Warsztaty muzyczne dla scholi

Ks. Adam Hryc jest przekonany, że muzyka uczy i bawi, chociaż opiera się na długofalowych działaniach. Dlatego też znów wyjechał ze Scholą parafialną dzieci na warsztaty muzyczne, które zorganizowano tym razem – w Leszczydole Starym.

Miały one na celu kreowanie i rozwijanie aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej dzieci, szersze upowszechnianie czynnych zainteresowań

muzycznych, przede wszystkim w dziedzinie muzyki sakralnej, wymagających bezpośredniego udziału. Zwrócono szczególną uwagę na rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych, lepszego zorganizowania scholii, przygotowania młodego odbiorcy do świadomego, aktywnego uczestnictwa w życiu liturgicznym. W zależności od potrzeb pracowano w grupach lub indywidualnie.

Ćwiczenia obejmowały emisję głosu, dykcję, utrwalanie wcześniej poznanych pieśni liturgicznych. Dotyczyły także przygotowania do Mszy świętej, zwłaszcza – śpiewu liturgicznego. Zwracano uwagę na właściwy dobór pieśni liturgicznych do uroczystości kościelnych oraz części Mszy Świętej.

Poza tym codziennie sprawowano Mszę Świętą z udziałem dzieci. Niektóre z nich wykazały się szczególną aktywnością.

Znów owocnie spędzili czas, doskonaląc swoje muzyczne umiejętności.