DSC_0485 DSC_0530 DSC_0794 DSC00355 DSC07248 DSC_0007
TwitterFacebook

Pielgrzymka do Włoch

SAMOLOTOWA PIELGRZYKA DO WŁOCH  11  – 18.11.2023r. 

Spotkanie przed wyjazdem na pielgrzymkę odbędzie się w środę, 11 października o godz. 19.00, w salce w domu parafialnym.
Na spotkanie proszę ze sobą zabrać dowód osobisty, i drugą część wpłaty w złotówkach.

 

SAMOLOTOWA PIELGRZYKA DO WŁOCH  11  – 18.11.2023r. 

RZYM, WATYKAN, MANOPELLO,  LANCIANO, MONTE SANT`ANGELO,

SAN GIOVANNI ROTONDO, LORETO, CASCIA, ASYŻ, ORVIETO      

 

Dzień  1:– przelot do Rzymu

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 15:30. Wylot do Rzymu o godz. 17:45, przylot do Rzymu na lotnisko Fiumicino o godzinie 20:10. Odbiór bagażu. Przejazd autokarem do centrum miasta .Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień  2:– Watykan – 4 Bazyliki Większe

Śniadanie, Przejazd do WATYKANU – wizyta w Bazylice św. Piotra, następnie przejazd do Bazyliki Santa Maria Maggiore oraz kolejno do Bazyliki Św. Jana na Lateranie. Wizyta na Świętych Schodach. Przejazd do Bazylki Świętego Krzyża z Jeruzalem. Przejazd do Bazyliki Św. Pawła za Murami. Msza św. w trakcie programu zwiedzania. Przejazd do hotelu,.Obiadokolacja, nocleg.

Dzień  3:  – Manopello, San Giovanni Rotondo

Pakowanie bagaży 6.00, śniadanie o godz. 6.30, wyjazd godz. 7.00. Przejazd do MANOPELLO – nawiedzenie świątyni Volto Santo – Sanktuarium Świętego Oblicza, w którym przechowywany jest chusta z wizerunkiem Jezusa Chrystusa. Wyjazd o godz. 12.00. Następnie przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO .Msza święta w kościele antycznym następnie zwiedzanie wraz z przewodnikiem Sanktuarium Św. Ojca Pio – świątyni starej części klasztornej, w której znajduje się cela Św. Ojca Pio oraz nowego kościoła Matki Bożej Łaskawej, gdzie w krypcie znajduje się ciało Świętego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.Obiadokolacja, nocleg.

Dzień  4: – Monte San`t Angelo, Lanciano

Śniadanie, pakowanie bagaży, wyjazd. Przejazd na MONTE SAN ANGELO .Nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła – urokliwie położonego w górach miasteczka, w którym według legendy w 492 roku miał ukazać się Michał Archanioł. Msza święta w kościele w grocie skalnej.. Zwiedzanie Sanktuarium, spacer po mieście, wyjazd ok. godz. 11.30 i przejazd do LANCIANO – miejsca Cudu Eucharystycznego, wizyta w Sanktuarium przed ołtarzem z Cudownym Ciałem i Krwią. Wyjazd o godz. 16.00. Przejazd do hotelu w Loreto .Obiadokolacja .nocleg.

Dzień  5: – Loreto, Asyż

Śniadanie. Wizyta w  LORETO – twierdzy położonej na wzgórzu, zwiedzanie Sanktuarium, którego najważniejszym miejscem jest Święty Domek, który przechowuje nazaretański dom Maryi. Msza święta w Sanktuarium. Przejazd do ASYŻU spotkanie z przewodnikiem, spacer średniowiecznymi uliczkami miasta od Kościoła św. Klary, po drodze Rynek Miejski z fontanną oraz antyczną świątynią Minerwy. Zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta (kościół górny i dolny wraz z kryptą świętego). Przejazd do Santa Maria degli Angeli w której znajduje się słynna “Porziuncola” – kościółek  w którym wraz ze braćmi z zakonu modlił się św. Franciszek. Przejazd do hotelu w okolicach Asyżu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja .nocleg.

