DSC_0293 DSC_0440 DSC_0995 DSC_0023 DSC_0110 DSC_0188
TwitterFacebook

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

Pielgrzymka do Izraela i  Jordanii

 25.05 – 01.06.2023

    Uczestników pielgrzymki informujemy, że na Pielgrzymkę do Izraela i Jordanii z Wyszkowa wyjeżdżamy z przed Sanktuarium Świętej Rodziny w czwartek, 25 maja o godz. 2.30

Dzień 1:                   PRZELOT DO IZRAELA – TEL AVIV – CEZAREA – HAJFA          

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godz.03:00 Wylot do Izraela o godz.06:00  . Przylot do Izraela o godz. 10:50. Przejazd do Tel Avivu – zwiedzanie najstarszej części miasta – Jaffo. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej – zwiedzanie rzymskiego akweduktu. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris oraz panorama na ogrody Bahajskie. Przejazd do hotelu w Nazarecie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:                   NAZARET – KANA – GÓRA TABOR   

Śniadanie. Zwiedzanie NAZARETU: kościół św. Józefa i Bazylika Zwiastowania – największa chrześcijańska bazylika na Bliskim Wschodzie, gdzie wedle tradycji Archanioł Gabriel przekazał Maryi, że została wybrana przez Boga na matkę jego syna. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ, gdzie Chrystus dokonał pierwszego cudu, zmieniając wodę w wino. Wjazd na GÓRĘ TABOR do kościoła Przemienienia Pańskiego. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3:                   GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM – AMMAN

Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie. Wizyta na GÓRZE BŁOGOSŁWIEŃSTW, gdzie Jezus wybrał apostołów. Przejazd do TABGHY – miejsca cudownego rozmnożenia chleba i ryb, gdzie Jezus przekazał św. Piotrowi władzę nad Kościołem. Rejs po Jeziorze Galilejskim (opcjonalnie możliwość skosztowania wyjątkowego dania – ryby św. Piotra – ok. 20 USD/os). Przejazd do KAFARNAUM z ruinami starożytnej synagogi z II w. p.n.e., gdzie nauczał Jezus. Przekroczenie granicy z Jordanią, przejazd do Ammanu, kolacja i nocleg. 

Dzień 4:                   AMMAN – MADABA – GÓRA NEBO           

Śniadanie. Przejazd przez Amman. Przejazd do miasta mozaik – MADABY, wizyta w kościele św. Jerzego z największą na świecie mozaiką podłogową przedstawiającą Ziemię Świętą. Dalej droga prowadzi na GÓRĘ NEBO – święte miejsce, gdzie zmarł i został pochowany Mojżesz. Z góry rozpościera się wspaniały widok na Ziemię Obiecaną – dolinę Jordanu i Morze Martwe. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Petry, kolacja i nocleg. 

Dzień 5:                   PETRA         

Śniadanie. Zwiedzanie PETRY – ruin starożytnej twierdzy Nabatejczyków, ponownie odkrytej dla świata w 1812 r. przez szwajcarskiego podróżnika Johanna Ludwiga Burckhardta. Petra znajduje się pod patronatem UNESCO, a od 2007 r. jest również na liście siedmiu nowych cudów świata. Spacer mieniącym się wszystkimi odcieniami różu, czerwieni i fioletu wąskim wąwozem Siq. Na ścianach wąwozu można podziwiać liczne malowidła i płaskorzeźby. Po wyjściu z wąwozu zwiedzanie: Wielki Skarbiec, gdzie kręcono jeden z odcinków filmu o przygodach Indiany Jonesa, katakumby królewskie, rozległy amfiteatr rzymski, brama Themenos i miejsce składania ofiar. Przejazd na granicę z Izraelem i przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg. W miarę możliwości czasowej Betania .

 

Dzień 6:                   BETLEJEM – EIN KAREM – GÓRA SYJON                

Śniadanie. Zwiedzanie BETLEJEM: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Narodzenia, gdzie przyszedł na świat Jezus, kościół św. Katarzyny – największy na świecie, skąd co roku na cały świat transmitowana jest pasterka, Grota Mleczna oraz Pole Pasterzy. Przejazd do JEROZOLIMY, świętego miejsca trzech religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, bogatego w synagogi, kościoły i meczety. Zwiedzanie: G. Syjon z Wieczernikiem, Grobem Króla Dawida oraz kościołem Zaśnięcia NMP, następnie Ein Karem – Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety oraz św. Jana Chrzciciela. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Możliwość wyjechania na wycieczkę „Jerozolima nocą” (dzielnica ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, panorama na oświetlone nocą miasto z G. Skopus, Ściana Płaczu nocą oraz Menora i Knesset) – dodatkowo płatne ok. 25 USD/os

Dzień 7:                   JEROZOLIMA             

Śniadanie. Góra Oliwna ze wspaniałym widokiem na całe miasto i błyszczącą w słońcu złotą Kopułą na Skale. Następnie nawiedzenia kościołów: Pater Noster, Kopuły Wniebowstąpienia, Dominus Flevit oraz Bazyliki Agonii w Ogrójcu. Wejście przez Bramę św. Szczepana na Stare Miasto. Nawiedzenie kościoła św. Anny i sadzawki Betesda a następnie Via Dolorosa – Droga Krzyżowa wiodąca na Golgotę do Bazyliki Grobu Pańskiego. Ściana Płaczu – najważniejsze miejsce wszystkich Żydów, gdzie o każdej porze dnia zbierają się tłumy wiernych i turystów. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg w Betlejem.. 

Dzień 8:                   ODLOT         

Śniadanie , wykwaterowanie Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju o godz.05:05 . W Warszawie lądujemy o godz.08:10

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

 

ILOŚĆ DNI Cena za osobę grupa 45 uczestników
8 dni / 7 nocy 3800 zł + 520 USD

 

Cena zawiera:

Przelot Warszawa- Tel Aviv- Warszawa  , bagaż rejestrowany 20 kg , suma wymiarów max 158 cm.

Bagaż podręczny np.plecak  8 kg                                                                            

Transport  autobusem na terenie Izraela (Wi- Fi)  7  noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą 220 USD)  śniadania, obiadokolacje zgodnie z programem

Ubezpieczenie KL 60 000 Euro , NNW 15 000 PLN , Choroby Przewlekłe do kwoty 60 000 Euro , w razie zachorowania leczenie na terenie Izraela na Covid-19  do kwoty 60 000 Euro

Koszty zwiedzania wg programu – bilety wstępu

Pilot/przewodnik licencjonowany w jęz. polskim                                                                  opłaty obowiązkowej 15zł od TFG i 15 zł na TFP

Zestawy nagłaśniające                                                            

Cena nie zawiera: transportu na i z lotniska Chopina w Warszawie
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji , wydatków  własnych  uczestników
napoi do obiadokolacji   ewentualnych  testów na COVID-19, wycieczki fakultatywne np. Jerozolima nocą , Klasztor Kuszenia, ryba Piotrowa .itd.

UWAGA:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty pielgrzymki.

Paszporty posiadający wizy z Libii, Libanu, Syrii muszą być wymienione na nowe, ponieważ osoby z takim paszportem mogą zostać niewpuszczone do Izraela.

Godziny wylotu mogą ulec zmianie.

Dzieciom w wieku 2-12lat przysługuje zniżka.

Cena skalkulowana jest przy grupie 45 osobowej