DSC_0403 DSC_0682 DSC_0007 DSC_0037 DSC_0040 DSC_0114

Wystawa – WYCHOWAWCA WOLNYCH LUDZI

W Wyszkowie w Bibliotece Miejskiej w dniach od 16 do 22 września br. będzie można obejrzeć wystawę p.t. Wychowawca wolnych ludzi – ks. Franciszek Blachnicki”. Swoją premierę wystawa miała w Sejmie w dniu 18.03 2017. Odwiedziła wiele miejsc w Polsce i w tych dnach będzie w Wyszkowie. Wystawa jest poświęcona założycielowi Ruchu ”Światło-Życie” i została objęta honorowym patronatem Prezydenta R.P.

Ks. Franciszek Blachnicki poświęcił całe swoje życie dobru ojczyzny. Walczył jako żołnierz w kampanii wrześniowej, działał w konspiracji, był osadzony w obozie koncentracyjnym, po wojnie był prześladowany przez komunistyczne służby bezpieczeństwa. Jego działalność społeczna oparta była na uniwersalnych wartościach, kształtowała postawy moralne narodu. Jako twórca Ruchu Światło – Życie wychowywał młodzież i dorosłych w duchu patriotyzmu, moralności i odpowiedzialności. Stworzony przez Niego Ruch do dziś zajmuje się formacją dojrzałych chrześcijan, przeżywających swą wiarę w sposób głęboki i żywy.

Zachęcamy, do obejrzenia tej niecodziennej wystawy o wielkim patriocie, żołnierzu, duchownym i działaczu społecznym.