 Dzień  6: –  Cascia, Orvieto

Śniadanie, przejazd do CASCI – miejsca związanego z życiem Św. Rity. Wizyta w Klasztorze św. Rity – poznanie miejsc  żywota świętej, spacer ulicami średniowiecznego miasteczka. Msza święta w Sanktuarium. Wyjazd w kierunku Orvieto. Wizyta w przepięknej katedrze. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu .Zakwaterowanie. Obiadokolacja nocleg.

 Dzień 7: Rzym

Śniadanie, przejazd na Piazza del Popolo. Następnie wejście na taras widokowy Wzgórza Pincio, spacer po wzgórzu górującym nad miastem, z pięknymi willami, niegdyś zwanym przez starożytnych Rzymian „wzgórzem ogrodów”. Dzisiaj znajduje się tutaj park, często nazywany rzymskim Laskiem Bulońskim. Główną atrakcją tego miejsca jest piękna panorama miasta, zegar wodny i liczne sprowadzone tutaj rzeźby. Przejście przez park w kierunku Kościoła Trójcy Świętej (Trinita dei Monti) i zejście po Schodach Hiszpańskich. Msza św. w trakcie programu zwiedzania. Następnie przejście pod Fontannę di Trevi, Panteon, Piazza Navona w kierunku Campo dei Fiori. Przejście do autokaru na Lungotevere dei Tebaldi. Msza św. w trakcie programu zwiedzania. Obiadokolacja .nocleg.

Dzień 8: –  Rzym + powrót

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Rzymu starożytnego: Colosseum (z zewnątrz), spacer ulicą Forów Rzymskich – Fori Imperiali (Forum Trajana, Cezara, Augusta), spacer ulicą Forów Rzymskich – Fori Imperiali (Forum Trajana, Cezara, Augusta), przejście w stronę Placu Weneckiego z słynnym Vittorianum – Ołtarzem Ojczyzny i statuą króla Wiktora Emmanuela II.   Spacer w kierunku dzielnicy żydowskiej pod Portyk Oktawii.  Następnie spacer w kierunku kościoła Santa Maria in Cosmedin, gdzie znajdują się słynne Usta Prawdy. Kolejno spacer przez najstarsze forum rzymskie: Forum Boarium ze świątyniami  Portunusa i  Olivariusa oraz Łuk Janusa, następnie Wyspa na Tybrze – Isola Tiberiana.  O godz. 16.30 wyjazd z Rzymu, przejazd na lotnisko Fiumicino. Wylot do Warszawy o godzinie 20:45 . Przylot do Warszawy o godzinie 23:10. Zakończenie programu.

ILOŚĆ DNI Cena za osobę, grupa 48 osób
8 dni / 7 HB 3600  zł + 180 Euro

 Cena zawiera:

bezpośredni przelot  na trasie Warszawa – Rzym – Warszawa  ,bagaż podręczny 8 kg , bagaż główny 10 kg. ,

transport autokarem na terenie Rzymu , opłaty drogowe i parkingowe.

7 noclegów  w hotelu 3, 4*, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami ,

wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

usługę pilota/przewodnika

SIGNAL IDUNA Ubezpieczenie KL 20 000 Euro , NNW 15 000 PLN , Choroby Przewlekłe do kwoty 20 000 Euro , w razie zachorowania leczenie na terenie Rzymu  na Covid-19  do kwoty 20 000 Euro

podatek VAT,

organizację wejść do zwiedzanych obiektów,

rezerwację Mszy Świętych,

opłatę obowiązkową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy ,

opłaty klimatyczne,

bilety wstępu wg. programu , lokalnych przewodników .

zestawy słuchawkowe Tour Guide System .

Cena może ulec zmianie ze względu na cenę zakupu biletów lotniczych .