Pielgrzymka po sanktuariach Europy

W dniu dzisiejszym z naszej parafii wyjeżdżamy  na pielgrzymkę po sanktuariach Europy, w programie pielgrzymki m.in.: MARIAZELL, WERONA, SPAZZI, SIRMIONE nad jeziorem Garda, LA SALETTE, LOURDES, ARS SUR FORMANS, MEDIOLAN.
AUSTRIA, WŁOCHY, FRANCJA

Dzień 1 – 19.04.2017 – środa:    wyjazd
Wyjazd z przed kościoła Świętej Rodziny w  Wyszkowie, godz. 21.00, nocny przejazd do MARIAZELL.

Dzień 2 – 20.04.2017 – czwartek:   MARIAZELL
Przyjazd do Mariazell ok. godz. 10.00. Zwiedzanie sanktuarium, Msza Święta. Austriackie Mariazell to jeden z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej. Sanktuarium położone jest w Alpach Wschodnich, u podnóża gór Styrii, gdzie króluje Matka Boża Narodów Słowiańskich — Mater Gentium Slavorum — zwana także Wielką Matką Łaskawą Austrii i Możną Panią Węgier. Przejazd na terytorium Włoch. Zakwaterowanie.  Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – 21.04.2017 – piątek:  WERONA, SPAZZI, SIRMIONE nad jeziorem Garda

Śniadanie,przejazd do WERONY, spacer po mieście z przewodnikiem, następnie przejazd do  miejscowości SPIAZZI koło Werony Wizyta w malowniczo  położonym Sanktuarium Madonna della  Corona – Sanktuarium znajduje się po wschodniej stronie Monte Baldo – jak orle gniazdo w ścianie skalnej  nad doliną Adygi, w 1988 r. odwiedził  ją papież Jan Paweł II. Msza święta. Przejazd do urokliwej miejscowości SIRMIONE nad Jeziorem Garda – spacer. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – 22.04.2017 – sobota:    LA SALETTE

Śniadanie.  Wykwaterowanie i przejazd w kierunku Francji. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do LA SALETTE  Wizyta w Sanktuarium Płaczącej Madonny położonym we francuskich Alpach w wyjątkowo pięknej okolicy sprzyjającej modlitwie i przeżyciom duchowym. Tu Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz 19 września 1846 r, film przedstawiający historię objawień. Msza święta. Po obiadokolacji udział w nabożeństwie wieczornym i procesji. Nocleg w domu pielgrzyma.

Dzień 5 – 23.04.2017 – niedziela:    LOURDES

Śniadanie. Msza Święta w Sanktuarium La Salette. Wykwaterowanie i przejazd do LOURDES.Obiadokolacja, po której udział w procesji ze świecami.Nocleg

Dzień 6 – 24.04.2017 – poniedziałek:     LOURDES

Śniadanie, wspólne wyjście na Mszę Świętą w kaplicy Sanktuarium. Po mszy nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień z napisem „Jestem Niepokalane Poczęcie” tzw. Massabielskiej oraz poznanie miejsc związanych ze św. Bernadettą: młyn Boly (miejsce urodzenia i pierwszych lat życia rodziny Soubirous, La Cachot – dawne więzienie, w którym mieszkała wraz z rodziną w czasie objawień, kościół parafialny św. Piotra, gdzie ochrzczono Bernadettę (obecny Kościół Najświętszego Serca Jezusowego). Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację. Następnie udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami (20.30 – wspólne wyjście z hotelu). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7 – 25.04.2017 – wtorek:    ARS SUR FORMANS

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do ARS SUR FORMANS . Nawiedzenie grobu Świętego Jana Vianney – patrona księży i proboszczów. Msza święta w Sanktuarium. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 – 26.04.2017 – Środa   MEDIOLAN

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do MEDIOLANU. Zwiedzanie historycznego centrum. Wizyta w Sanktuarium Św. Joanny Beretty Molla – Msza święta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 – 27.04.2017 –  czwartek:

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Polski .Przyjazd na miejsce w godzinach porannych 28.04.2017r.