DSC_0297 DSC_0351 DSC_0389 DSC_0023 DSC_0041 DSC_0311
TwitterFacebook

Ogłoszenia duszpasterskie 14.10.2018

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (14.10.18 r.)

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszym kraju Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku. W dniu dzisiejszym możemy wesprzeć swoimi ofiarami Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski, dla upamiętnienia pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Przypominam, iż głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków, między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecamy tę zbiórkę życzliwości Parafian.
 2. We wtorek, 16 października, minie 40 lat od wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża. Pragniemy w tym dniu dziękować Bogu za ten Wielki Dar, jakim nas, Polaków obdarzył. W tym duchu dziękczynienia zapraszam bardzo serdecznie na koncert zespołu Sound ’n’ Grace, który odbędzie się we wtorek, o godz. 19.30, w kaplicy obok kościoła. Zespół na pewno dla wielu młodych ludzi znany i cieszy się wielką popularnością. Zapraszam serdecznie na ten koncert nie tylko młodych, ale także starszych, by również w ten sposób uczcić naszego Wielkiego, Świętego Rodaka. Będzie to na pewno piękna i wartościowa muzyczna uczta duchowa.
 3. Wczoraj odbyła się ostatnia w tym roku Procesja Fatimska. W czasie jej trwania zawierzyliśmy Matce Bożej nasze rodziny i naszą Ojczyznę w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Podejmując Jej wezwanie, starajmy się, aby jak najgodniej przyjmować Ją w swoich domach. Od zeszłego roku nawiedza Ona, poprzez figurę, domy naszej parafii. Drodzy, niech nawiedziny Figury Matki Bożej Fatimskiej Waszych Rodzin będą szczególną okazją do owocnej modlitwy, do nawrócenia, pojednania w rodzinie czy sąsiedztwie, a jednocześnie podjęcia duchowych darów ofiarowanych Bogu i Matce Bożej. Nawiedziny figury obecnie trwają na ul. Godetów (domy prywatne), później będą na ul. Miodowej, Miłej i Pułtuskiej (domy prywatne). Na wioskach Figura obecnie jest w Olszance, później od strony szkoły przejdzie do Sitna, Ostrów i z powrotem wróci do Olszanki w stronę ul. Żytniej i kościoła.
 4. W pierwszą sobotę każdego miesiąca, o godz. 18.00, odprawiana jest Msza św. w intencji rodzin, które przyjęły figurę Matki Bożej. Wszystkie rodziny zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie, w naszym kościele, w najbliższą pierwszą sobotę po Nawiedzeniu.
 5. Wszystkich małżonków, którzy zawierali Sakrament Małżeństwa w miesiącu październiku, bardzo serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Św., o godz. 10.30. Będziemy prosili Boga w intencji tych małżeństw o łaskę wytrwania w miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej na dalsze lata. Nasze modlitwy będziemy kierować przez wstawiennictwo świętych małżonków Zelii i Ludwika Martin.
 6. W przyszłą niedzielę, 21 października, po Mszy Św. o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do Komunii Św. Rocznicowej, czyli dzieci klas czwartych.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Wieczór Chwały, który rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 17.00.
 8. Wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom, w Dniu Waszego Święta składamy najserdeczniejsze życzenia: niech nigdy nie zabraknie Wam zapału, cierpliwości i wytrwałości w nauczaniu i wychowywaniu powierzonych waszej trosce młodych ludzi. Niech Jezus Chrystus – gorliwy Nauczyciel i Wychowawca – błogosławi Wam na co dzień i wspiera swoją łaską w pracy zawodowej i życiu osobistym. W dniu dzisiejszym, o godz. 17.00, będzie sprawowana Msza Św. a po Niej koncert dedykowany wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty, a także nauczycielom, którzy są już na zasłużonej emeryturze.
 9. W czwartek wypada święto św. Łukasza Ewangelisty. To jednocześnie dzień modlitw za pracowników służby zdrowia, których święty Łukasz jest patronem. Zatem gorącą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Już dziś składamy im najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych darów w życiu zawodowym i osobistym. Z tej okazji, zapraszam wszystkich pracowników służby zdrowia, obecnie pracujących i emerytowanych, na Mszę Świętą sprawowaną w najbliższą niedzielę, o godz. 17.00. W ich intencji – o godz. 16.15 – odmówimy także Różaniec.
 10. Dla młodzieży i starszych dzieci, w sobotę, 27 października organizujemy Turniej FIFA18.
 11. Przeżywamy jubileuszowy rok, 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzięki wielu bohaterom, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa na wielu polach bitew. Byli to żołnierze walczący z karabinem w ręku. Za wolność naszej Ojczyzny – na przestrzeni setek lat – Polacy oddawali swoje życie w wielu miejscach w Polsce i na świecie. Chciałbym, aby nasza parafia, jako wspólnota ludzi wierzących w Boga i kochających swoją Ojczyznę, uhonorowała w tę 100. rocznicę ich bohaterstwo, poświęcenie i oddanie życia. W dowód wdzięczności im i pamięci o nich, pragnę wybudować na placu kościelnym pomnik, który będzie nam wszystkim przypominał o Nich, ale także o tym niezwykłym jubileuszu. Podjąłem już starania
  w tym zakresie i mam nadzieję, że w listopadzie uda się go odsłonić i poświęcić.
 12. Przed nami ostatnie dni miesiąca, a tym samym – modlitwy różańcowej. Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice Różańca świętego.
 13. W przyszłym roku (2019), w dniach 6 – 13 marca, planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej – do Izraela i Jordanii.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY  STUDIUM ŻYCIA RODZINNEGO 2018/2019

Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. W tym roku rusza ono na trzech poziomach. Narzeczonych i małżonków organizatorzy zapraszają na 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a rodziców na 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii.

Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

 

KOMUNIKAT  DOTYCZĄCY POGRZEBÓW DZIECI UTRACONYCH

 Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, że 15 października 2018 r. w dzień Ogólnopolskiego Dnia Dziecka Utraconego, odbędą się kolejne pogrzeby dzieci zmarłych przed narodzinami, których ciała nie zostały odebrane ze szpitali, znajdujących się na terenie naszej diecezji, bądź rodzice pozostawili je tam świadomie, aby zostały pochowane w Grobach Dzieci Utraconych.

    W Wyszkowie taki pogrzeb odbędzie się 15 października br., godz. 12:00   w kościele św. Wojciecha.

Zapraszamy na tę uroczystość Wszystkich, którzy chcą pożegnać Dzieci zmarłe przed narodzeniem oraz wesprzeć modlitwą ich rodziców.