DSC_0497 DSC00355 DSC05680 DSC07248 DSC07261 DSC_0040

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom

Stowarzyszenie działające we współpracy z Parafią pw. Świętej Rodziny  w Wyszkowie od 10 lat prowadzi różnorodną działalność  z dziećmi i młodzieżą, organizując im  w wolnym czasie różnego rodzaju zajęcia, świadcząc  także niejednokrotnie  pomoc psychologiczną i wsparcie duchowe sytuacjach kryzysowych.

Corocznie organizujemy wypoczynek letni dla ok. 500  dzieci i młodzieży oraz wypoczynek zimowy dla ok. 180-200  młodych  ludzi. Są to obozy w górach, nad morzem i na Mazurach, spływy kajakowe, rajdy rowerowe i obozy żeglarskie; zawsze z bogatym programem rekreacyjno–sportowym a także socjoterapeutycznym. We współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wyszkowie organizujemy obozy i kolonie dla dzieci z rodzin ubogich wytypowanych przez Ośrodek.

Systematyczną wieloaspektową pracę wychowawczo – opiekuńczo  – profilaktyczną podejmujemy w prowadzonej Świetlicy Środowiskowej, z której korzysta ok. 40 dzieci każdego dnia. Jednocześnie w godzinach wieczornych ze świetlicy korzysta wiele młodzieży, która jest dla niej otwarta każdego dnia. Młodzież  ma  do dyspozycji siłownię, bilard, stoły do tenisa, „piłkarzyki” i komputery, może  też wypić herbatę, poczęstować się słodyczami, za  nic nie płacąc.

Do wszystkich naszych przedsięwzięć  z dziećmi i młodzieżą staramy się dobierać dobrą, wykwalifikowaną kadrę i opiekunów. W tej pracy służy nam pomocą wielu nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz studentów. Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni za ich pomoc i pracę jako wolontariuszy. Współpracujemy z wieloma instytucjami, firmami i fundacjami z Wyszkowa, Warszawy, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Łomży i wielu innych miast. Dzięki ich  wsparciu i bezinteresownej pomocy możemy zrealizować wiele naszych programów, kierowanych szczególnie do dzieci i młodzieży.

Działalność jaką prowadzimy  ma na celu: ukazanie wartościowej alternatywy dla alkoholizmu, narkomanii i przestępczości wśród  dzieci i młodzieży, uczenie właściwych i pozytywnych postaw życiowych, odkrywanie talentów i rozwój zainteresowań, zagospodarowanie ich wolnego czasu, zainteresowanie kulturą kraju oraz sportem i turystyką.

Działania nasze, które podejmujemy w Stowarzyszeniu, są szczególnie ukierunkowane w stronę dzieci i młodzieży, ale  także chcemy bardziej współpracować  z ich rodzicami i całymi rodzinami, pomagając im w trudnej sytuacji materialnej i psychologicznej.

Dzięki przychylności  i życzliwości Pana Burmistrza, Rady  Gminy i pracowników Urzędu Gminy Wyszków  nasze działania możemy wciąż poszerzać o nowe, coraz to bardziej atrakcyjne oferty, które służą dobru mieszkańców całej Gminy. Działaniami naszymi obejmujemy nie tylko Osiedle „Polonez” i  Osiedle „Młodych” ale także służymy i chcemy nadal służyć pomocą mieszkańcom całego naszego miasta i gminy Wyszków.

Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, mieszkańców miasta i gminy Wyszków, którzy chcieliby włączyć się, jako wolontariusze, w niesienie pomocy ludziom  potrzebującym, a także do korzystania z naszych ofert.

Numer konta: 31 1240 5631 1111 0000 5089 0169
Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom