DSC_0389 (2) DSC_0389 DSC_0837 DSC_0069 DSC_0083 DSC_0311

Wspólnota Theoforos

Przy Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie powstała wspólnota ewangelizacyjna „Theoforos” i oddział Theoforos Młodzi . Opiekę nad grupą sprawuje od września 2018 r. ks. Karol Nerwiński. Również Theoforos Młodzi  od września mają nowego opiekuna , jest nim ks. Paweł Perkowski.

Samo słowo „Theoforos” z gr. oznacza „człowieka niosącego Boga”. Współczesny świat i żyjący w nim człowiek bardzo potrzebuje Boga i Jego Miłości. Ludzie poszukują sensu, wartości, wsparcia, właściwej drogi życia. Jako wspólnota chcemy każdemu poszukującemu przynieść Boga. Pragniemy ponadto nieść Jezusa tam, gdzie Go brakuje, w miejsca, w których nie dotarła Ewangelia. Napełniając się światłem Chrystusa możemy podawać je dalej.

Jednym ze Świętych, który nazwał siebie „Theoforos” był św. Ignacy, biskup Antiochii. Za panowania cesarza Trajana został skazany na śmierć z powodu wyznawanej wiary. Zanim rzucono go na pożarcie dzikim zwierzętom, w drodze na męczeńską śmierć, św. Ignacy napisał list do siedmiu chrześcijańskich wspólnot. Podkreślał w nich, iż to Eucharystia tworzy więź pomiędzy chrześcijanami, a nade wszystko wprowadza nas w życie samego Chrystusa. Św. Ignacy nazywał siebie Bożą pszenicą, która starta zębami dzikich zwierząt, stanie się czystym chlebem Chrystusa.

Początkiem naszej Wspólnoty był kurs Nowe Życie, który odbył się w dn. 31.03-2.04.2017r. Uczestniczyło w nim ponad 50 osób. Większość z nich tuż po zakończeniu kursu pragnęła formować się dalej. Po długiej modlitwie i adoracji 24 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie nowej wspólnoty. Przybyło na nie bardzo dużo osób i ze spotkania na spotkanie jest nas coraz więcej. W pierwsze poniedziałki każdego miesiąca uczestniczymy we Mszy Św., po której prowadzimy adorację Pana Jezusa oraz modlimy się o uzdrowienie.

Codzienna Eucharystia, kursy ewangelizacyjne, kurs Alpha, rekolekcje wakacyjne to elementy konkretnej formacji naszej wspólnoty.

Zapraszamy do „Theoforos” każdego, kto szuka swojego miejsca w Kościele.