DSC_0389 (2) DSC_0403 DSC_0837 DSC_0059 (2) DSC_0063 DSC_0114

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

To pierwsze takie spotkanie, gdzie samotni i chorzy mieszkańcy Wyszkowa, a także seniorzy mogli wspólnie spotkać się przy wigilijnym stole. Uroczystość zainicjowała wspólnota Theoforos działająca przy Sanktuarium Świętej Rodziny.

Wigilia bożonarodzeniowa, która odbyła się 16 grudnia br. zgromadziła ponad 50 osób. Jak przyznają gospodarze – tak pokaźnej liczby gości nikt się nie spodziewał. Dla przybyłych wyszkowian była to okazja, by wspólnie przeżywać zbliżające się bożonarodzeniowe święta, ale też podzielić się swoimi troskami i okazać wsparcie. Dla większości była to też jedyna możliwość, kiedy mogli po raz pierwszy zasiąść za restauracyjnymi stołami i kosztować dań przygotowanych wcześniej przez członków wspólnoty, które serwowane były w restauracji Centralna.

W uroczystość zaangażowali się członkowie wspólnoty Theoforos wraz z ks. Łukaszem Dawidowiczem. Stanowili oni nie tylko pomoc, ale przede wszystkim poświęcali czas na rozmowę z każdym, kto tego potrzebował. Dodatkowo przygotowali diakonię muzyczną oraz paczki. W świątecznych prezentach goście znaleźli Pisma Święte, różańce, modlitewniki, ale też kubeczki i koszulki parafialne oraz słodycze.

Bardzo dziękujemy ks. kan Kazimierzowi Wądołowskiemu kustoszowi Sanktuarium Świętej Rodziny  oraz panu Dariuszowi Kulesza za pomoc i wsparcie tej pięknej inicjatywy ewangelizacyjnej.

Zapraszamy już za rok 15 grudnia na II edycję Wigilii do restauracji Centralna w Wyszkowie.