DSC_0403 DSC_0485 DSC_0580 DSC_0837 DSC_0023 DSC_0057
TwitterFacebook

Spływ kajakowy 2020 – było SUPER!

Epidemia nam nie straszna!  Za nami kolejny obóz formacyjno – sportowy dla młodzieży, który – przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności – odbył się w dniach 13 – 25 lipca 2020 r. Tym razem podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom mogli zachwycać się pięknem rzeki Krutyni mknąc jej nurtem, doświadczyć gościnności włodarzy i mieszkańców m. Nawiady. W tym roku nie zawiodła nas słoneczna pogoda, podobnie jak komary!!!

Oprócz pływania kajakami młodzież miała możliwość dotknięcia tajników pisania ikon, zrealizowania swoich fantazji krawieckich w czasie warsztatów szycia. Ważnym elementem obozu były zajęcia socjoterapeutyczne, podczas których można było dowiedzieć się i nauczyć, m.in. jak rozładowywać złe emocje i stres. Nie zapomnieliśmy o rozgrywkach sportowych oraz przekazaniu zasad bezpieczeństwa w czasie uprawiania sportu. Była to także znakomita okazja do praktycznego nabycia umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ważnym punktem zajęć była formacja rozwoju duchowego młodzieży. Pamiętając o 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły i beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego przybliżaliśmy nauczanie tych dwóch wielkich Polaków o godności człowieka.

Emocje wyrażone tańcem, w połączeniu z poezją Karola Wojtyły i Zbigniewa Herberta  oraz treścią 10 punktów Społecznej Krucjaty Miłości definiującej nauczanie Kardynała Stefana Wyszyńskiego o godności człowieka dały przepiękny i niezwykle wzruszający spektakl wieńczący obóz w wykonaniu uczestników.

 

Wsparcia w realizacji przedsięwzięcia udzielili nam:

A&M INVESTING Sp. z o.o. S.K.A.