Pielgrzymka do Medjugorie

Termin 26.09-03.10.2024

Dzień 1: WYLOT

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 14:00

Odprawa bagażowo – biletowa. Wylot o godz.16:25 , w Dubrowniku jesteśmy na godz.18:25

Przejazd autokarem do Neum. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: NEUM

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: REJS

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek. Malowniczy rejs po zatoce oraz Fish Picknik – degustacja dań z ryb i owoców morza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: TROGIR – SPLIT

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Trogiru, zwanego „Chorwacką Wenecją”, któremu niepowtarzalny charakter nadają gotyckie domy i renesansowe pałace z najbardziej charakterystyczną katedra św. Wawrzyńca. Następnie zwiedzanie  Splitu – miasta leżącego w otoczonej wzgórzami malowniczej zatoce. To drugie, co do wielkości miasto Chorwacji i równocześnie stolica Dalmacji, ważny ośrodek administracyjny, gospodarczy i komunikacyjny. Split słynie z kaprysu rzymskiego cesarza – pałacu Dioklecjana, który przetrwał do dziś. Zobaczymy ratusz z XV wieku oraz katedrę.

Czas wolny na imponującej splickiej promenadzie. Przejazd do Medjugorie Zakwaterowanie .Udział w nabożeństwach wieczornych Obiadokolacja. Nocleg .

Dzień 5: MEDJUGORJE

Śniadanie,  zwiedzanie Medjugorie, miejsca objawień Matki Bożej – Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Pierwsze objawienie miało mieć miejsce w godzinach wieczornych 24 czerwca we wsi Bijakovići, na wzgórzu Crnica należącym do parafii Medjugorie, w części tego wzgórza zwanej Podbrdo. Ukazująca się dzieciom Pani (w języku chorwackim: Gospa) miała przedstawić się im jako Błogosławiona Dziewica Maryja. Podczas pobytu w Medjugorie nawiedzimy cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo oraz kościół św. Jakuba. Po południu

spotkanie ze Wspólnotą Cenacolo. Wspólnota ta powstała we Włoszech w lipcu 1983 r. Założyła ją siostra Elvira Petrozzi i pomaga osobom zagubionym w życiu, mającym problemy z nałogami. Terapią jest modlitwa, praca i relacja z drugim człowiekiem. Wieczorem udział w nabożeństwach przewidzianych na ten dzień. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: MEDJUGORIE – MOSTAR

Śniadanie. Następnie udamy się na Drogę Krzyżową na Górę Kriżevac. Na pamiątkę 1900 rocznicy śmierci Jezusa mieszkańcy Medjugorie wybudowali w 1934 roku ośmiometrowy krzyż z betonu. Na drodze wierni modlą się przy płaskorzeźbach z brązu, które przedstawiają stacje Drogi Krzyżowej. Kriżevac stał się miejscem rozważania Męki Chrystusowej i Kalwarią medjugorskiego sanktuarium. Przejazd do Mostaru. To jedno z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położone wśród szczytów Gór Dynarskich. W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich, której głównym zabytkiem jest XVI wieczny kamienny most (Światowa Lista UNESCO). Spacer wśród

wąskich, kamiennych uliczek, minaretów oraz kolorowych straganów wypełnionych pamiątkami z czasów tureckiego panowania. Powrót do Medjugorie. Udział w nabożeństwach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: WODOSPADY KRAVICA

Śniadanie  i wyjazd na  Wodospady Kravica, zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat, które rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 metrów. Wodospady powstały wskutek akumulacji trawertynu. Ze względu na malownicze położenie i krystalicznie czystą wodę są popularnym miejscem kąpieli i relaksu. Czas wolny. Powrót do Medjugorie. Udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: DUBROWNIK i POWROT

Śniadanie . Wykwaterowanie .Przejazd do Dubrownika .

Zwiedzanie Dubrownika z przewodnikiem – pobyt na starym mieście i czas wolny .

Przejazd na lotnisko w Dubrowniku na godz.17:00 .Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot do Polski o godz.19:15. Lądowanie w Polsce o godzinie 21:15 Zakończenie pielgrzymki.

ILOŚĆ DNI Cena za osobę, grupa min. 49 uczestników
8  dni / 7 nocy HB 3 800 zł + 150  EUR

Cena zawiera:

bezpośredni przelot samolotem Warszawa-Dubrownik-Warszawa

bagaż główny 23 kg i podręczny 8 kg

transport autokarem na terenie Chorwacji i Bośni .

7  noclegów  w hotelu,

wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji ,  1 Fish Piknik .

ubezpieczenie NNW 15 000 PLN , KL 20 000 EURO , ubezpieczenie obejmuje ewentualne leczenie na Covid-19 do kwoty 20 000 Euro oraz  choroby przewlekłe , usługę pilota ,  przewodników lokalnych  opłatę klimatyczną ,opłaty drogowe , bilety wstępu wg programu , TFG i TFP , zestawy Tour Guide , organizacja Mszy Św. każdego dnia.

Cena nie zawiera:  wydatków własnych uczestników ,transportu na i z lotniska w Warszawie ,   napojów do posiłków , ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji ok.5,5 % wartości wyjazdu.