DSC_0293 DSC_0351 DSC_0403 DSC_0580 DSC_0682 DSC_0114

Ogłoszenia duszpasterskie 10.02.2019

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

V Niedziela Zwykła (10.02.19 r.)

1. Jutro wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego, toteż naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest Sakrament Namaszczenia Chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z Sakramentu Pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Jutro, podczas Mszy Św. o godz. o 18.00, udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych.
  2. W naszym Sanktuarium, w każdą drugą środę, modlimy się w intencji Ojczyzny. Zapraszam wszystkich parafian, w sposób szczególny Koła Żywego Różańca, wspólnoty i grupy modlitewne, by włączyć się do tej wspólnej modlitwy w – tak bardzo ważnych każdemu z nas – intencjach. Kolejne czuwanie w intencji naszej Ojczyzny odbędzie się w najbliższą środę, tj. 13 lutego, w godzinach 15.00 – 19.00. Podzielone jest na cztery części, każda zakończona błogosławieństwem. Jeżeli komuś czas nie pozwoli być na całości, zapraszam o godz.16.00 lub o 17.00. Msza Św. w intencji Ojczyzny, o godz. 18.00, będzie zakończona procesją do pomnika naszych Polskich Bohaterów, gdzie zapalimy znicze i pomodlimy się w ich intencji. Każdego miesiąca czuwanie prowadzą inne grupy i wspólnoty z naszej parafii. W tym miesiącu zapraszam do prowadzenia Ruch Rodzin Nazaretańskich oraz KŻR Św. Kazimierza i Św. Krzysztofa.
  3. W tym tygodniu, we wtorek, 14 lutego, przypada święto Cyryla i Metodego, współpatronów Europy. Święto to jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Boga prośbą o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.
  4. Tego samego dnia tradycja wspomina świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Bogu za miłość, którą nas obdarzył i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszych rodzin, z naszej parafii i prośmy, by ich wzajemna miłość się umacniała
    i by z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
  5. Wszystkich małżonków, którzy zawierali Sakrament Małżeństwa w miesiącu lutym, bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę, o godz. 10.30 sprawowaną w intencji tych jubilatów.
  6. W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12.00, zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do Komunii Świętej Rocznicowej, czyli dzieci klas czwartych.
  7. W niedzielę ( 24.02.2019), w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę Św. i spotkanie o godz. 12.00.
  8. Zgodnie z aktualnym stanem prawnym, 1% swojego podatku dochodowego za rok 2018, można przekazać na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom, które istnieje przy naszej parafii i jest organizacją pożytku publicznego. Numer KRSu umieszczony jest w naszej parafialnej gazetce. Za okazaną pomoc składamy serdeczne BÓG zapłać.
  9. W piątek, 22 lutego, o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do Św. Rity, a później na Mszę Św. sprawowaną w intencjach, które chcielibyśmy przedłożyć Bogu przez Jej wstawiennictwo.
  10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie informuje, że w dniach od 18.02. do 15.03.2018r. będą trwały zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020 oraz od 04 do 15.03br. będą trwały elektroniczne zapisy do oddziałów przedszkolnych.
  11. W ostatnim tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty, po wieczną nagrodę do Pana, odeszli: śp. Stanisław Wojtkowski, z Ostrów, przeżył 86 lat; śp. Jerzy Majkowski, zamieszkały przy ul. Geodetów 64, przeżył 67 lat. śp. Jan Skowroński, z Leszczydołu Zalesie, przeżył 69 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…