Koncert Uwielbienia w Boże Ciało 15.06.2017

„Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba
i w modlitwach” (Dz.2,42) – zacytowany fragment z Dziejów Apostolskich zawsze bardzo wzrusza i skłania do rozważań. Obrazuje model prawdziwej wspólnoty. Tym, co umacniało pierwsze wspólnoty chrześcijańskie i wpływało na ich rozwój była prawdziwa jedność i miłość. Doskonałą okazją, aby taką właśnie wspólnotę stworzyć, okazała się – obchodzona 15 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Z jednej strony plac przed Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie wypełniony modlącymi się wiernymi, pragnącymi łączności z Jezusem w Eucharystii, z drugiej natomiast – ponad 50-osobowa grupa osób z różnych wspólnot i grup parafialnych, połączona w jeden chór, wykonująca utwory podczas wielkiego Koncertu Uwielbienia.

Istotnym elementem każdej Eucharystii jest uwielbienie i dziękczynienie za wielość darów i łask, jakie otrzymujemy przy każdym spotkaniu z Bogiem Żywym. Toteż, to szczególne Uwielbienie stało się przedłużeniem uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Owe przepiękne wydarzenie poprzedziła dwudniowa ewangelizacja Wyszkowa, prowadzona przez wspólnotę Theoforos. „Katolicy na ulicy”, „Bóg wychodzi do każdego człowieka”, „Jezus jest Miłością”, „Człowiek został powołany do życia, aby być blisko Boga” – takie hasła wygłaszano przed Galerią Wyszków oraz w różnych miejscach tego miasta. Młodzież ze wspólnoty, z modlitwą i śpiewem na ustach, przy okazji spotkania z różnymi osobami, zapraszała na Koncert Uwielbienia. Radość, odwaga, powroty do kościoła oraz imponująca frekwencja na wieczornym Uwielbieniu, to owoce tej niecodziennej ewangelizacji.

„Chwalcie Pana, wszystkie narody, wysławiajcie Go, wszystkie ludy, bo Jego łaska nad nami potężna” (Ps.117,1 – 2) – tymi słowami rozpoczął się Koncert Uwielbienia w naszej parafii. Młodzi ludzie, prowadzeni przez p. Janę Dąbkowską, przepięknym śpiewem tworzyli atmosferę modlitwy i skupienia. Całe rodziny z małymi dziećmi, zebrane na placu przed świątynią, podnosiły ręce w geście uwielbienia. Z każdą mijającą chwilą wokół naszego Sanktuarium tworzyła się prawdziwa wspólnota. „Bóg chce tylko, abyś otworzył i otworzyła swoje serce” – prosił ks. Łukasz, przewodnicząc temu wydarzeniu. Ludzie naprawdę zaufali i coraz bardziej angażowali się w śpiew i modlitwę. Ten wyjątkowy Koncert trwał ponad dwie godziny. Śpiewane utwory, m.in.: „Nasz Bóg”, „ Czcijmy Jezusa”, „Uwielbiam Imię Twoje Panie”, z pewnością na długo pozostaną w sercach i pamięci zgromadzonych wiernych.