Zesłanie Ducha Świętego

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna, Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się! On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się więc na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Jutro, w poniedziałek, tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II,. biskupi polscy, złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież, Święty Paweł VI, ogłosił zatem Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.  Msze Św. o godz. 7.00, 10.00,15.00 i 18.00

Niezmiernie potrzebna jest Boża pomoc naszej Ojczyźnie, dlatego też bardzo serdecznie zachęcamy do modlitwy w intencji Polski.
W naszym Sanktuarium, każdego dnia o godz. 15.00, są sprawowane Msze Św. w intencji Ojczyzny, zapraszamy  do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie.