DSC_0497 DSC00391 DSC05680 DSC_0059 (2) DSC_0110 DSC_0266

Czuwanie modlitewne w intencji Polski

W naszym Sanktuarium, w każdą drugą środę, modlimy się w intencji Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich parafian, w sposób szczególny Koła Żywego Różańca, wspólnoty i grupy modlitewne, by włączyć się do tej wspólnej modlitwy w – tak bardzo ważnych każdemu z nas – intencjach. Kolejne czuwanie w intencji naszej Ojczyzny odbędzie się w środę, tj. 11 sierpnia, w godzinach 16.00 – 18.00. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę i o mądrość dla Polaków w tym trudnym czasie epidemii.

W niedzielę, 15 sierpnia przypada 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi. W tym dniu będziemy modlić się za tych którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę, a o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny, po Mszy Św. złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy pomniku poświęconemu naszym Polskim Bohaterom.