DSC_0485 DSC_0497 DSC_0837 DSC05680 DSC_0031 (2) DSC_0311
TwitterFacebook

Środa Popielcowa

  1. W nadchodzącym tygodniu wypada Środa Popielcowa i tym samym rozpocznie się Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki i post. Podejmijmy, jak najgorliwiej, przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli, jak najlepiej, wejść w misterium świąt wielkanocnych. W środę popielcową Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00; 10.00; 17.00; 18.00.
  2. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku. Wielki Post to nie tylko rezygnacja ze spożywania mięsa, ale przede wszystkim nasze  zjednoczenie ze współcierpiącym Jezusem. Podejmijmy postanowienia wielkopostne. Zachęćmy najbliższych w rodzinie do wspólnej modlitwy czy też innych dobrych dzieł, by być coraz bardziej zdecydowanymi świadkami tego jak ważny jest Bóg w naszym życiu.
  3. Już od najbliższego piątku rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne: w piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz.17.00, dla dorosłych – po Mszy Św. o godz.18.00. Z racji na tydzień trzeźwości podczas tej Drogi Krzyżowej będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych. Gorzkie Żale – w niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.00.