DSC_0297 DSC_0363 DSC_0403 DSC_0057 DSC_0059 (2) DSC_0255

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (17.03.2024 r.)

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, którym przewodniczy
    Jan Przybyłowski – Profesor UKSW w Warszawie. Cieszymy się, że przyjął nasze zaproszenie i będzie przeżywał z nami ten święty czas przygotowania się do obchodów pamiątki Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Wykorzystajmy ten szczególny, dany nam przez Boga, czas. Postarajmy się w tych dniach wygospodarować, choć chwilę, na wysłuchanie Bożego Słowa, na osobistą i wspólną modlitwę oraz Sakrament Pokuty.
  2. Program rekolekcji jest następujący: w poniedziałek, wtorek i środę Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00; 11.00; 17.00 i 19.00;
  3. Msza Św. z udziałem ludzi starszych i chorych w środę, o godz. 11.00, podczas której udzielany zostanie Sakrament Chorych. Tych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła, odwiedzimy w domu 25 lub 26 marca. Prosimy o zgłaszanie chorych.
  4. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
  5. Wczoraj rozpoczęliśmy Nowennę w intencji Polski przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego, którą odmawiamy w kościele, ale zachęcamy także do odmawiania jej domu. Tekst i sposób odmawiania umieszczony jest w dzisiejszej gazetce parafialnej.
  6. W wtorek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Św. Józef jest patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. W tym dniu w sposób szczególny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej parafialnej wspólnoty oraz o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa, nie tylko w dniu jego święta, ale jak najczęściej. W każdy wtorek w naszym Sanktuarium, przed Mszą Św. o godz.18.00 zawierzamy nasze prośby w Nowennie do Św. Józefa. W najbliższy wtorek o godz. 18.15 zapraszamy na Różaniec prowadzony przez mężczyzn.
  7. Powoli dobiega końca Wielki Post i tym samym kończą się Nabożeństwa Wielkopostne. Ostatnią Drogę Krzyżową w tym Wielkim Poście przeżyjemy wspólnie na ulicach naszej parafii w piątek, po Mszy Św. o 18.00.
  8. Przyszła niedziela, 24 marca, to już Niedziela Męki Pańskiej, zwana Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwią nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  9. Podczas Mszy Świętych w Niedzielę Palmową pobłogosławimy gałązki drzew czy krzewów, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się konkurs na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Zapraszamy dzieci i młodzież, a także dorosłych do wzięcia udziału w tym konkursie.
  10. Wszystkich Jubilatów, którzy w tym roku obchodzą złoty, srebrny czy inny okrągły jubileusz zawarcia Sakramentu Małżeństwa, zapraszam na Mszę Św. sprawowaną w intencji jubilatów w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, o godz. 12.00. Bardzo prosimy o potwierdzenie swojej obecności na tej Mszy Św.
  11. W ramach nabożeństwa do św. Rity, zapraszam do uczestnictwa i modlitwy podczas Drogi Krzyżowej.
  12. W tym tygodniu ofiary na kwiaty do grobu złożyli: KŻR Ojca Pio z Leszczydołu Starego – 300 zł, KŻR św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Leszczydołu Pustki – 150 zł, KŻR św. Jana Pawła II nauczycieli – 200 zł, KŻR św. Kazimierza z Sitna – 200 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  13. W ostatnim tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty, po wieczną nagrodę do Pana, odeszły: śp. Barbara Szymańska z ul. Meliorantów, przeżyła 79 lat; śp. Teresa Smyk z ul. Geodetów 54, przeżyła 72 lata. Wieczny odpoczynek …