DSC_0293 DSC_0497 DSC07248 DSC_0031 (2) DSC_0059 DSC_0083
TwitterFacebook

Pielgrzymka do Ziemi Świetej

Szczegółowe informacje dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do  Ziemia Święta i Jordania (6-13 marca 2019)

Wyjazd z Wyszkowa z przed Sanktuarium Świętej Rodziny na lotnisko 6 marca 2019 r. o godz. 5.00. Odprawa na lotnisku. Wylot z Warszawy do Izraela o godzinie 10:15.

bagaż rejestrowany  (1 szt – 23 kg, suma 3 wymiarów max 158 cm),

bagaż podręczny (1 szt–8 kg, suma 3 wymiarów max 115 cm)

na pokładzie samolotu jest gratis  posiłek i napoje.

Nie można zabierać w bagażu podręcznym: ostrych przedmiotów itp oraz płynów powyżej 100ml.

 Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku w Warszawie

Jeżeli ktoś choruje na Choroby Przewlekłe to musi  się koniecznie doubezpieczyć poniżej koszt :   Ubezpieczenie Choroby Przewlekłe – 120zł w SIGNAL IDUNA
Karta EKUZ – nie obowiązuje  

My ubezpieczamy :
Ubezpieczenie KL – 30 000EUR 
Ubezpieczenie NNW – 15 000zł

KONIECZNIE :

Zabrać ważny paszport minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki .

 

           PROGRAM PIELGRZYMKI DO IZRAELA  I JORDANII 8 DNI

Dzień 1, 06.03 (śr):       PRZELOT DO IZRAELA       

Wyjazd z Wyszkowa na lotnisko o godz. 5.00. Odprawa na lotnisku. Wylot do Izraela o godzinie 10:15. Przylot do Izraela o godzinie 14:50. Transfer do hotelu w Nazarecie. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 2, 07.03 (czw):    NAZARET – KANA – GÓRA TABOR

Śniadanie. Zwiedzanie NAZARETU: kościół św. Józefa i Bazylika Zwiastowania – największa chrześcijańska bazylika na Bliskim Wschodzie, gdzie wedle tradycji Archanioł Gabriel przekazał Maryi, że została wybrana przez Boga na matkę jego syna. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ, gdzie Chrystus dokonał pierwszego cudu, zmieniając wodę w wino. Wjazd na GÓRĘ TABOR do kościoła Przemienienia Pańskiego. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3, 08.03 (pt):      G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM – AMMAN

Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie. Wizyta na GÓRZE BŁOGOSŁWIEŃSTW, gdzie Jezus wybrał apostołów. Przejazd do TABGHY – miejsca cudownego rozmnożenia chleba i ryb, gdzie Jezus przekazał św. Piotrowi władzę nad Kościołem. Rejs po Jeziorze Galilejskim (opcjonalnie możliwość skosztowania wyjątkowego dania – ryby św. Piotra – ok. 20 USD/os). Przejazd do KAFARNAUM z ruinami starożytnej synagogi z II w. p.n.e., gdzie nauczał Jezus. Przekroczenie granicy z Jordanią, przejazd do Ammanu, kolacja i nocleg.

Dzień 4, 09.03 (sb):      AMMAN – MADABA – G. NEBO       

Śniadanie. Przejazd przez Amman. Przejazd do miasta mozaik – MADABY, wizyta w kościele św. Jerzego z największą na świecie mozaiką podłogową przedstawiającą Ziemię Świętą. Dalej droga prowadzi na GÓRĘ NEBO – święte miejsce, gdzie zmarł i został pochowany Mojżesz. Z góry rozpościera się wspaniały widok na Ziemię Obiecaną – dolinę Jordanu i Morze Martwe. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Petry, kolacja i nocleg. 

Dzień 5, 10.03 (ndz):    PETRA           

Śniadanie. Zwiedzanie PETRY – ruin starożytnej twierdzy Nabatejczyków, ponownie odkrytej dla świata w 1812 r. przez szwajcarskiego podróżnika Johanna Ludwiga Burckhardta. Petra znajduje się pod patronatem UNESCO, a od 2007 r. jest również na liście siedmiu nowych cudów świata. Spacer mieniącym się wszystkimi odcieniami różu, czerwieni i fioletu wąskim wąwozem Siq. Na ścianach wąwozu można podziwiać liczne malowidła i płaskorzeźby. Po wyjściu z wąwozu zwiedzanie: Wielki Skarbiec, gdzie kręcono jeden z odcinków filmu o przygodach Indiany Jonesa, katakumby królewskie, rozległy amfiteatr rzymski, brama Themenos i miejsce składania ofiar. Przejazd na granicę z Izraelem i przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg. W miarę możliwości czasowej Betania (wstęp 5 szekli/os).

