Pielgrzymka na Cypr

1 dzień 16.09: zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 20:00

wylot z Warszawy o godzinie 22:30

2 dzień 17.09

Przylot na Cypr o godzinie 02:55 (+1) 03:55 zakwaterowanie  w pokojach odpoczynek

LARNAKA

– kościół Św. Lazarza ( wskrzeszonego przez Jezusa Chrystusa), grób Łazarza,

– spacer po Alei Palmowej Finikudes

– słone jezioro

– meczet Hala Sultan nad słonym jeziorem

3 dzień 18.09

PAFOS

– ruiny bazyliki wczesnochrześcijańskiej, pręgierz Apostoła Pawła,

– park archeologiczny z mozaikami (miejsce gdzie był Apostoł Paweł) – port

– grobowce królewskie

–  monastyr Św. Neofity

Po drodze  zatrzymamy się w miejscu narodzin Afrodyty

4 dzień : 19.09

GÓRY  TROODOS

Śniadanie .

– Olympus ( najwyższy szczyt na wyspie 1952 m npm.

– klasztor Kykkos z cudowna ikona Matki Boskiej z dzieciątkiem napisanej przez apostoła Łukasza.

– Tradycyjna wioska Omodos z monastyrem Św. Krzyża ( są tam ważne relikwie : Święty Sznur, Św. Krzyż, relikwie 26 Świętych)

– winiarnia z degustacja win

– monastyr Św. Jana Lampadisty ( Tam Święty Paweł ochrzcił Św. Iraklidia).

5 dzień : 20.09

NIKOZJA – stolica Cypru

Śniadanie

– katedra prawosławna pod wezwaniem Św. Jana z 17 wieku.

– muzeum sztuki bizantyjskiej z ikonami

– spacer po starym mieście z dojściem do linii podziału

– osoby chętne mogą przejść na tereny okupowane do Meczetu Selima ( wcześniej była to katedra katolicka pod wezwaniem Św. Sofii).

Pobyt w tradycyjnej wiosce z koronkami i srebrem Lefkara.

6 dzień : 21.09

Dzień wolny w hotelu .

7 dzień : 22.09

tereny okupowane FAMAGUSTA – CYPR  PÓŁNOCNY

Śniadanie

– miasto Famagusta z meczetem Lali Mustafy Pashi ( wcześniej był to kościół katolicki)

– ruiny miasta Salaminy

– monastyr Apostoła Barnaby i jego grób

8 dzień :23.09

Dzień wolny w hotelu .

Śniadanie .

Dzień wolny na odpoczynek .Obiadokolacja .Nocleg .

9 dzień  : 24.09

Wylot do Polski o godzinie  03:55. W Polsce lądowanie o godzinie 06:30

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANOM

ILOŚĆ DNI Cena za osobę
9 dni 3800 zł + 180 Euro

przy  grupie  25 uczestników .

Cena zawiera:

Bezpośredni  przelot  samolotem bagaż  na osobę do 23 kg, do 158 cm (suma wymiarów dł. x szer. x wys.); i podręczny  do 8 kg, do 118 cm (55 x 40 x 23 cm).

Autokar na trasie programu zwiedzania

Opieka pilota -przewodnika  na Cyprze

Noclegi wg.programu  w hotelu 3* , pokoje 2 osobowe,

wyżywienie: 7x śniadanie, 7xobiadokolacja

Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA KL 20 000 Euro , NNW 15 000PLN (ubezpieczenie KL obejmuje ewentualną hospitalizacje na Cyprze  na Covid-19 do 20  000 Euro /osobę )

Opłatę obowiązkową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny  i Turystyczny Fundusz  Pomocowy

Zestawy słuchawkowego Tour Guide System

Opłatę klimatyczną

Cena nie zawiera:

Transportu na lotnisko do Warszawy i z Warszawy

ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji +rezygnacja  z powodu Covid-19  – 180zł.

ubezpieczenia od Chorób Przewlekłych – 70zł.

dla chętnych : dopłata do pokoju jednoosobowego 900 zł.

Decyzja i zakup dodatkowych ubezpieczeń musi być  w  dniu wpłaty zaliczki na wyjazd

Informacje na dzień 22.06.2021

Test na COVID-19 nie jest wymagany

Na lotnisku po przylocie losowo wybrani podróżni mogą być poddani bezpłatnym testom na COVID-19.

Obowiązkowe dokumenty, które należy wydrukować, wypełnić i mieć przy sobie:

1. Maksymalnie 24 godziny przed rozpoczęciem podróży należy wypełnić on-line ankietę Cyprus Flight Passuprawniającą do wjazdu na Cypr (przy wejściu do samolotu oraz przy kontroli granicznej należy na wezwanie okazać mail potwierdzający wypełnienie ankiety – za brak wypełnionej ankiety może być nałożony mandat w wysokości 300 EUR i nakaz odpłatnego wykonania testu lub odmowa wjazdu na Cypr).
  2. Podczas każdego lotu powrotnego do Polski (dotyczy wszystkich linii lotniczych) należy wypełnić formularz lokalizacji pasażeraoraz deklarację zdrowia. Czyste formularze będą dostępne na pokładzie samolotu, zalecamy jednak wydrukowanie i wypełnienie ich wcześniej.

Zwolnione z kwarantanny po powrocie do Polski są:

1. osoby posiadające zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepień na COVID-19 (szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej) i upłynęło co najmniej 14 dni od wykonania tego szczepienia
  2. ozdrowieńcy, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy byli poddani izolacji, izolacji w warunkach domowych lub hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem
  3. osoby posiadające negatywny wynik testu w kierunku COVID-19 (antygenowego lub RT-PCR) wykonanego w Polsce jeszcze przed kontrolą graniczną
  4. dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 (zgodnie z pkt. 1) lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19 wykonanego przed przekroczeniem granicy w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku testu

UWAGA! Kwarantanna nałożona w momencie przekroczenia granicy zostaje skrócona z chwilą wprowadzenia przez laboratorium negatywnego wyniku testu na COVID-19 do systemu informatycznego państwowej inspekcji sanitarnej, nie później niż 48 godzin od przekroczenia granicy (zalecamy więc wykonanie testu najszybciej jak to możliwe).