DSC_0297 DSC_0351 DSC_0389 (2) DSC_0497 DSC_0530 DSC_0041

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIEGO  (24.05.2020 r.)

1. Dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa jest Jego Wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas, w mocy Ducha Świętego.
  2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich w tym dniu zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
  3. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać Jego testament. Jego beatyfikacja, jak zapewne wiemy, miała odbyć się 7 czerwca, ale z powodu epidemii została przełożona.
  4. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
  5. Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych wsi o błogosławieństwo w rodzinach, w gospodarstwach i o obfite tegoroczne plony, będą sprawowane: w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 – w intencji mieszkańców Leszczydołu Pustki, o godz. 13.00 – w intencji mieszkańców Leszczydołu Podwielątki i o godz.14.00 – w inwencji mieszkańców Olszanki, 7 czerwca o godz. 10.00 w intencji mieszkańców Leszczydołu Zalesie.
  6. Nabożeństwo w intencji małżeństw w środę, o godz. 16.30, a po jego zakończeniu – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. Nabożeństwo do Św. Szarbela w czwartek, po Mszy Św. o godz.18.00.
  8. W piątek po Mszy Św. o godz.18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Wspólnotę Theoforos.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu
    z kościoła. Do nabycia nowe czasopismo „Idziemy” w cenie 5 zł oraz nasza parafialna gazetka.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafii po nagrodę wieczną do Pana odeszli:
    śp. Ryszard Puławski, zam ul. Geodetów 52A, przeżył 66 lat; śp. Ryszard Kuchta z Olszanki, przeżył 59 lat. Wieczny odpoczynek…