Ogłoszenia duszpasterskie 09.12.2018

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

II   N I E D Z I E L A    A D W E N T U   (9.12. 2018)

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.
  2. Nie pozwólmy, by religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach. Cieszy fakt, że wielu naszych parafian przeżywa Adwent wraz z Maryją, uczestnicząc w Roratach, a liczna grupa dzieci przychodzi na Mszę Św. o godz. 18.00.
  3. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
  4. W najbliższą środę, 12 grudnia br., w godzinach od godz. 15.00 do 19.00, odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji naszej Ojczyzny. Podzielone zostanie na cztery części, każda zakończona błogosławieństwem. Jeżeli komuś czas nie pozwoli być na całości, zapraszamy o godz.16.00 lub o 17.00. Msza Św. w intencji Ojczyzny,o godz. 18.00 będzie zakończona procesją do pomnika naszych Polskich Bohaterów, gdzie zapalimy znicze i pomodlimy się w ich intencji.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, na które bardzo serdecznie wszystkich parafian zapraszamy. W czasie rekolekcji Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00; 11.00; 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 i 19.00. W środę, o godz. 11.00, Msza Św. z udziałem osób starszych i chorych. Tych, którzy nie będą mogli przybyć, odwiedzimy w domu 20 lub 21 grudnia, w godzinach między 13.00 a 15.00. Prosimy o zgłaszanie chorych.
  6. Dla samotnych, seniorów i chorych organizowane jest Bożonarodzeniowe Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 15 grudnia 2017 r., o godz.14.00, w Restauracji Centralna w Wyszkowie. Na to spotkanie zapraszamy wraz ze wspólnotą Theofors z naszej parafii.
  7. Radnych naszej parafii oraz sołtysów wiosek, zapraszam na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w domu parafialnym, w niedzielę (23.12), o godz. 15.00.
  8. Uroczystość odsłonięcia pomnika, która obyła się 18 listopada, została upamiętniona na płycie DVD, za co bardzo serdecznie dziękuję Panu Konradowi Krawczykowi. Są do nabycia, w komplecie 2 płyty, nagrane z przebiegu uroczystości z kościoła i z przed pomnika. Zachęcam, to piękna pamiątka o tym historycznym wydarzeniu, na pewno może posłużyć jako prezent w tym świątecznym okresie.
  9. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się do świątecznej akcji pomocy biednym i podzielić się jakimikolwiek darami, mogą je składać w zakrystii 22 grudnia.
  10. W minionym tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty odszedł: Śp. Stanisław Sobieski, zamieszkały Leśna, przeżył 81 lat. Zmarł też ks. Stanisław Zyśk, pochodzący z Somianki, pogrzeb w najbliższy czwartek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…