DSC_0351 DSC_0389 (2) DSC00355 DSC05680 DSC_0040 DSC_0057

Adwent 2019

1. W niedzielę, 1 grudnia w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Na pewno może nam w tym pomóc Adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwa od godz. 15.00 do Mszy Św. wieczornej, od poniedziałku do piątku. Zapraszamy także wszystkich parafian na Adwentowe Czuwanie Modlitewne w środę, po Mszy Św. o godz. 18.00.
  2. W niedzielę, 1 grudnia po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na Adwentowe Czuwanie Modlitewne prowadzone przez wspólnotę Theoforos Młodych, które odbędzie się w przyszła niedzielę,. Szczególnie zachęcamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  3. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Podczas Mszy Świętych będzie Ją symbolizowała zapalona roratnia świeca. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.
  4. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych codziennie o godz. 7.00. Przed Roratami zachęcam do śpiewania godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Niech nie zabraknie także podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.
  5. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Nabożeństwach roratnich, od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dzieci komunii rocznicowej i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Niech ta modlitwa wraz z Maryją będzie pomocą w naszym życiu doczesnym i wiecznym. Dzieci, podczas tych Nabożeństw, otrzymają specjalne roratnie obrazki, a także dwoje dzieci otrzymuje do domu figurkę Dzieciątka Jezus i Matki Bożej.