcić tego Wielkiego Świętego, ale także prosić Go o wstawiennictwo w intencji Polski.  Po Mszy Św. przejdziemy w procesji z Relikwiami św. Kazimierza do pomnika Polskich Bohaterów, złożymy kwiaty i zapalimy znicze.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 17.30 i 18.00. W sobotę o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca, po niej medytacja i różaniec.
  9. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci na modlitwę przed Panem Jezusem w Eucharystii.
  10. W przyszłą niedzielę o godz.14.45 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Mszę Św.
  11. Środą Popielcową rozpoczął się czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed Mszą Św. jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.
  12. Dla tych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę i więź z Bogiem organizowany jest w dnach od 8 do 10 marca Kurs Nowe Życie. Szczegółowe informacje w gazetce parafialnej oraz na stronie Internetowej.
  13. Pod koniec września planujemy ośmiodniową, samolotową pielgrzymkę do Medjugorie i innych miast w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji. Szczegóły na stronie internetowej.
  14. W nadchodzące wakacje planujemy w lipcu dla młodzieży dwutygodniowy spływ kajakowy, a na przełomie czerwca i lipca dla dzieci i młodzieży obóz rekolekcyjno – wypoczynkowy w Bośni i Hercegowinie i Chorwacji. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszego sanktuarium.
  15. Dziękujemy za wszelkie ofiary przekazane na prace przy zagospodarowaniu terenu kościelnego. W tym tygodniu złożyło KŻR św. Zelii i Ludwika Martin – 300zł oraz 200zł. na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
  16. W ostatnim tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty, po wieczną nagrodę do Pana, odeszła śp. Krystyna Grzegorzewska z ul. Kochanowskiego, przeżyła 93 lata. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…