Wielki Post

W  Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki i post. Podejmijmy, jak najgorliwiej, przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli, jak najlepiej, wejść w misterium świąt wielkanocnych.

W Środę Popielcową Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00; 10.00; 17.00; 18.00.

W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku. Wielki Post to nie tylko rezygnacja  ze spożywania mięsa, ale przede wszystkim  nasze  zjednoczenie ze współcierpiącym Jezusem. Podejmijmy postanowienia wielkopostne. Zachęćmy najbliższych w rodzinie do wspólnej modlitwy czy też innych dobrych dzieł, by być coraz bardziej zdecydowanymi świadkami tego jak ważny jest Bóg w naszym życiu.

Już od najbliższego piątku rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne:

– w piątki – Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz.17.00,

– dla dorosłych – po Mszy Św. o godz.18.00.

– Gorzkie Żale – w niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.00.

Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny w czasie tego Wielkiego Postu. Prośmy o Miłosierdzie Boże i przemianę ludzkich, o poszanowanie prawa i godności wszystkich Polaków i umiłowanie wspólnego dobra jakim jest Ojczyzna.

W tej intencji ofiarujmy, każdego dnia przez cały Wielki Post Drogę Krzyżową.

Od poniedziałku do czwartku o godz. 15.00 zapraszamy do świątyni, a w soboty i niedziele zachęcamy do indywidualnego odprawiania w domu.

Wiekopostne Rekolekcje od 17 do 20 marca. Przewodniczył im będzie Ks. Jan Przybyłowski – Profesor UKSW w Warszawie. Zaplanujmy sobie czas tak, aby móc w nich uczestniczyć i skorzystać z Sakramentu Pokuty.

Program rekolekcji jest następujący: w poniedziałek, wtorek i środę Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00; 11.00; 17.00 i 19.00;

Msza Św. z udziałem ludzi starszych i chorych w środę, o godz. 11.00, podczas której udzielany będzie Sakrament Chorych. Tych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła, odwiedzimy w domu 25 lub 26 marca. Prosimy o zgłaszanie chorych.