Pielgrzymka do Medjugorie

UWAGA: WYJAZD NA PIELGRZYMKĘ 4 CZERWCA 2018 ROKU O GODZINIE 14.00 Z PRZED SANKTUARIUM ŚWIĘTEJ RODZINY W WYSZKOWIE

Program pielgrzymki

Termin 4 -13 czerwca 2018

Dzień 1 –  Chorwacja

Wyjazd z Wyszkowa ok. godz. 14:00

Dzień 2 –  Chorwacja / Bośnia i Hercegowina

Przejazd do Marii Bistricy (1120 km – ok. 20 godz. trasa: Czechy, Austria) do Sanktuarium z wizerunkiem Matki Bożej Bystrzyckiej. Przyjazd ok. godz. 9.00. Msza święta w Sanktuarium. Następnie przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicy Banja Luki. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 3 –  Bośnia i Hercegowina

Śniadanie, przejazd do Sarajewa, spotkanie z przewodnikiem lokalnym i zwiedzanie miasta: m. innymi stara osmańska dzielnica Bascarsija tzw. mały Stambuł, obiadokolacja i nocleg w Sarajewie. (możliwość rezerwacji Mszy św. w Katedrze). Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 4 –  Bośnia i Hercegowina

Śniadanie, przejazd do Mostaru. Spotkanie z przewodnikiem, spacer i zwiedzanie zabytków Mostaru, m.in.: Kościół pw. Św. Piotra i Pawła (możliwość Mszy św.), stary most zbudowany na Neretwie jeszcze przez Turków. Przejazd do Medjugorie. W godzinach wieczornych  możliwość  udziału w modlitwach  wieczornych (18.00 Różaniec, 19.00 Msza święta, 20 – 21.00 Adoracja Eucharystyczna). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 –  Bośnia i Hercegowina Pobyt w Medjugorie

Śniadanie, spotkanie z miejscowym przewodnikiem (poznanie historii objawień, stanowiska Kościoła, miejsc i pomników modlitwy), wyjście na Górę Objawień z modlitwą różańcową.  Msza Święta w kościele p.w. Św. Jakub o godz. 13.00 (msza wspólna dla grup polskich). Następnie czas wolny, obiadokolacja. W godzinach wieczornych  możliwość  udziału w modlitwach  wieczornych (18.00 Różaniec, 19.00 Msza święta, 20 – 21.00 Adoracja Eucharystyczna). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 –  Chorwacja

Śniadanie, przejazd do Dubrownika, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie Dubrownika zwanego – „Perłą Adriatyku”: Wielka fontanna Onufrego, Klasztor św. Klary, katedra Wniebowzięcia NMP (relikwie św. Błażeja), Kompleks klasztorny O.O. Franciszkanów, stara Apteka, mury obronne, Pałac Sponza. Msza św. w Kościele Zbawiciela. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7 –  Chorwacja

Śniadanie, przejazd do Sinj, gdzie znajduje się znane wśród Chorwatów na całym świecie – sanktuarium Matki Bożej Sinjskiej. Wizyta w kościele Franciszkanów – Msza św. w klasztorze jest przechowywany cudowny obraz Najświętszej Maryi Panny z Sinja przywieziony przez zakonników w XVII wieku.  Przejazd do Splitu – drugiego co do wielkości miasta Chorwacji a zarazem stolicy Dalmacji. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: Pałac Cesarza Dioclecjana, Złota Brama, Katedra św. Dujama, dzwonnica, i gwarna usiana kawiarenkami nabrzeżna promenada. Przejazd do Trogiru, spacer urokliwymi uliczkami miasta położonego  na wyspie,  romańska katedra św. Laurencjusza z kaplicą św. Jana z XV w oraz przykatedralną dzwonnicą (47m), Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 8 –   Chorwacja

Śniadanie, WYPOCZYNEK NAD MORZEM, obiadokolacja, nocleg

Dzień 9 –   Chorwacja

Śniadanie, przejazd do Plitvic  na godz. 11.00. Zwiedzanie Parku Narodowego, wpisanego na listę dziedzictwa naturalnego UNESCO (kompleks kilkunastu jezior, położonych przepięknie tarasowo, połączonych 72 malowniczymi wodospadami które zwiedza się pieszo i płynąc wycieczkowym statkiem (trasa ok. 8 godzin). Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 10 –  Polska

Przejazd bezpośrednio przez Austrię, Czechy i Polskę. Przyjazd do Wyszkowa  w godzinach popołudniowych.

PROGRAM RAMOWY MOŻE ULEC ZMIANIE. WYMAGANY DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT

ILOŚĆ DNI Cena za osobę, grupa 35-40 uczestników
10 dni / 7 nocy HB 2 000,00 zł

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej : DVD, WC, barek , 7 noclegów w hotelu lub pensjonacie, według programu,  pokoje 2,3 osobowe z łazienkami, wyżywienie: HB :  7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja, usługę pilota, ubezpieczenie NNW, KL, podatek VAT, opłaty parkingowe, opłaty drogowe , TFG 10zł/os.

Cena nie zawiera:  biletów wstępu, lokalnych przewodników, opłaty klimatycznej osoba + zestaw słuchawkowy Tour Guide System .Razem 50 Euro.