DSC_0363 DSC_0389 DSC_0403 DSC_0530 DSC00476 DSC_0057

Rekolekcje Domowego Kościoła (ORAR)

Małżeństwa z Ruchu Domowego Kościoła w dniach od 15 do 19 lutego przeżywały w Ostrołęce rekolekcje ORAR 1 stopnia. Rekolekcje prowadzili małżeństwa z naszej parafii wraz z Ks. Adamem Hrycem naszym wikariuszem.

ORAR to kilkudniowe rekolekcje, odgrywające ważną rolę w formacji Domowego Kościoła. Ks. Blachnicki w liście „Domowy Kościół” nr 0 pisał: „Oazy rekolekcyjne dla animatorów, tzw. ORA. Są to czterodniowe rekolekcje, dość intensywne. W ciągu roku odbywają się kilkakrotnie w Krościenku lub w innych miejscowościach. Dają one całościową wizję Ruchu Światło-Życie, oraz ukazują zasadniczy cel Wspólnot Rodzinnych. Stanowią prawdziwą odnowę dla pracy rocznej grup”. Jeden z moderatorów, który przyczynił się do udziału w ORA czterech par małżeńskich z czterech grup z jednego z miast – wyraził się, że po tym pobycie praca w grupach została zupełnie odnowiona, wszystko „ruszyło” naprzód.

ORAR I stopnia ukazuje ideał wychowawczy Ruchu Światło-Życie (Światło-Życie, Nowy człowiek, Nowa wspólnota, Nowa kultura) oraz wprowadza w duchowość małżeńską. ORAR II stopnia poświęcony jest posłudze animatorskiej.

Oprócz tych rekolekcji, bardzo popularne w kręgach Domowego Kościoła są weekendowe sesje tematyczne. Potocznie również nazywa się je ORAR-ami.