DSC_0293 DSC_0363 DSC_0530 DSC_0682 DSC_0794 DSC_0041
TwitterFacebook

Pielgrzymka do Libanu

W maju 2020 roku planujemy pielgrzymkę do Libanu. Liban to także Ziemia Święta po której chodził i nauczał Pan Jezus. O Libanie mamy wielokrotne wzmianki w Piśmie Świętym zarówno w Nowym jak i Starym Testamencie. Liban to także miejsce związane z życiem i działalnością Św. Szarbela, którego relikwie mamy w naszym Sanktuarium.

PIELGRZYMKA DO LIBANU – „ŚLADAMI ŚWIĘTEGO SZARBELA”

1 Dzień – 11.05.2020   Warszawa – Bejrut
Wyjazd do Warszawy na lotnisko  Okęcie, odprawa paszportowo-bagażowa i  odlot do Bejrutu o godz. 22:30 – lot bezpośredni.
2 Dzień – 12.05.2020   Bejrut

Przylot do Bejrutu około godziny 03:55. Przejazd do hotelu odpoczynek. Śniadanie. W programie zwiedzania Bejrutu: spacer po Starym Mieście: termy rzymskie, budowle wzniesione przez krzyżowców, kościoły i meczety w tym: Katedra Maronicka, Kościół OO. Kapucynów z relikwiami świętych libańskich, prawosławna katedra Św. Jerzego.

Muzeum Narodowe, w którym  zgromadzona jest bogata kolekcja skarbów architektury i sztuki – od czasów prehistorycznych po współczesność – odkrywanych na ziemiach obejmujących tereny dzisiejszego Libanu, m.in. legendarne wynalazki zamieszkujących niegdyś te tereny Fenicjan, uważane za najpiękniejsze na świecie rzeźby greckie, sarkofagi starożytnych Rzymian oraz mozaiki bizantyjskie.

Polski Cmentarz Wojenny, największa polska nekropolia na terenie Libanu. Spacer po bulwarze nadmorskim Raouche, z którego roztacza się widok na słynne Gołębie Skały. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3  Dzień – 13.05.2020   Miejsca kultu świętych maronickich

Śniadanie. Wyjazd do miejscowości Annaya w Górach Libanu, gdzie znajduje się Sanktuarium Św. Charbela. Nawiedzenie grobu Św. Charbela w klasztorze Św.Maruna w Annaya oraz Pustelni pw. ŚŚw. Piotra i Pawła, gdzie święty spędził 23 lata swego życia i gdzie zmarł.  Msza Św. w kaplicy przy grobie świętego.

Przejazd do Sanktuarium Św. Rafki – patronki cierpiących oraz Klasztoru Św. Cypriana w górskiej miejscowości Kfifane, gdzie znajduje się grób Św. Hardiniego – mistrza nowicjatu Św.Charbela i gdzie spoczywa ciało bł. Stefana Nehmé. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4  Dzień – 14.05.2020     Las „Bożych Cedrów”  –  „Święta Dolina”

Śniadanie. Przejazd w Góry Libanu, na północ kraju, do miejscowości Beqaa Kafra – rodzinnej wsi Św. Charbela. W kościele przylegającym do rodzinnego domu świętego Msza Św. Przejazd do miejscowości Bsherrie i spacer w rezerwacie  „Bożych Cedrów” – najstarszym lesie cedrowym opisanym w Starym Testamencie. Zjazd do malowniczej Doliny Kadisha„Świętej Doliny” i zwiedzanie Klasztoru Św. Antoniego Wielkiego w Kozhaya. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5  Dzień – 15.05.2020    Dolina Bekaa – Baalbek

Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata, greckie Heliopolis ( Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń: Jowisza, Bachusa i Wenus. Przejazd do miasta Zahle w Dolinie Bekaa, w pobliżu którego znajduje się winiarnia Ksara – zwiedzanie piwnic i degustacja libańskich win. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6  Dzień – 16.05.2020      Sydon  –  Tyr

Śniadanie. Przejazd na południe Libanu. Zwiedzanie miasta Sydon:  Zamek Morza (XIII w.), French Khan (XVII w.), stary rynek (souk) i fabryka mydła (XV w.). Przejazd do starożytnego, biblijnego miasta Tyr – port rybacki, stare miasto (dzielnica chrześcijańska), odpoczynek na plaży. W drodze powrotnej wizyta w miejscowości Maghdouche, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Oczekującej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7  Dzień – 17.05.2020     Grota Jeitta – Harissa – Ghazir 

Śniadanie. Przejazd do Jeitta Grotto – światowej sławy jaskini, jednej z największych i najpiękniejszych w świecie, którą zwiedza się na dwóch poziomach: górną spacerkiem, dolną łodziami. Przejazd do miejscowosci Harissa, gdzie znajduje się Narodowe Sanktuarium i statua Matki Bożej Królowej Libanu. Następnie przejazd do Klasztoru Św.Antoniego Padewskiego w Ghazirze, w którym przebywał Juliusz Słowacki i uchodźcy polscy z czasów II wojny światowej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 Dzień – 18.05.2020      Byblos  –  Annaya

Śniadanie. Przejazd do miasta Byblos, jednego z najstarszych, stale zamieszkałych miast w świecie, miejsce powstania alfabetu fenickiego i wynalezienia pieniądza. W programie zwiedzania: mury obronne, zamek krzyżowców,  kościół Św. Jana Chrzciciela, stary port, zabytkowy souk (rynek). Przejazd do Sanktuarium Św. Charbela w Annaya, Msza Św. i duchowe pożegnanie ze świętym libańskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9  Dzień – 19.05.2020      Bejrut  –  Warszawa

Ok. 01:00 wyjazd z hotelu na lotnisko w Bejrucie, odprawa biletowo-bagażowa. O godzinie 03:50 odlot do Warszawy (- lot bezpośredni.  06:30 przylot do Warszawy.

PROGRAM RAMOWY MOŻE ULEC ZMIANIE. ZMIANY WPROWADZA BIURO PODRÓŻY LUB PRZEWODNIK.

ILOŚĆ DNI Cena za osobę, grupa 35 uczestników
9 DNI 4200,00 PLN + 200 USD

Cena zawiera: bilet lotniczy Warszawa – Bejrut – Warszawa lot bezpośredni , transport autokarem na terenie Libanu , noclegi wg programu w hotelu 3* w centrum Bejrutu, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami, wyżywienie: według programu,  ubezpieczenie NNW/KL, podatek VAT, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłatę za przewodnika, obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, zestawy słuchawkowe Tour Guide System

Cena nie zawiera: wydatków własnych uczestników, napoi do obiadokolacji , ubezpieczenia od Chorób Przewlekłych , ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji .

UWAGA: Cena może ulec zmianie najpóźniej na miesiąc przed wylotem i jest uzależniona od wzrostu kursów walut i wzrostu cen biletów wstępu czy podatków i opłat paliwowych

Bagaż rejestrowany / os.: 1 szt., do 23 kg, do 158 cm (suma wymiarów dł. x szer. x wys.);

Bagaż podręczny / os.: 1 szt., do 8 kg, do 118 cm (55 x 40 x 23 cm)

Do 01 lutego 2020 roku ostateczna wpłata zaliczki w wysokości 1000,00PLN od każdej osoby.