Rejonowy Dzień Wspólnoty

W dniu 16 października odbył się powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Słowa powitania wygłosiła nowa para rejonowa Kasia i Daniel Wiśniewscy. W spotkaniu wzięły udział małżeństwa, dzieci, młodzież oraz księża. Dzień Wspólnoty jest dla nas jednym wielkim dziękczynieniem i taką radością, że Pan Bóg w minione wakacje działał, że w sercach dzieci, młodzieży i dorosłych zapalił mocną iskrę miłości. Kilka małżeństw dzieliło się świadectwem z uczestnictwa w rekolekcjach, które są oczyszczeniem, odnową duchową, czymś czego potrzebują przynajmniej raz w roku. Rekolekcje pomagają zrozumieć pewne ważne sprawy i pomagają spojrzeć na nie inaczej. Z drugiej strony jest to patrzenie z nadzieją na nowy rok formacyjny, gdzie będzie można rozwijać to czego się zaczerpnęło. Każdy człowiek otrzymał jakiś talent coś szczególnego, jakąś wartość, którą możemy wykorzystać w budowaniu wspólnoty wiary, Królestwa Bożego. Człowiek, który dzieli się wiarą z drugim człowiekiem sam wzrasta w wierze. Poszczególne świadectwa z udziałem dzieci i młodzieży, rodzin czy animatorów przeplatane były pięknym śpiewem uwielbienia Pana Boga. Młoda dziewczyna, która należy do oazy młodzieżowej ujęła wszystkich swoim świadectwem. Mówiła po prostu, że oaza to dar od Boga. Jest tego świadoma i chce kroczyć za drogowskazami Ruchu Światło-Życie. Było przede wszystkim owocnie.

Po zakończeniu świadectw częstowaliśmy się kawą, herbatą oraz pysznymi słodkościami a wszystko przepełnione było wzajemną życzliwością, otwartością na drugiego człowieka i radością, że możemy być razem. Najczęściej padający zwrot nikogo nie dziwił: „Dobrze, że jesteś”. Następnie odbyły się spotkania w grupach a tuż po nich konferencję wygłosił Ks. Marek Chojnowski, mówiąc, że rozpoczynamy nowy rozdział, że trzeba mieć w sobie pokorę. Przyjmując posługę liczymy tylko na Pana Boga. Pan Bóg zawsze obiecuje taką pełnię życia, pełnię radości. On chce, żeby takie było nasze życie. Nie życie w utrudzeniu, chociaż trudy się zdarzają. Bóg dla nas pragnie życia pełnego radości, pełnego mocy. Takie życie nam oferuje i jest ono możliwe, jeżeli się trwa przy Panu Bogu. To jest właśnie piękne w Ruchu Światło-Życie. Wspomniał też o słowie „martyria” czyli świadectwo.

Ukoronowaniem Dnia Wspólnoty była Msza Święta odprawiona w Sanktuarium Świętej Rodziny. Kolejny dzień radości przeszedł do historii. Bogu niech będą dzięki za wszystkich przybyłych i wszystkie przeżycia tego dnia. Wśród miłych spotkań i serdecznych rozmów czas upłynął bardzo szybko. Czcigodny Sługo Boży księże Franciszku, wstawiaj się za nami i pomagaj żyć charyzmatem, który nam pozostawiłeś.

Renata i Robert Staszewcy.

Wyszków, 16.10.2022

Foto relację można zobaczyć na facebooku