Uroczystość Wszystkich Świętych

Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Pospieszmy zatem zmarłym z pomocą w duchu wiary w życie wieczne. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów bliskich naszemu sercu i tych, o których inni zapomnieli.

Zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

Msze Święte w naszym Sanktuarium będziemy sprawować o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Msza Św. na cmentarzu komunalnym w intencji zmarłych spoczywających na tym cmentarzu o godz. 11.00, po niej procesja na cmentarzu w intencji zmarłych.

Msza Św. na cmentarzu parafii Św. Idziego o godz. 12.00.

W sobotę 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze Św. o godz. 7.00; 10.00; 17.00 i 18.00

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie modlitwy w ich intencji. W tych dnach w naszej świątyni będziemy modlić się za zmarłych, odprawiając uroczyste Nieszpory Żałobne o godz. 18.00, a w niedzielę – o 17.00. K