DSC_0530 DSC_0837 DSC00391 DSC_0041 DSC_0057 DSC_0059 (2)

XXIV Niedziela Zwykła (19.09.2021)

1. Dzisiejsza niedziela – w sposób szczególny w Kościele – poświęcona jest środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, jednocześnie pamiętając, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, by właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młodsze pokolenie. W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek na Diecezjalne Radio Nadzieja.
  2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Wieczór Chwały, z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne, który rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę o godzinie 5.00 wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisanych prosimy o opłacenie lub potwierdzenie wyjazdu.
  4. W środę o godz. 16.30 nabożeństwo do Św. Rity podczas którego będziemy powierzać naszej patronce sprawy trudne i beznadziejne.
  5. W przyszłą niedzielę, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, spotkanie rodziców i dzieci po Mszy Św. o godz.12.00. Zaś po Mszy Świętej o godz. 17.00 – spotkanie młodzieży, przygotowującej się do bierzmowania.
  6. W pierwszą niedzielę października, o godz. 00, w naszym Sanktuarium będzie sprawowana Msza Święta w intencji małżeństw oczekujących na narodziny dziecka poczętego ze specjalną modlitwą przez wstawiennictwo Świętej Joanny Beretty Molla i błogosławieństwem.
  7. Zapraszamy dziewczęta, a także chłopców, którzy w czasie Mszy Św. dla dzieci, o godz. 12.00, chcieliby uwielbiać Pana Boga poprzez śpiew, najbliższe spotkanie scholii, w sobotę o godz.10.00.
  8. Ministrantów oraz wszystkich chętnych do posługi przy ołtarzu, chłopców, zapraszamy w sobotę o godz.11.00 w sali w domu parafialnym.
  9. W naszej parafii nadal funkcjonuje Poradnia Rodzinna – dwóch psychologów i terapeuta od uzależnień. Przyjęcia odbywać się będą w godz. od 18.00 do 19.00: z Panią psycholog – w każdy pierwszy wtorek miesiąca, z Panią terapeutą od uzależnień – w każdy trzeci wtorek miesiąca.
  10. Wspólnota Theoforos zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie formacyjne, które odbędzie się jutro o godz. 19.00 w sali w domu parafialnym.
  11. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pogłębić swoje życie duchowe, odpowiedzieć na nurtujące pytania: o wiarę, o sens życia i wiele innych, zapraszamy na Kurs Nowego Życia, w dniach 8 -10 października br. Szczegółowe informacje u ks. Karola.
  12. Dziękuję za ofiary na Figurę św. Józefa składane czy to osobiście, czy na konto parafialne. W ostatnim czasie złożyły Koła Żywego Różańca: Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Olszanki – 1400zł.; św. Kazimierza z Sitna 330zł.; Bł. Karoliny z Sitna – 250zł. Bóg zapłać.
  13. Są jeszcze do nabycia książki o Prymasie Wyszyńskim „Odsiecz z nieba”, profesora Grzegorza Kucharczyka.
  14. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł śp. Jan Wilczyński z Sikorskiego 21, przeżył 74 lata. Wieczny odpoczynek…