DSC05680 DSC07248 DSC_0031 (2) DSC_0057 DSC_0255 DSC_0266

„Mój Święty Patron”

Czy znasz swojego świętego Patrona? Co potrafisz o nim powiedzieć? Wiedziałeś, że w Biblii to jakie mamy imię oznacza to kim jesteśmy? Określa naszą tożsamość? Warto zwrócić uwagę, że kiedy Bóg powoływał kogoś do ważnej misji, to zmieniał mu imię. Np.: A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas – to znaczy: Piotr [Skała] (J 1, 42). Na tej Skale Pan Jezus zbudował swój Kościół – Piotr został pierwszym papieżem.
Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 5 wzięli udział w Szkolnym Konkursie plastycznym na temat: ,,Mój Święty Patron”. Prace uczniowie mogli wykonać wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem. Celem konkursu było: zainteresowanie uczniów życiem świętych i błogosławionych, ukazanie ważnej roli patrona, na przykładzie ich życia ukazanie wzorów życia chrześcijańskiego, zainspirowanie uczniów do wyrażania swoich uczuć religijnych w twórczości plastycznej oraz integracja rodzin. Wpłynęło dużo prac, wykonanych różnymi technikami.Wśród Patronów pojawili się m.in. Św. Rita, Św. Franciszek z Asyżu, Św. Mikołaj, Św. Antonii czy Bł. Karolina Kózkówna. A oto Laureaci:
Klasy I:
Miejsce I: Ola Osowiecka, kl. 1e
Miejsce II: Laura Narowska, kl. 1b
Miejsce III: Michał Madej, kl. 1b
Klasy II:
Miejsce I: Gabriela Depta, kl.2a
Miejsce II: Wiktor Sabak, kl. 2b
Klasy III:
Miejsce I: Ilona Wasilewska, kl.3b oraz Hanna Korybczak, kl. 3e
Miejsce II: Lidia Kołodzińska, k. 3c, Natasza Brzezicka, k. 3g oraz Zuzanna Urbanowska kl. 3a
Miejsce III: Lena Grabowska , kl. 3b oraz Oliwia Jóźwiak, kl. 3a