DSC_0293 DSC_0297 DSC_0351 DSC_0497 DSC00355 DSC07248

Schole

Schola dziecięca „Anielskie promyki” funkcjonuje od początku istnienia naszej parafii. Wówczas jej prowadzeniem zajmowały się Ania i Marta Kozon. W 2004 roku opiekę nad scholą objął ks. Grzegorz Stankowski, rok później zaczęła mu pomagać Patrycja Dziergiewicz (gitara), Monika Zacharska (gitara) i Kasia Nowak (keyboard). Od 2008 roku scholą opiekował się ks. Dariusz Izbicki, a śpiewem i muzyką zajmowała się Patrycja Dziergiewicz, Beata Moch, Karolina Wichlińska i Paulina Michalak.

Od 2014 roku opiekunem scholii jest ks. Adam Hryc. Prowadzącymi próby i odpowiedzialnymi za grę i śpiew są Kinga Beszterda, Sylwia Traczyk i Wiktoria Gajewska. W grze na gitarach wspierają je także Aleksandra Beszterda, Natalia Stępnowska i Katarzyna Piekarska. Przez wszystkie lata istnienia scholii przewinęło się przez nią dziesiątki, jak nie setki osób. Obecnie schola liczy ok. 30 stałych członków (głównie uczniów szkoły podstawowej), którzy systematycznie przychodzą o godz. 12.00 na sobotnie próby do parafialnej świetlicy. Swoje umiejętności i talent dany przez Pana Boga dzieci wykorzystują w przygotowaniu oprawy muzycznej podczas niedzielnej Mszy Świętej o godz. 12.00, Rekolekcji Parafialnych oraz Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątki Wielkiego Postu. Poza regularnymi próbami w soboty schola ma możliwość rozwoju w formie uczestnictwa w organizowanych kilka razy w roku weekendowych lub kilkudniowych warsztatach muzycznych (głównie w Szkole Podstawowej w Leszczydole Starym i Lucynowie oraz w Ostrożnym). W grupie panuje miła, przyjacielska atmosfera, a każda nowa osoba jest ciepło witana w naszym gronie.
Choć nie zawsze nam wychodzi, naszym mottem jest „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli” – bo wszystko co robimy, czynimy na chwałę Bożą!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY – WPADNIJ I ZOBACZ JAK JEST!

PRÓBY W ŚWIETLICY PARAFIALNEJ:
W KAŻDĄ SOBOTĘ O GODZ. 12.00 I W NIEDZIELĘ O 11.00.

Schola młodzieżowa

Nasza schola powstała w 2008 r. Wyodrębniła się z młodzieżowego chóru parafialnego, który założył ks. Grzegorz Stankowski w 2004 r. Nasz główny cel to chęć służenia Bogu i śpiewania na Jego chwałę. Chcemy modlić się śpiewem, ale też zależy nam na tym, aby nasz śpiew przybliżał ludzi do Boga. Dlatego cieszy nas, kiedy w nasz śpiew włączają się ludzie obecni na Eucharystii.

Dbamy o oprawę muzyczną na niedzielnej Mszy Świętej dla młodzieży o godzinie 17:00. Włączamy się też w przygotowanie śpiewów w czasie uroczystości i świąt. Przygotowujemy oprawę młodzieżowych adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwsze piątki miesiąca. Nasze próby łączymy z próbami scholi dziecięcej, w soboty o godz. 12.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które chcą do nas dołączyć. Można po prostu przyjść na próbę lub podejść do nas po Mszy św. Nie trzeba umieć dobrze śpiewać, na początek wystarczy chcieć! W skład zespołu wchodzi kilkanaście osób w różnym wieku. W łączności ze scholą dziecięcą przeżywamy warsztaty muzyczne co pozwala nam podnosić umiejętności śpiewu, doboru pieśni liturgicznych a także dobrze spędzać wspólnie czas.

Schola dorosłych

Informacje o scholi dorosłych – została założona przez ks. Dariusza Izbickiego. W skład scholi wchodzą osoby należące do wspólnoty Kościoła Domowego jak również osoby chcące śpiewem uwielbiać Boga. Schola licząca około 20 osób posługuje muzycznie na charyzmatycznych Wieczorach Chwały oraz na różnych uroczystościach parafialnych. Osobami odpowiedzialnymi za śpiew i grę są Katarzyna Urbanowska oraz Bogdan Rojek.

Próby scholi są w każdą środę o godz. 19.00 Zapraszamy chętnych do dołączenia do naszej małej wspólnoty muzycznej!