DSC_0351 DSC_0794 DSC00391 DSC05680 DSC_0041 DSC_0057

Kolęda 2021

Od wielu pokoleÅ„, każdego roku, po ÅšwiÄ™tach Bożego Narodzenia odbywaÅ‚a siÄ™ kolÄ™da, czyli duszpasterze odwiedzali rodziny w swojej parafii.  W tym roku niestety musimy zmienić formÄ™ kolÄ™dy i dlatego pragniemy zaprosić każdÄ… rodzinÄ™ do koÅ›cioÅ‚a nie tylko na spotkanie z księżmi, ale przede wszystkim z Jezusem Chrystusem w czasie Mszy Åšw. i adoracji, aby Jemu zawierzyć ten trudny czas jaki przeżywamy i ten który nas czeka w rozpoczynajÄ…cym siÄ™ roku.

Spotkanie kolędowe rozpoczniemy Mszą Św., w czasie której będziemy wspólnie dziękowali za otrzymane łaski i prosili o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku, a szczególnie o uwolnienie od epidemii. Po Mszy Świętej – krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której zawierzymy Jezusowi rodziny z poszczególnych ulic lub wiosek, później błogosławieństwo lourdzkie każdej rodziny lub przedstawiciela rodziny, a na zakończenie, dla każdej rodziny, rozdane zostaną pamiątki spotkania kolędowego. Następnie, po powrocie do domu, zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej z prośbą o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku, połączonej z pokropieniem wodą święconą mieszkania i domowników. Tekst modlitwy otrzyma każda rodzina w kościele. Podczas każdego spotkania kolędowego będzie święcona woda. Jeśli ktoś nie ma w domu wody święconej, można przynieść wodę w swoim naczyńku, będzie również przygotowana woda w małych buteleczkach na miejscu w kościele.

Rodziny, które przeprowadziły się do nowych domów lub mieszkań, czy też nowi parafianie, którzy od zeszłego roku mieszkają na terenie naszej parafii mogą zgłosić się, by umówić się na poświęcenie domu i zapisać się do naszej parafii.