DSC_0293 DSC00476 DSC05680 DSC_0007 DSC_0041 DSC_0114
TwitterFacebook

Różaniec Do Granic

Z naszej parafii planujemy włączyć się w piękną i bardzo potrzebną akcję Różaniec Do Granic oraz modlitwę za naszą umiłowaną Ojczyznę.  Wyjazd na granicę Polski planujemy 7 października do Kodnia. Przyjmujemy już zapisy na tę pielgrzymkę, gdzie nawiedzimy piękne Sanktuarium Maryjne i jednocześnie będziemy uczestniczyć w ogólnopolskiej modlitwie z naszą Ojczyznę. Zapraszamy do zapisywania się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Różaniec Do Granic – modlitwa do granic możliwości
Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski
modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie
obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.
Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
– Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała
„odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie –
podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic i dodaje – Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc.
Różaniec Do Granic to także modlitwa do „granic możliwości”. Jest zaproszeniem Polaków do zejścia z kanap, porzucenia wygodnego życia przed telewizorem czy komputerem, wzięcia modlitewnej broni i podjęcia duchowej walki o ratunek dla świata. Jest to zaproszenie do wyjścia na granice Polski, granice własnych słabości, granice bezpiecznego świata, może nawet granice lęku…
W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej
granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W Polsce są 22 diecezje graniczne, już w 18 z nich, są wyznaczani koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach.
To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach.
Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach.
– Chcemy prosić o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia w swoich diecezjach i
parafiach, organizowanie grup na konkretne punkty modlitwy, wszystkich, których serce
poruszy się na wieść o tej inicjatywie. Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi,wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – podkreśla Maciej Bodasiński.

Kontakt logistyczny do Fundacji Solo Dios Basta: bartosz.link@solodiosbasta.pl www.rozaniecdogranic.pl