Rodzinne kolędowanie!

W naszej parafialnej wspólnocie, 29 stycznia, po niedzielnej Mszy Świętej o godz. 17.00, odbył się XIV Wieczór Kolęd i Pastorałek.

Najpiękniejsze polskie oraz światowe kolędy i pastorałki w parafialnej świątyni znów rozbrzmiewały wśród zachwycającej bożonarodzeniowej scenerii, na tle pięknej szopki, a w niej żłóbka z Dzieciątkiem Jezus. Wzruszające okazuje się również to, że kolędował „cały kościół”.

To tradycyjne przedłużenie okresu Bożego Narodzenia jest nierozerwalnie związane ze śpiewem pieśni o tej tematyce. Licznie zgromadzeni parafianie wraz z kapłanami oraz przybyłymi gośćmi, mieli możliwość wspólnego chwalenia Boga śpiewem. Wieczór kolędowy ze znawstwem i szczególną radością prowadziła Pani Danuta Deptuła. Występowali soliści, duety, rodziny, duszpasterze parafii Świętej Rodziny, Oaza Dzieci Bożych, Schola Dorosłych, chór parafialny pod opieką Pana Tomasza Śnieżaka i wielu innych uczestników.

Niewątpliwie atmosfera stworzona przez tak liczne występy pomogła w ponownym przeniesieniu się do Betlejem, by razem z Maryją i Józefem towarzyszyć Dzieciątku Jezus. Oprócz walorów muzycznych i pięknych dźwięków instrumentalnych, dla wielu z nas, był to czas modlitwy śpiewem.

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy występów, zdolności wokalnych i umiejętności gry na instrumentach, dzięki którym ten niedzielny wieczór był świadectwem żywej wiary i pięknych polskich tradycji świątecznego kolędowania.

Na zakończenie XIV Wieczoru Kolęd i Pastorałek ks. Kazimierz Wądołowski pogratulował pięknego wykonania przygotowanych kolęd. Serdecznie podziękował wszystkim wykonawcom. Artyści otrzymali gromkie brawa oraz drobne upominki.

Wyjątkowy koncert! Cudowna atmosfera, wymowne słowa kolęd i pastorałek., niecodzienna muzyka, to wzruszające przedłużenie Wieczerzy Wigilijnej oraz Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie najbliższych. Czegóż trzeba więcej …Do usłyszenia za rok.