DSC_0485 DSC_0530 DSC_0794 DSC00355 DSC07248 DSC_0007
TwitterFacebook

NARTY 2023 – wspomnienia z obozu w Gliczarowie Górnym

Za nami kolejny zimowy obóz dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom, który obył się w dniach 26.12.2023 – 02.01.2024 roku w Gliczarowie Górnym. Wzięło  w nim udział 60 młodych ludzi z całej Polski i Ukrainy.

Niektórzy z uczestników po raz pierwszy mieli możliwość poczuć „trudy” szusowania na nartach, inni doskonali swoje umiejętności na stokach Kotelnicy Białczańskiej.

Sportowe emocje miały swoją kontynuację we wspólnych zabawach na śniegu: zjeżdżaniu na jabłuszkach, odtańczeniu „belgijki” na śnieżnym stoku, czy też rywalizacji podczas gry w „Mafię”.

Jak zwykle nie zawiedli się smakosze włoskiej kuchni, wspaniałego pstrąga czy naleśników z nadzieniem „jak kto lubi” 😊.

Chwile wytchnienia od harmidru dawały warsztaty figur gipsowych i woskowych, a szczególne wyciszenie przynosiło pisanie ikon. Przy towarzyszącej muzyce sakralnej można było zagłębić się w Duchu, by jak najlepiej przelać na deskę swoje emocje w malowanym obliczu Matki Bożej.

„Co w duszy gra?” to był ważny temat warsztatów psychologicznych. Relacje z otoczeniem i z samym z sobą, sprawczość i odpowiedzialność okazały się polem do długich rozmów i przemyśleń. Bez wątpienia czas w ten sposób spędzony był czasem umocnienia, nabrania sił i dystansu do siebie oraz otoczenia na najbliższe dni i miesiące.

„Słowo Boże jako nasiono wiary rzucone na głębie naszych serc” było myślą przewodnią tegorocznej formacji ludzkiej. Podkreślaliśmy w tym kontekście ważność dialogu w oparciu o umiejętność tak słuchania jak i mówienia, by nas zrozumiano i wysłuchano.

Wszystkie te emocje i zdarzenia nie zrealizowałyby się gdyby nie nasi Partnerzy, Darczyńcy i Dobroczyńcy, którym za ich hojność i bezinteresowność mówimy z całego serca DZIĘKUJEMY!

Specjalne podziękowania kierujemy do Rektora UKSW, Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego za pomoc i wsparcie organizacyjno-logistyczne.

 

Krótka relacja filmowa dostępna jest TUTAJ