DSC_0389 (2) DSC_0530 DSC00355 DSC_0031 (2) DSC_0037 DSC_0255

XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

W Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę (24-25 września) wzięła również udział 55-osobowa grupa wiernych ze Świętej Rodziny. Przewodniczył im niestrudzony pielgrzym – ks. kanonik Kazimierz Wądołowski.

Do udziału w pielgrzymce zaproszone zostały wszystkie małżeństwa: szczęśliwe, by podziękowały Bogu za radość trwałego związku, małżeństwa zagrożone, by się oddały w opiekę Jasnogórskiej Królowej Rodzin, a także osoby porzucone, ale wierne przysiędze małżeńskiej, by nabrały sił do bohaterskiego świadectwa życia wyznawaną wiarą.

W Częstochowie pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu, następnie w koncercie zespołu „Turnioki” oraz w drodze krzyżowej i Apelu Jasnogórskim. Szczególną intencją, przedstawioną przez ks. bpa Jana Wątrobę – przewodniczącego Rady ds. Rodziny KEP, była prośba o pomoc Matki Bożej w pozytywnym przebiegu prac parlamentarnych i społecznej dyskusji nad obywatelskim projektem ustawy broniącej życia każdego poczętego dziecka.

Centralnym punktem pielgrzymki była niedzielna Eucharystia na Jasnogórskim Szczycie. Podczas liturgii dokonało się uroczyste odnowienie ślubów małżeńskich oraz przyrzeczenia nowych doradców życia rodzinnego i zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski. Mszę Świętą poprzedziło świadectwo Lecha Dokowicza oraz prelekcja ks. Przemysława Drąga na temat papieskiej adhortacji „Amoris laetitia”.

W drodze na Jasną Górę pielgrzymi zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Modlitewna atmosfera sprzyjała wszystkim. Dla uczestników był to czas szczególnego powierzenia swego życia małżeńskiego i rodzinnego opiece Boga, przez wstawiennictwo Królowej Rodzin. Zapragnęli uroczyście zaprosić Chrystusa, by na nowo zamieszkał w małżeństwach, uczynił je szczęśliwymi, a dzieciom zapewnił radość trwałego domu, w którym płonie dozgonna miłość rodziców.