Peregrynacja Relikwii Bł. Rodziny Ulmów

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, relikwie beatyfikowanej 10 września 2023 roku Rodziny Ulmów  peregrynują po polskich diecezjach. Wydarzenie zostało zainaugurowane Mszą św. na jasnogórskim szczycie, w niedzielę, 24 września, podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin.

W sobotę, 18 maja, rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów po Diecezji Łomżyńskiej, pierwszym miejscem nawiedzin będzie nasze Sanktuarium.

Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów

18-19 maja 2024 r. Wyszków

Sanktuarium Świętej Rodziny

PROGRAM PEREGRYNACJI

SOBOTA, 18 MAJA

17:30 Czuwanie modlitewne w kościele.

17:45 Przywitanie relikwii bł. Rodziny Ulmów przed plebanią.

18.00  Msza św. inaugurująca peregrynację relikwii bł. Rodziny Ulmów w Diecezji Łomżyńskiej, sprawowana przez Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego i kapłanów z dekanatu wyszkowskiego.

19.00 Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego z bł. Rodziną Ulmów.

20.30 Nabożeństwo Majowe i Apel Jasnogórski.

21.00 Modlitewne czuwanie rodziców przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów w intencji o żywą wiarę i nawrócenie dla dzieci.

22.00 – 23.00 Modlitewne czuwanie przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów w intencji osób przeżywających różnego rodzaju trudności.

23:00 Litania do bł. Józefa i Wiktorii z dziećmi, męczenników i zakończenie czuwania.

NIEDZIELA, 19 MAJA 2024, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

7.00 Msza św. w intencji małżeństw dekanatu wyszkowskiego.

8.00 Modlitewne czuwanie przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów członków Kół Żywego Różańca z dekanatu wyszkowskiego.

9.00 Msza św. w intencji osób starszych, owdowiałych, samotnych i chorych z dekanatu wyszkowskiego.

10.30 Msza św. w intencji rodziców oczekujących na narodziny dziecka poczętego w ramach diecezjalnej pielgrzymki  małżeństw oczekujących na narodziny dziecka. Po niej obrzęd błogosławieństwa ojców i matek w stanie błogosławionym.

12.00 Msza św. w intencji dzieci i młodzieży z dekanatu wyszkowskiego ze specjalnym błogosławieństwem dzieci i młodzieży relikwiami bł. Rodziny Ulmów.

13.00 Modlitewne czuwanie przy relikwiach dzieci i młodzieży. Możliwość adoracji i ucałowania relikwii bł. Rodziny Ulmów.

14.00 Modlitewne czuwanie przy relikwiach wspólnot: Domowego Kościoła, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Theoforos, Gloriosa Trinita,  Equipes Notre-Dame. Możliwość adoracji i ucałowania relikwii bł. Rodziny Ulmów.

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

15:15 Pożegnanie relikwii bł. Rodziny Ulmów.

• Przez cały czas trwania peregrynacji możliwość obejrzenia wystawy IPN poświęconej bł. Rodzinie Ulmów.