DSC_0403 DSC_0793 DSC00355 DSC_0007 DSC_0040 DSC_0110
TwitterFacebook

Ogłoszenia Duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A ST E R SK I E

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (24.09.2023 r.)

 

 1. Za tydzień rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas, naszej Ojczyzny i całego świata. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 16.45, w soboty o 18.30, a w niedziele o godz.16.15. Podczas modlitwy różańcowej w naszej świątyni sposób szczególny, będziemy powierzać naszą Ojczyznę, a także będziemy modlić się w intencji rodzin z poszczególnych ulic, bloków i wiosek z naszej parafii. Zapraszamy chociażby w tym jednym dniu, w którym będziemy się modlić za poszczególne rodziny. Dzieci w sposób szczególny zapraszamy na różaniec we wtorki i czwartki. Tych, którym trudniej dotrzeć do świątyni, proszę o odmawianie różańca w domach. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może obdarzyć nas Kościół.
 2. Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Mszę Świętą, w przyszłą niedzielę o godz. 14.45. Bezpośrednio po Mszy będziemy modlić się modlitwą różańcową.
 3. W dniu dzisiejszym grupa parafian wraz z Ks. Bartoszem uczestniczy w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze.
 4. W czwartek po Mszy Św. o godz. 18.00 modlimy się do Św. Szarbela, szczególnie w intencji chorych.
 5. Wszystkie małżeństwa oczekujące na narodziny dziecka poczętego, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 30, podczas której będziemy powierzać dobremu Bogu, przez wstawiennictwo Świętej Joanny Beretty Molla, małżeństwa i ich nienarodzone dzieci.
 6. Organizujemy Kurs Nowe Życie. Jest to okazja do ożywienia swojej relacji z Panem Bogiem i we wspólnocie z innymi wierzącymi. Kurs odbędzie się w dniach 6,7 i 8 października w Szkole Podstawowej nr 5. Szczegóły i zapisy u ks. Pawła.
 7. W naszej parafii nadal funkcjonuje Poradnia Rodzinna – dwóch psychologów i terapeuta od uzależnień. Przyjęcia odbywać się będą w godz. od 18.00 do 19.00: z Panią psycholog – w każdy pierwszy wtorek miesiąca, z Panią terapeutą od uzależnień – w każdy trzeci wtorek miesiąca.
 8. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Osuchowej, która odbędzie się 7 października. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych a szczególnie tych, którzy modlą się modlitwą różańcową.
 9. Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej w tym roku odbędą się 25 listopada w Wyszkowie. Przygotowując to wydarzenie zapraszamy chętną młodzież naszej parafii do zaangażowania się w organizację spotkania młodych naszej diecezji. Chętnych wolontariuszy zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 19.00 w parafii św. Idziego.
 10. Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Dla narzeczonych i małżonków przygotowano 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a dla rodziców 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii.

  Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej ( www.duszpasterstworodzin.lomza.pl ). 

 11. Dziękuję za wszelkie ofiary przekazane na prace przy zagospodarowaniu terenu kościelnego.