DSC_0293 DSC_0363 DSC_0389 DSC05680 DSC_0031 (2) DSC_0057

Ogłoszenia duszpasterskie 15.07.2018

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (15.07.18r)

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
  2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
  3. Zapraszam na kolejny Dzień Świętej Rity 22 lipca, w najbliższą niedzielę, o godz. 16.00.
  4. XXXIV Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wychodzi 1 sierpnia, a grupa wyszkowska – 3 sierpnia o godz. 6.00. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.
  5. W najbliższy czwartek o godzinie 19.00 będziemy gościć w naszej parafii grupę dzieci, z polskich rodzin z Litwy. Jeśli ktoś z Państwa chciałby zrobić jakiś prezent tym dzieciom w postaci artykuł szkolnych, słodyczy czy jakiś innych przydatnych rzeczy to można je przynosić do czwartku włącznie. Zapraszamy na to spotkanie także dzieci i młodzież z naszej parafii.
  6. Msza Św. w intencji uczestników pielgrzymki do Krakowa i Częstochowy będzie odprawiona 24 lipca o godz. 18.00.
  7. Przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Libanu, którą planujemy w dniach 16 – 24 października br. Szczegóły na stronie internetowej naszego Sanktuarium.
  8. W minionym tygodniu po nagrodę wieczną do Pana odszedł: śp. Kamil Walkowski, zamieszkały przy ul. Młodzieżowej, przeżył 32 lata; Wieczny odpoczynek….