DSC_0389 DSC_0497 DSC00355 DSC05680 DSC_0023 DSC_0040
TwitterFacebook

Wspólnota ewangelizacyjna „Theoforos”

Theoforos Wyszków

Przy Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie powstała nowa wspólnota ewangelizacyjna „Theoforos”. Opiekę nad grupą sprawuje ks. Łukasz Dawidowicz. Spotykamy się w każdy poniedziałek o godz. 19-tej w salce parafialnej.
Samo słowo „Theoforos” z gr. oznacza „człowieka niosącego Boga”. Współczesny świat i żyjący w nim człowiek bardzo potrzebuje Boga i Jego Miłości. Ludzie poszukują sensu, wartości, wsparcia, właściwej drogi życia. Jako wspólnota chcemy każdemu poszukującemu przynieść Boga. Pragniemy ponadto nieść Jezusa tam, gdzie Go brakuje, w miejsca, w których nie dotarła Ewangelia. Napełniając się światłem Chrystusa możemy podawać je dalej.
Jednym ze Świętych, który nazwał siebie „Theoforos” był św. Ignacy, biskup Antiochii. Za panowania cesarza Trajana został skazany na śmierć z powodu wyznawanej wiary. Zanim rzucono go na pożarcie dzikim zwierzętom, w drodze na męczeńską śmierć, św. Ignacy napisał list do siedmiu chrześcijańskich wspólnot. Podkreślał w nich, iż to Eucharystia tworzy więź pomiędzy chrześcijanami, a nade wszystko wprowadza nas w życie samego Chrystusa. Św. Ignacy nazywał siebie Bożą pszenicą, która starta zębami dzikich zwierząt, stanie się czystym chlebem Chrystusa.
Początkiem naszej Wspólnoty był kurs Nowe Życie, który odbył się w dn. 31.03-2.04.2017r. Uczestniczyło w nim ponad 50 osób. Większość z nich tuż po zakończeniu kursu pragnęła formować się dalej. Po długiej modlitwie i adoracji 24 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie nowej wspólnoty. Przybyło na nie bardzo dużo osób i ze spotkania na spotkanie jest nas coraz więcej. W pierwsze poniedziałki każdego miesiąca uczestniczymy we Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Drugi i trzeci poniedziałek miesiąca jest poświęcony na spotkania tematyczna. W ostatni poniedziałek gromadzimy się na tzw. „grupkach dzielenia”, rozważając Słowo Boże.
Codzienna Eucharystia, kursy ewangelizacyjne, kurs Alpha, rekolekcje wakacyjne to elementy konkretnej formacji naszej wspólnoty.
Zapraszamy do „Theoforos” każdego, kto szuka swojego miejsca w Kościele.