DSC_0363 DSC_0497 DSC_0023 DSC_0031 (2) DSC_0040 DSC_0110

Nabożeństwo do św. Szarbela

Sanktuarium nasze dostąpiło zaszczytu, by znany w całym świecie, zakonnik pochodzący z Libanu, niezwykły cudotwórca – św. Szarbel poprzez swoją cząstkę kości i olej z Jego grobu mógł przebywać w naszej świątyni.

Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo tego świętego, szczególnie ludzi chorych. On dokonuje niezwykłych i nie wytłumaczalnych rzeczy. Jego obecność w naszym kościele jest nie tylko po to, by nam pomagał w różnych sytuacjach życiowych, ale także by mobilizować nas wszystkich, do zapoznania się z jego życiem, które było tak bardzo proste, ciche i skromne a jednocześnie bardzo piękne. Niech Jego przykład będzie inspiracją do tego, by swoje życie przeżywać owocniej i w łączności z Bogiem, który na końcu naszych dni może obdarzyć nas nagrodą jaką otrzymał św. Szabel.

Każdego 28 dnia miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Szarbela.

Najbliższe nabożeństwo połączone z namaszczeniem olejem z Jego grobu, z Libanu będzie odprawione w piątek 28 września br. po Mszy Św. o godz. 18.00.