Åšroda Popielcowa

1. W nadchodzącym tygodniu wypada Środa Popielcowa i tym samym rozpocznie się Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki i post. Podejmijmy, jak najgorliwiej, przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli, jak najlepiej, wejść w misterium świąt wielkanocnych. W środę popielcową Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00; 10.00; 17.00; 18.00.
  2. W ÅšrodÄ™ PopielcowÄ… i w Wielki PiÄ…tek obowiÄ…zuje wszystkich katolików post Å›cisÅ‚y, polegajÄ…cy na wstrzemięźliwoÅ›ci od pokarmów miÄ™snych i spożyciu jednego posiÅ‚ku do syta; pozostaÅ‚e posiÅ‚ki muszÄ… zostać ograniczone co do iloÅ›ci. Wstrzemięźliwość od pokarmów miÄ™snych obowiÄ…zuje we wszystkie piÄ…tki caÅ‚ego roku. Wielki Post to nie tylko rezygnacja ze spożywania miÄ™sa, ale przede wszystkim nasze  zjednoczenie ze współcierpiÄ…cym Jezusem. Podejmijmy postanowienia wielkopostne. Zachęćmy najbliższych w rodzinie do wspólnej modlitwy czy też innych dobrych dzieÅ‚, by być coraz bardziej zdecydowanymi Å›wiadkami tego jak ważny jest Bóg w naszym życiu.
  3. Już od najbliższego piątku rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne: w piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz.17.00, dla dorosłych – po Mszy Św. o godz.18.00. Z racji na tydzień trzeźwości podczas tej Drogi Krzyżowej będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych. Gorzkie Żale – w niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.00.