Dzień 6, 11.03 (pn):     BETLEJEM – EIN KAREM – G. SYJON       

Śniadanie. Zwiedzanie BETLEJEM: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Narodzenia, gdzie przyszedł na świat Jezus, kościół św. Katarzyny – największy na świecie, skąd co roku na cały świat transmitowana jest pasterka, Grota Mleczna oraz Pole Pasterzy. Przejazd do JEROZOLIMY, świętego miejsca trzech religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, bogatego w synagogi, kościoły i meczety. Zwiedzanie: G. Syjon z Wieczernikiem, Grobem Króla Dawida oraz kościołem Zaśnięcia NMP, następnie Ein Karem – Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety oraz św. Jana Chrzciciela. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Możliwość wyjechania na wycieczkę „Jerozolima nocą” (dzielnica ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, panorama na oświetlone nocą miasto z G. Skopus, Ściana Płaczu nocą oraz Menora i Knesset) – dodatkowo płatne ok. 25 USD/os

Dzień 7, 12.03 (wt):      JEROZOLIMA           

Śniadanie. Góra Oliwna ze wspaniałym widokiem na całe miasto i błyszczącą w słońcu złotą Kopułą na Skale. Następnie nawiedzenia kościołów: Pater Noster, Kopuły Wniebowstąpienia, Dominus Flevit oraz Bazyliki Agonii w Ogrójcu. Wejście przez Bramę św. Szczepana na Stare Miasto. Nawiedzenie kościoła św. Anny i sadzawki Betesda a następnie Via Dolorosa – Droga Krzyżowa wiodąca na Golgotę do Bazyliki Grobu Pańskiego. Ściana Płaczu – najważniejsze miejsce wszystkich Żydów, gdzie o każdej porze dnia zbierają się tłumy wiernych i turystów. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8, 13.03 (śr):       ODLOT DO WARSZAWY     

Wczesne śniadanie (kawa, herbata i ciastka). Transfer na lotnisko i odlot do Polski ok. 6:10. Przylot do Warszawy o godzinie 09:05.

Program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zmiany wprowadza pilot/przewodnik lub biuro podróży. Ostateczny program uzależniony jest od terminu pielgrzymki, godzin wylotu, świąt w Izraelu, warunków pogodowych itp.

 

ILOŚĆ DNI Cena za osobę grupa 45 uczestników
8 dni / 7 nocy 3640,00 PLN + 200,00 USD

 

Cena zawiera:

Transport na lotnisko z Wyszkowa do Warszawy i z powrotem

Przelot Warszawa – Tel Aviv – Warszawa                                                                                          Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela i Jordanii (Wi- Fi)                                             7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą 100 USD)                                    śniadania, obiadokolacje zgodnie z programem                                                                     Ubezpieczenie KL, NNW                                                                                                                     Koszty zwiedzania wg programu – bilety wstępu do miejsc biletowanych                                    Opłaty wjazdowe do Jordanii i Izraela                                                                                             Pilot/przewodnik licencjonowany w jęz. polskim                                                                                                                                                      podatek VAT
opłatę obowiązkowej 13zł od osoby na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny                                                                                                                                             

Cena nie zawiera:

ubezpieczenia od chorób przewlekłych

ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
napoi do obiadokolacji
wydatków własnych uczestnika

 

UWAGA:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty pielgrzymki.

Paszport posiadający wizy z Libii, Libanu, Syrii musi być wymieniony na nowy, ponieważ osoby z takim paszportem mogą zostać niewpuszczone do Izraela.

Godziny wylotu mogą ulec zmianie.

Dzieciom w wieku 2-12 lat przysługuje zniżka.

Cena pielgrzymki uzależniona jest od kursu Dolara amerykańskiego.

Cena skalkulowana jest przy grupie 45 osobowej

Potwierdzenie ostatecznej ceny nastąpi na 30 dni przed wylotem