Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia

Pielgrzymka jest odwołana z powodu małej liczby uczestników.

PIELGRZYMKA DO ROSJI 11 DNI

Agłona, Peterhof, Sankt Petersburg, Carskie Sioło, Miednoje, Moskwa, Smoleńsk, Katyń, Wilno

1 dzień
Wyjazd uczestników z Wyszkowa o godzinie 23:30. Przejazd przez Polskę, Litwę, Łotwę.

2 dzień
Przyjazd do Agłony gdzie będziemy uczestniczyli we Mszy św. w największym sanktuarium Maryjnym na Łotwie w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dalsza podróż do Pskowa. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie wyjazd z hotelu do Peterhof. Zwiedzamy w Peterhof : ( niski Park), liczący ok. 300 lat zespół pałacowy; Wielki Pałac – pierwsza północna rezydencja Piotra Wielkiego. Wraz z przewodnikiem spacerujemy po parku i podziwiamy wspaniale kaskady fontann w parku Dolnym oraz panoramę Zatoki Fińskiej Dalsza podróż do Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie. spotkanie z przewodnikiem w hotelu, Msza św. w kościele Św. Katarzyny, Po Mszy św. zwiedzanie Pałacu Zimowego z jednym z największych na świecie artystycznych i kulturalno – historycznych muzeów Ermitażem a następnie: wycieczka objazdowa po mieście ze zwiedzaniem wnętrz Isaakiewskiego Saboru oraz Twierdzy Pietropawłowskiej – najstarszego budynku miasta. Zobaczymy również krążownik AURORA (z zewnątrz) symbol rewolucji październikowej, Domek Piotra I, Plac św. Trójcy, barokowy pałac Stroganowa, klasycystyczny sobór Kazański, secesyjny Dom Książki, neobarokowy pałac Bielosielskich – Białozierskich, Gostinyj Dwor – największy bazar Petersburga, Pałac Aniczkowski – zimowa rezydencja carów i wiele innych. Obiadokolacja w hotelu lub centrum miasta. Nocleg w hotelu w Sankt Petersburgu.

5 dzień
Śniadanie. Spotkanie z przewodniczką w hotelu. Przejazd do Carskiego Sioła (Puszkin) drugiego wielkiego zespołu pałacowo-parkowego pod Petersburgiem. Zwiedzanie unikatowej rekonstrukcji Bursztynowej Komnaty, nazywanej
współczesnym cudem świata. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja w restauracji w centrum miasta. Czas wolny. Nocleg w hotelu w Sankt Petersburgu.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Moskwy, przyjazd do Miednoje wizyta na Polskim Cmentarzu Wojennym, Msza św. Obiadokolacja w Twieri. Przyjazd na nocleg do hotelu w Moskwie.

7 dzień
Śniadanie. Spotkanie w holu hotelu z przewodnikiem. Objazdowa wycieczka autokarowa po Moskwie: plac widokowy na Wyrobiowych Górach z których można podziwiać budynek Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta, Biały Dom, budynek Dumy państwowej, centralne ulice stolicy, Świątynia Chrystusa Zbawiciela. Obejrzymy z zewnętrzne Nowodziewiczy klasztor. Msza św. w Rzymsko-katolickiej Katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Powrót do hotelu.. Kolacja w formie bufetu w restauracji hotelu. Nocleg.

8 dzień
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Dalsze zwiedzanie Moskwy – przejazd metrem . Zwiedzanie metra – wzorzec stalinowskiej architektury, największy schron. Wizyta w Mauzoleum Lenina (dla chętnych). Wycieczka do Moskiewskiego Kremla – Spacer po najstarszej ulicy w Moskwie Spasskoy, spacer do placu Katedralnego, gdzie zachował się unikatowy architektoniczno-urbanistycznych zespół średniowiecznych zabytków staroruskiej architektury . Zbrojownia ze skarbcem, czas wolny w centrum miasta , wycieczka Piesza „plac Czerwony – serce Moskwy”: Czerwony plac i Manierzny plac, Aleksandrowski ogród, GUM – Główny Powszechny Dom Towarowy. Zakończenie wycieczki . Powrót do hotelu. Kolacja w Formie bufetu w restauracji hotelowej. Nocleg.

dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Smoleńska. Krótkie zwiedzanie Smoleńska: Kreml, Sobór Uspieński. Wizyta w Katyniu – miejsce kaźni polskich oficerów. Przejazd do hotelu w okolice Wielkich Łuków. Obiadokolacja. Nocleg.

10 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu . Przejazd do Wilna. Krótkie zwiedzanie miasta. Msza św. Obiadokolacja. Nocleg.

11 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Msza św. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

PROGRAM RAMOWY MOZE ULEC ZMIANIE. PILOT NIE OPROWADZA PO OBIEKTACH..

ILOŚĆ DNI

Cena za osobę grupa 40 uczestników

11 dni / 9 HB

2 850,00 zł

Cena zawiera: transport komfortowym autokarem , 9 noclegi, hotel 3* pokoje 2,3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacje, usługę pilota , ubezpieczenie NNW 15000zł, KL – 30000EUR,, podatek VAT, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, biletów komunikacji miejskiej, zestawów słuchawkowych Tour Guide System. Na realizację programu należy przeznaczyć 180EUR płatne obligatoryjnie przy ostatniej wpłacie

Kosztu wizy: 400zł – obowiązkowa

Wizy:

30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura podróży dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
2) zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl – wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym – twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

Pokój 1 osobowy dopłata: 700zł