DSC_0682 DSC00355 DSC_0007 DSC_0023 DSC_0031 (2) DSC_0110

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom

Stowarzyszenie działające od 2005 roku, we współpracy z Parafią pw. Świętej Rodziny w Wyszkowie prowadzi różnorodną działalność na rzecz dzieci i młodzieży, organizując im w wolnym czasie różnego rodzaju zajęcia, świadcząc  także niejednokrotnie  pomoc psychologiczną i wsparcie duchowe sytuacjach kryzysowych.

Corocznie organizujemy wypoczynek letni i zimowy dla kilkuset osób: dzieci i młodzieży. Są to obozy w górach, nad morzem i na Mazurach, spływy kajakowe, rajdy rowerowe i obozy żeglarskie zawsze z bogatym programem rekreacyjno – sportowym a także socjoterapeutycznym. We współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wyszkowie organizujemy obozy i kolonie dla dzieci z rodzin ubogich wytypowanych przez Ośrodek.

Systematyczną wieloaspektową pracę wychowawczo – opiekuńczo – profilaktyczną podejmujemy w prowadzonej Świetlicy Środowiskowej, z której każdego dnia korzysta ok. 40 dzieci. Jednocześnie codziennie w godzinach wieczornych ze świetlicy korzysta młodzież, która nieodpłatnie ma do dyspozycji siłownię, bilard, stoły do tenisa, „piłkarzyki” i komputery, może  też wypić herbatę, poczęstować się słodyczami.

Do wszystkich naszych przedsięwzięć z dziećmi i młodzieżą staramy się dobierać zaufaną, wykwalifikowaną kadrę i opiekunów. W tej pracy służy nam pomocą wielu nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz studentów. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za Ich pomoc i pracę jako wolontariuszy. Współpracujemy z wieloma instytucjami, firmami i fundacjami z Wyszkowa, Warszawy, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Łomży i wielu innych miast. Dzięki ich wsparciu i bezinteresownej pomocy możemy zrealizować wiele naszych programów, kierowanych szczególnie do dzieci i młodzieży.

Działalność jaką prowadzimy ma na celu: ukazanie wartościowej alternatywy dla alkoholizmu, narkomanii i przestępczości wśród  dzieci i młodzieży, uczenie właściwych i pozytywnych postaw życiowych, odkrywanie talentów i rozwój zainteresowań, zagospodarowanie ich wolnego czasu, zainteresowanie kulturą kraju oraz sportem i turystyką.

Działania, które podejmujemy w Stowarzyszeniu są szczególnie ukierunkowane w stronę dzieci i młodzieży, ale staramy się także współpracować z ich rodzicami i całymi rodzinami, pomagając im w trudnej sytuacji materialnej i psychologicznej.

Dzięki przychylności i życzliwości Pana Burmistrza, Rady Gminy i pracowników Urzędu Gminy Wyszków nasze działania możemy wciąż poszerzać o nowe, coraz to bardziej atrakcyjne oferty, które służą dobru mieszkańców całej Gminy. Działaniami naszymi obejmujemy nie tylko Osiedle „Polonez” i  Osiedle „Młodych” ale także służymy i chcemy nadal służyć pomocą mieszkańcom całego naszego miasta i gminy Wyszków.

ZOBACZ JAK DZIAŁAMY!
(relacje są dostępne po kliknięciu w poszczególne daty)

REGULAMIN WYJAZDÓW (na KAJAKI i NARTY) oraz POLITYKA PRYWATNOŚCI znajdują się TUTAJ

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!
Wszystkich chętnych, szczególnie mieszkańców miasta i gminy Wyszków, którzy chcieliby włączyć się, jako wolontariusze, w niesienie pomocy osobom potrzebującym, a także do korzystania z naszych ofert zapraszamy do kontaktu i współpracy.

KONTAKT:
* działalność i sprawy ogólne: sprwyszkow@wp.pl
* informacje związane z wyjazdami (KAJAKI-ŻAGLE-NARTY): kadra.spr@gmail.com

WSPARCIE FINANSOWE
Ogromnie licznym na wsparcie z Państwa strony – dzięki wpłatom darowizn możemy realizować wiele projektów.
Numer konta: 89 8923 0008 0904 0470 2009 0001

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom