DSC_0297 DSC_0682 DSC_0837 DSC00476 DSC_0083 DSC_0188

XXIV Niedziela Zwykła (15.09.2019)

1. Dzisiejsza niedziela – w sposób szczególny w Kościele – poświęcona jest środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, jednocześnie pamiętając, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, by właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młodsze pokolenie. W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek na Diecezjalne Radio Nadzieja.
  2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Wieczór Chwały, z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne, który rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 17.00.
  3. W zeszłą niedzielę odbyły się Dożynki Diecezjalne w Wąsewie. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Sitna, a w sposób szczególny Pani sołtys i osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tego wyjazdu i reprezentowały naszą parafię. Bóg zapłać. Już teraz bardzo proszę, aby naszą parafię w przyszłym roku reprezentowali mieszkańcy Leszczydołu Podwielątki.
  4. W najbliższą środę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tych dniach będziemy w sposób szczególny modlić się za dzieci, młodzież oraz wychowawców. Zapraszamy też dzieci i młodzież na Parafialny Turniej Piłki Nożnej, który odbędzie się w sobotę, 21 września br., o godz. 10.00, na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie. Sześcioosobowe drużyny mogą się zgłaszać do księży wikariuszy.
  5. W środę w nocy wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Włoch. Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 23.45 na parafialnym parkingu.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo do Św. Rity podczas którego będziemy powierzać naszej patronce sprawy trudne i beznadziejne.
  7. W przyszłą niedzielę, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, spotkanie rodziców i dzieci po Mszy Św. o godz.12.00. Zaś po Mszy Świętej o godz. 17.00 – spotkanie młodzieży, przygotowującej się do bierzmowania.
  8. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczony na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
  9. W pierwszą niedzielę października, o godz.10.30, w naszym Sanktuarium będzie sprawowana Msza Święta w intencji małżeństw oczekujących na narodziny dziecka poczętego ze specjalną modlitwą przez wstawiennictwo Świętej Joanny Beretty Molla i błogosławieństwem.
  10. W maju 2020 roku planujemy pielgrzymkę do Libanu. Liban to także Ziemia Święta po której chodził i nauczał Pan Jezus. Liban to także miejsce związane z życiem i działalnością Św. Szarbela, którego relikwie mamy w naszym Sanktuarium. Szczegółowy program na stronie internetowej naszego Sanktuarium.
  11. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł śp. Ryszard Białousz z Geodetów 70, przeżył 78 lat. Wieczny odpoczynek…