DSC_0293 DSC_0389 (2) DSC_0389 DSC_0995 DSC00391 DSC_0040

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

UROCZYSTOŚĆ  NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY   (8.12. 2019)

1. Dzisiejsza Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest wyrazem wiary Kościoła w to, że Maryja, wybrana przez Boga na Matkę jego Syna, została poczęta i urodziła się, jako jedyna z rodzaju ludzkiego, bez zmazy grzechu pierworodnego. Wpatrzeni w Matkę Bożą chciejmy przeżywać wraz z nią ten święty czas Adwentu.
  2. Nie pozwólmy, by religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach. Cieszy fakt, że wielu naszych parafian przeżywa Adwent wraz z Maryją, uczestnicząc w Roratach, a liczna grupa dzieci i młodzieży przychodzi na Mszę Św. o godz. 18.00.
  3. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Módlmy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
  4. W najbliższą środę, 11 grudnia br., w godzinach 15.00 – 19.00, odbędzie się czuwanie modlitewne, zakończone Mszą Św. w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na modlitewne Czuwanie Adwentowe.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, na które bardzo serdecznie wszystkich parafian zapraszamy. W czasie rekolekcji Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00; 11.00; 16.00 – dla dzieci, o godz. 17.00 i 19.00. W środę, o godz. 11.00, Msza Św. z udziałem osób starszych i chorych. Tych, którzy nie będą mogli przybyć, odwiedzimy w domu w poniedziałek, 23 grudnia, w godzinach między 9.00 a 15.00. Prosimy o zgłaszanie chorych.
  6. W najbliższą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 17.00, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.
  7. W przyszłą niedzielę, w ramach przygotowania do Komunii Świętej Rocznicowej, zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę Św. i spotkanie o godz. 12.00.
  8. W dniu dzisiejszym, po Mszy Św. o godz.12.00, spotkanie osób wyjeżdżających na obóz narciarski do Gliczarowa Górnego.
  9. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się do świątecznej akcji pomocy biednym i podzielić się jakimikolwiek darami, mogą je składać w zakrystii 22 grudnia.
  10. W dniach 14-15 grudnia br. na terenie Wyszkowa i okolic będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. Rejestracja będzie prowadzona w ramach akcji „Madzia i inni liczą na Twoją Pomoc”. Akcje rejestracji zostaną przeprowadzone w następujących punktach: Galeria Wyszków i Centrum Handlowe Galeo, w godz. 10.00 – 18.00 oraz w przyszłą niedzielę w kaplicy obok naszego kościoła, w godz. 8.00 – 14.00.
  11. Przypominam o zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która będzie przeprowadzona 20 grudnia. Pozyskane środki finansowe będą przeznaczone na cele misyjne, na inkubatory do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, prowadzonego przez Siostry Orionistki. Szczegółowe informacje są na ulotkach, które leżą na stoliku przy wyjściu z kościoła, jakie rzeczy można  przywozić. I prosiłbym przywozić je 19 lub 20 grudnia do godz.11.00, na parking parafialny.
  12. W minionym tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty, odeszli: Śp. Waldemar Władysław Reniewicz, zamieszkały Cicha, przeżył 62 lata oraz Śp. Bogdan Glinka, zamieszkały w Szczytnie, przeżył 69 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…