DSC_0485 DSC_0530 DSC_0794 DSC00355 DSC07248 DSC_0007
TwitterFacebook

Pielgrzymka do Fatimy

 

W poniedziałek 10 czerwca o godz.18.00 będzie sprawowana Msza Św. w intencji uczestników pielgrzymki do Fatimy, po niej spotkanie w domu parafialnym. 

PIELGRZYMKA  PORTUGALIA, HISZPANIA

11-17.05.2024

Fatima , Lizbona, Porto , Santiago De Compostela , Braga, Coimbra , Batalha , Alcobaca , Nazare

DZIEŃ 1

LOTNISKO WARSZAWA – LOTNISKO LIZBONA

Wyjazd  na lotnisko Chopina w Warszawie o godz. 9.00 z parkingu przy parafii Świętej Rodziny w Wyszkowie. Wylot 12:55, przylot do Lizbony na godz. 16:10 – czasu lokalnego. Odbiór bagażu i przejazd do hotelu w Figueira da Foz  . Zakwaterowanie w hotelu . Obiadokolacja. , nocleg.

DZIEŃ 2

BRAGA, PORTO, COIMBRA 

Śniadanie, wyjazd z hotelu, przejazd do PORTO – drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto.. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m. in.: Sé Catedral, dworzec kolejowy z kaflami azulejo, Cais da Ribeira – nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto. Czas wolny.   Następnie przejazd do COIMBRY – dawnej stolicy Portugalii. Spacer po zabytkowej starówce Coimbry – miasta uniwersyteckiego (uniwersytet z 1290 r – jeden z najstarszych tego typu uczelni w Europie). Przejazd do Figuera da Foz). Zakwaterowanie w hotelu  Obiadokolacja , nocleg.

DZIEŃ 3

SANTIAGO DE COMPOSTELA (HISZPANIA)

Śniadanie., wyjazd z hotelu i przejazd na teren Hiszpanii do SANTIAGO DE COMPOSTELA –  najbardziej  znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Zwiedzanie najważniejszych miejsc w Santiago de Compostela.  Wizyta w katedrze, która stanowi Sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Msza Święta  . Po Mszy czas wolny, a następnie wyjazd z Santiago. Przejazd do Portugalii, nawiedzenie Sanktuarium  Maryjnego

Sameiro przy hotelu Jana Pawła II. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE  – FATIMA

Zbiórka i  przejście na Mszę Świętą w Kaplicy Objawień.  Po mszy powrót do hotelu, śniadanie.. Przejazd do BATALHI miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria (Matki Boskiej Zwycięskiej), arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek) wybudowanego na pamiątkę zwycięskiej bitwy (stąd nazwa „batalia”). Kolejno przejazd do ALCOBACA , gdzie znajduje się Klasztor “Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça” zbudowany przez zakon cystersów, zabytek znany z grobowców słynnej i nieszczęśliwej pary kochanków: Ines de Castro i króla Pedro I.  Następnie przejazd do NAZARE , gdzie zatrzymamy się w starej części Nazare – Sitio  na punkcie widokowym z którego rozciąga się wspaniały widok na Ocean Atlantycki. Tam poznamy legendę kościółka Matki Boskiej z Nazare i cudownej figurki N.M.P. 

Następnie  wyjazd w kierunku Fatimy , Przyjazd do hotelu , zakwaterowanie i obiadokolacja.

Wspólne wyjście z hotelu– spacer do Sanktuarium . Przejście do Kaplicy Objawień. Uczestnictwo w wieczornych modlitwach (Różaniec w Kaplicy Objawień) i procesja ze świecami.  Indywidualny powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5

FATIMA

Śniadanie . Zbiórka w recepcji i wspólne wyjście z hotelu , nawiedzenie Kaplicy Objawień z figurą Matki Boskiej Fatimskiej, nawiedzenie Bazyliki Różańcowej, gdzie znajdują się groby Pastuszków. Msza święta. Po mszy zwiedzanie Sanktuarium, w tym wizyta w Muzeum Pokój i Światło (ekspozycja darów wotywnych z całego świata oraz korony Matki Boskiej). Dalsze zwiedzanie Sanktuarium: Mur Berliński, pomnik św. Jana Pawła II, Bazylika Trójcy Świętej. Następnie spacer do ALJUSTREL & VALINHOS – miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków. Po drodze droga krzyżowa. Powrót z Alżustrel do hotelu. Obiadokolacja. Wspólne wyjście z hotelu– spacer do Sanktuarium, uczestnictwo w wieczornych modlitwach  (Różaniec w Kaplicy Objawień) i procesja ze świecami.  Indywidualny powrót do hotelu.

DZIEŃ 6

ZWIEDZANIE LIZBONY

Śniadanie ,  wyjazd z hotelu, przejazd do LIZBONY Przejazd do dzielnicy Belem, wizyta w klasztorze Hieronimitów, spacer pod Wieżę Belem i Pomnik Odkrywców, przejazd przez dzielnicę Baixa, znaną z najważniejszych ulic i pałacy w Lizbonie: Praça do Comercio, Plac Rossio (serce z Lizbony) Rua Augusta, Restauradores, kolejno zwiedzanie najstarszej dzielnicy Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św. Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza święta w Kościele Św. Antoniego. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Lizbony . Zakwaterowanie w hotelu . Obiadokolacja , nocleg.

 

DZIEŃ 7

TRANSFER NA LOTNISKO W LIZBONIE

Śniadanie- pakowane i  wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na lotnisko odprawa bagażowa wylot  o godzinie 07:00 . Przylot do kraju o godz.12:00 .

 

Kolejnosc   zwiedzania   moze   ulec   zmianie.

W razie drastycznych podwyzek opłat paliwowych i wzrostu kursu euro cena moze zostac podwyzszona na 30 dni przed wylotem .

 

 

ILOŚĆ DNI Cena za osobę
7 dni / 6 HB Grupa 48 uczestników – 3900 + 250 Euro   

 

 

Cena zawiera:

bilet lotniczy na trasie Warszawa  – Lizbona  – Warszawa  , bagaż podręczny 8 kg i bagaż rejestrowany 23 kg

transport autokarem na terenie Portugalii i Hiszpanii ,

6 noclegów  w hotelach 3,4* , pokoje 2,3 osobowe z łazienkami  ( dopłata do pokoju jednoosobowego 180 Euro )

wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacje,

usługę pilota/przewodnika z Polski .

ubezpieczenie SIGNAL IDUNA NNW 15 000 PLN , KL 20 000 Euro , ubezpieczenie zawiera Choroby przewlekłe  do 20 000 Euro i ewentualne leczenie w szpitalu na Covid-19 do kwoty 20 000 Euro

organizację wejść do zwiedzanych obiektów, rezerwację Mszy Świętych,

obowiązkowe ubezpieczenie na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

bilety wstępu , lokalni przewodnicy , zestawy słuchawkowe Tour Guide System

 Cena nie zawiera : transportu z i na lotnisko w Warszawie , ewentualnych testów , napojów do obiadokolacji , ubezpieczenia od kosztów rezygnacji .