O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

VI Niedziela Wielkanocna   (05.05.2024 r.)

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem.
  2. Jak w każdą drugą środę miesiąca, modlimy się w intencji Ojczyzny. Zapraszam wszystkich parafian, w sposób szczególny Koła Żywego Różańca, wspólnoty i grupy modlitewne, by włączyć się do tej wspólnej modlitwy w – tak bardzo ważnych każdemu z nas – intencjach. Kolejne czuwanie w intencji naszej Ojczyzny odbędzie się w najbliższą środę, tj. 8 maja, o godzinne 16.30, zakończone Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszą Św. o 17.30. Do prowadzenia nabożeństwa w tym miesiącu zapraszam członków Kół Żywego Różańca z Leszczydołu Pustki.
  3. W środę, 8 maja, uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Patrona też wielu naszych bliskich zmarłych, z racji na popularność tego imienia, zostanie odprawiona wspólna Msza Św. o godz. 18.00 w ich intencji. Można jeszcze dołączyć naszych krewnych zmarłych noszących to imię.
  4. Zapraszamy na nabożeństwo w intencji trzeźwości w najbliższy czwartek, 9 maja, po Mszy Św. o godz. 18.00. Zachęcamy, aby  wpisywać swoje prośby o uwolnienie z nałogów oraz podziękowania za ich zwyciężenie do Księgi KWC. W tych intencjach będziemy modlić w czwartek.
  5. W dniu 9 maja planowany jest dzień skupienia w Loretto, dla Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Zapraszamy do udziału także sympatyków tego ruchu. Zgłoszenia przyjmuje ks. Bartosz.
  6. Poświęcenie pól: w dniu dzisiejszym w Olszance i Sitnie o godz.14.00; w przyszłą niedzielę w Leszczydole Podwielątkach o godz. 14.00 i w Leszczydole Działki o godz. 16.00;
  7. W ramach peregrynacji po Polsce Relikwii Bł. Rodziny Ulmów, 18 i 19 maja będziemy gościć w naszym sanktuarium relikwie tej wyjątkowej rodziny.

Relikwie, które peregrynują po całej Polsce pojadą dalej do następnego miasta, ale w naszym Sanktuarium również zostaną w innym relikwiarzu na stałe. Od niedzieli nawiedzin w naszej świątyni te Relikwie będą peregrynować po naszej parafii, nawiedzając poszczególne rodziny, które będą chciały przyjąć do swego domu, by tam wspólnie ze swoją rodziną przed nimi modlić się.  Nawiedziny będą wyglądać następująco: Rodzina, która będzie chciała przyjąć Relikwie do swego domu powinna wcześniej się zgłosić i zapisać się na dowolnie wybrany termin i w tym terminie przyjść na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy Św. otrzyma Relikwie.  Relikwie z powrotem przynosi do kościoła następnego dnia, przed Mszą Św. o godz. 18.00.  Przyjmujemy już zapisy. Mogą to być najbliższe wolne terminy lub też mogą to być terminy związane z jakimś jubileuszem, urodzinami czy innym świętem rodzinnym. Zapraszamy do zapisywania się.

1. W piątki zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych o godz. 16.00. Zbiórki dla ministrantów i kandydatów po wieczornej Mszy Świętej w piątek.
  2. Zbliża się Dzień Matki. Z tej okazji zapraszamy wszystkie Mamy na Dzień Matki, który organizujemy w naszym Sanktuarium, 18 maja 2024 r. Rozpoczęcie w świątyni Mszą Świętą o godz. 11.00. Część konferencyjna odbędzie się w sali bankietowej „Arkadia”, w Somiance. Na drugą część obowiązują wcześniejsze zapisy, koszt 80 zł. Można zapisać siebie, ale także zrobić prezent swojej Mamie, zapraszając ją na tę uroczystość. W tym celu przygotowane są zaproszenia. W razie potrzeby zapewniona jest opieka nad dziećmi w wieku 3-10 lat. Zgłoszenia u ks. Pawła.
  3. W sobotę 8 czerwca organizujemy wyjazd na diecezjalny dzień dziecka do Myszyńca dla dzieci i młodzieży. W programie wiele atrakcji dla dzieci i koncert zespołu Arka Noego. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  4. W dniach 25 – 27 czerwca planujemy 3 dniową pielgrzymkę autokarową do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Łańcuta i Markowej – miejsca gdzie mieszkała błogosławiona rodzina Ulmów. Szczegółowy plan zawarty jest na stronie parafialnej i Facebooku parafii. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  5. W minionym tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty, po nagrodę wieczną do Pana odeszli: śp. Janina Roszkowska z Sitna, przeżyła 78 lat i śp. Jan Czyż z Leszczydołu Podwielątki, przeżył 73 lata. Wieczny odpoczynek….