Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie

W dniu 15 października 2023r. odbył się powakacyjny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. W centrum tego dnia była oczywiście Eucharystia, którą rodziny rozpoczęły świętowanie. Wspólne spotkanie na świetlicy w Leszczydole Działki rozpoczęliśmy tańcem Belgijka, do którego zachęcił nas ks. Bartek, po czym para rejonowa- Kasia i Daniel zapalili święcę oraz modlitwą i śpiewem do Ducha Świętego zatoczyliśmy krąg. Temat spotkania: „Czym jest Kościół jako całość?” krótko zreferował ks. Bartek, po czym wiele par, które przeżyły rekolekcje podzieliły się swoim świadectwem. Praca w grupach obfitowała w podzielenie się słowem Bożym w obrazach zawartych w Piśmie świętym oraz KKK czym jest „ŻYWY KOŚCIÓŁ”. Bogactwo biblii w tym zakresie jest ogromne i wszystkie te obrazy są bardzo ważne, co podkreślił podsumowując – ks. Rafał, ale należy pamiętać, aby dbać o nasz rzeczywisty obraz na co dzień, gdyż to właśnie MY wierzący- jesteśmy i reprezentujemy żywy Kościół, dlatego trzeba dbać o relacje z Panem Bogiem i pozwolić by działał w niej Święty Duch.

Całość spotkania obfitowała w utrwalenie oraz zagłębienie się w tekst piosenki roku „Żywy jest Kościół Twój”. Na zakończenie dzieci przedstawiły swoje prace – własnoręcznie wykonane różańce, na których całą wspólnotą odmówiliśmy jedną tajemnicę w ich intencjach. Ten radosny czas zakończyliśmy agapą.

Bogu niech będą dzięki za obfity czas rekolekcji oraz rozpoczęty rok formacyjny.

Niepokalana Matko Kościoła, spraw aby Kościół Żywy, stał się żywy we mnie!

Z Panem Bogiem, Kasia Jermacz