DSC_0462 DSC_0580 DSC07248 DSC07261 DSC_0255 DSC_0266

Wieczór Chwały ze Świętymi!

W niedzielę odbył się kolejny Wieczór Uwielbienia, poprzedzony Mszą Świętą, sprawowaną o godz. 17.00, ze szczególna intencją – z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Wieczory Chwały w tej parafii organizowane są cyklicznie. Tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem: „Święci są wśród nas”.

Wieczory Chwały są otwarte i może na nie przyjść każdy, kto pragnie przeżyć czas bliskości z Bogiem, kto czuje, że jego życie nie jest pełne, tęskni za prawdziwą Miłością, ma problemy lub cierpi na jakąś chorobę duszy czy ciała, kto po prostu pragnie wielbić Boga. W programie: Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia oraz indywidualna modlitwa wstawiennicza. Całość poprowadził ks. Łukasz Dawidowicz.

Tym razem święci zgromadzili wiernych bardzo licznie.Przybyli także małżeństwa, należące do Kościoła Domowego. Parafialna schola dorosłych rozpoczęła czas uwielbienia śpiewem. Po zawiązaniu wspólnoty i wspólnym tańcu, poszczególne małżeństwa i rodziny wnosiły relikwie świętych. Procesji wnoszenia relikwii towarzyszyła modlitwa do poszczególnych świętych i błogosławionych.

Ten wieczór modlitwy był naprawdę wyjątkowy, to było jakby namacalne potwierdzenie świętych obcowania: Jan Paweł II, siostra Faustyna, Ojciec Pio, Dominik Savio, Zygmunt Szczęsny-Celiński, Joanna Beretta Molla, Zelia i Ludwik Martin, Rita i bł. Karolina wraz z ks. Jerzym Popiełuszko – relikwie dobitnie uświadomiły wszystkim, że każdy może być świętym.

Po adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie o uzdrowienie wierni rodzinnie podchodzili do prezbiterium, a kapłan błogosławił Najświętszym Sakramentem kolejno podchodzące do ołtarza małżeństwa z dziećmi i całe rodziny. Na podkreślenie zasługuje obecność bardzo dużej ilości dzieci i młodzieży. Wieczór Chwały zakończono śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

Czy chcę naśladować Jezusa, by zostać świętym? Czy warto te trzy godzinki być we wspólnocie ze świętymi? Liczba wiernych świadczy o tym, że tak!

Chcesz odświeżyć Twoją relację z Bogiem? Przyjdź na kolejny Wieczór Chwały organizowany w parafii p.w. Świętej Rodziny! – taką zachętę kierują księża do każdego, kto chce odpowiedzieć na to zaproszenie.