DSC_0351 DSC_0363 DSC_0440 DSC_0682 DSC_0041 DSC_0255

G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (05.07.2020 r.)

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębianiu naszych relacji z Bogiem, umacnianiu wiary, nawracaniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa, to być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata!
  2. Z dniem 1 lipca, Ksiądz Biskup Ordynariusz skierował do naszej parafii, jako wikariusza Ks. Marka Chojnowskiego, który jest kapłanem od 8 lat, ostatnio pracował w parafii w Andrzejewie. Witamy go bardzo serdecznie w naszej parafialnej wspólnocie i życzymy, aby czuł się u nas jak najlepiej i nie brakło mu sił i zapału do pracy w naszej w parafialnej wspólnocie, by poprzez swoją posługę przybliżył jak najwięcej ludzi do Boga.
  3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, różaniec KŻR tych, którzy w dniu dzisiejszym odmawiają różaniec w kościele, odbędzie się o godz. 15.00.
  4. W dniu dzisiejszym po Mszy Św. o godz. 17.00 spotkanie rodziców i młodzieży wyjeżdżającej na spływ kajakowy.
  5. Podobnie jak każdego miesiąca, w najbliższą środę, modlimy się w intencji Ojczyzny. Zapraszam wszystkich parafian, w sposób szczególny Koła Żywego Różańca, wspólnoty i grupy modlitewne, by włączyć się do tej wspólnej modlitwy w – tak bardzo ważnych każdemu z nas – intencjach. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy Mszą św. o godz.15.00 i będzie trwało do godz. 18.00.
  6. W tym tygodniu, każdego dnia zapraszam na różaniec w intencji Ojczyzny, odmawiany przed Mszą Św. wieczorną, oraz Mszę Św. w intencji Polski.
  7. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 13.00, do Pierwszej Komunii Świętej przystąpi grupa dzieci z klasy III D. Spowiedź tych dzieci i ich rodziców odbędzie się w sobotę od godz. 10.00.
  8. Zapraszamy we wtorek o godz.20.00 na kolejne spotkanie formacyjne dla mężczyzn. W programie godzinnego spotkania konferencja „Św. Józef wzorem mężczyzny” i modlitwa różańcowa. Spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim. Spotkanie kierowane jest do mężczyzn w każdym wieku.
  9. Narzeczonych, którzy w tym roku zawierają Sakrament Małżeństwa, a jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach przygotowujących do zawarcia tego sakramentu, informujemy, że takie spotkania odbędą się w naszej parafii w pierwszy i drugi weekend sierpnia. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na to spotkanie.
  10. W związku z zagrożeniem epidemicznym komunię św. można przyjmować na rękę. Osoby, które chcą tak przyjmować, prosimy, aby podchodziły do prezbiterium w lewej nawie kościoła na początku udzielania komunii św.