O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

IV Niedziela Wielkanocna   (21.04.2024)

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało tych, którzy będą głosić Ewangelię współczesnemu światu.
  2. Wyjazd dzieci i młodzieży na mecz do Warszawy, dzisiaj o godz. 14.30 z parkingu parafialnego.
  3. Nabożeństwo do Św. Rity jutro o godz. 16.30
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30, ks. Biskup Tadeusz Bronakowski udzieli, młodzieży naszej parafii, Sakramentu Bierzmowania.
  5. Zbliża się Dzień Matki. To doskonała okazja, aby podkreślić rolę, jaką pełnią Matki w społeczeństwie, a przede wszystkim w życiu każdego z nas. Z tej okazji zapraszamy wszystkie Mamy na Dzień Matki, pod hasłem „Macierzyństwo uskrzydla”, organizowany w naszym Sanktuarium, 18 maja 2024 r. Rozpoczęcie w świątyni Mszą Świętą o godz. 11.00. Część konferencyjna odbędzie się w sali bankietowej „Arkadia”, w Somiance. Na drugą część obowiązują wcześniejsze zapisy, koszt 80 zł. Można zapisać siebie, ale także zrobić prezent swojej Mamie, zapraszając ją na tę uroczystość. W tym celu przygotowane są zaproszenia. W razie potrzeby zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku 3-10 lat. Zgłoszenia u ks. Pawła.
  6. Przy kościele została postawiona ubikacja z której można już korzystać, bardzo proszę o zachowanie czystości. Budynek może nie wielki, ale by uruchomić trzeba było wykonać sporo pracy i za tę pracę i pomoc, pięciu panom z naszej parafii serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
  7. W wakacje planujemy spływ kajakowy szlakiem rzeki Rospuda, w dniach od 6 do 20 lipca. Przyjmujemy już zapisy.
  8. Przyjmujemy jeszcze zapisy na samolotową pielgrzymkę do Medjugorie, którą planujemy na przełomie września i października.
  9. W ostatnim tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty po wieczną nagrodę do Pana, odeszła śp. Władysława Bryk z Olszanki, przeżyła 94 lata; Wieczny odpoczynek …