DSC_0389 (2) DSC_0007 DSC_0031 (2) DSC_0040 DSC_0041 DSC_0069

Piesza Pielgrzymka Łomzyńska

XXXIV Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wychodzi
1 sierpnia, a grupa wyszkowska – 3 sierpnia o godz. 6.00. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Tych zaś, którzy nie wybierają się na pieszą pielgrzymkę, zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami, udającymi się do tronu Matki Bożej, w tzw. Grupie Białej Św. Jana Pawła II.

„Zachęcam Was, Bracia i Siostry, by wykorzystać piękny letni okres do umocnienia życia religijnego. Spośród bogactwa propozycji pogłębiania i rozwijania życia Bożego w sobie, polecam szczególnie Wam, młodym naszym braciom i siostrom, niezwykłe rekolekcje w drodze wraz z Maryją, naszą najlepszą Matką. Zachęcam do wyruszenia na Jasną Górę, do Sanktuarium Królowej Polski w 34. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej. Jest to sprawdzona, niezwykle głęboka forma doświadczenia bliskości Boga i Jego Matki, a także dynamicznej i pięknej wspólnoty Kościoła w drodze.
W tym roku pielgrzymować będziemy pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym jak Maryja”. W czasie drogi poznawać będziemy Ducha Świętego jako Osobę oraz poznawać Jego dary otrzymane w sakramencie bierzmowania, które pozwalają nam żyć w wierze, „mężnie ją wyznawać i bronić jej”. Przykład życia Maryi, Jej współpracy z działaniem Ducha Świętego jest dla każdego chrześcijanina zarówno przykładem jak i zaproszeniem do naśladowania. Owoce działania łaski sakramentalnej przychodzą wtedy, gdy człowiek w swej wolności otwiera sie i daje się poprowadzić Duchowi Świętemu, tak jak stało się to w życiu Maryi. Dokonuje się to w ufnym i całkowitym powierzeniu się miłości Boga, wiąże się z pozostawieniem wygodnego, komfortowego, ciepłego i bezpiecznego środowiska naszej codzienności, które często sprawia, że stajemy sie ospali i zamknięci, zarówno na drugiego człowieka, jak i Boże natchnienia. Okazją do wyjścia z tego marazmu codzienności jest właśnie pielgrzymka.” (z Listu Biskupa Łomżyńskiego)