DSC_0351 DSC_0363 DSC_0389 DSC00355 DSC_0057 DSC_0063

Nabożeństwo do św. Szarbela

Józef Makhluf urodził się w miejscowości Biga Kafra w Libanie w roku 1828. Po wstąpieniu do zakonu libańskich maronitów przyjął imię Szarbel. Wyświęcony na prezbitera, pragnąc żyć w ścisłej samotności i osiągnąć wyższą doskonałość, z klasztoru w Annaja odszedł na pustynię, gdzie służył Bogu przez niezwykle surowe życie, nieustanne posty i modlitwy. Zmarł 24 grudnia 1898 roku. 5 grudnia 1965, na zakończenie Soboru Watykańskiego II, został on beatyfikowany przez Pawła VI. 9 października 1977 Paweł VI kanonizował św. Charbela. Do jego grobu odbywają się liczne pielgrzymki, a uzdrowienia za jego przyczyną są czytelnym znakiem Bożej działalności we współczesnym świecie. Liturgiczne wspomnienie obchodzimy dniu 28 lipca.

Sanktuarium nasze dostąpiło zaszczytu, by znany w całym świecie, zakonnik pochodzący z Libanu, niezwykły cudotwórca – św. Szarbel poprzez swoją cząstkę kości i olej z Jego grobu mógł przebywać w naszej świątyni.

Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo tego świętego, szczególnie ludzi chorych. On dokonuje niezwykłych i nie wytłumaczalnych rzeczy. Jego obecność w naszym kościele jest nie tylko po to, by nam pomagał w różnych sytuacjach życiowych, ale także by mobilizować nas wszystkich, do zapoznania się z jego życiem, które było tak bardzo proste, ciche i skromne a jednocześnie bardzo piękne. Niech Jego przykład będzie inspiracją do tego, by swoje życie przeżywać owocniej i w łączności z Bogiem, który na końcu naszych dni może obdarzyć nas nagrodą jaką otrzymał św. Szabel.

Każdego 28 dnia miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Szarbela.

W marcu z racji na Wielki Czwartek nabożeństwa nie będzie.