Ogłoszenia duszpasterskie 20.01.2019

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

II Niedziela Zwykła (20.01.2019)

1. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą piątek, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła. Nie ustawajmy jednak w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić.
  2. Jutro przypada Dzień Babci we wtorek Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często wiele im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie szczera modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
  3. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Wieczór Kolęd i Pastorałek, który rozpoczniemy po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  4. We wtorek zapraszam na kolejny Dzień Świętej Rity: Nabożeństwo do Św. Rity o godz. 17.00 i Msza Święta w intencjach, które będziemy powierzać patronce spraw trudnych i beznadziejnych.
  5. W niedzielę, 3 lutego o godz. 10.30, będzie sprawowana Msza Św.
    w intencji rodziców oczekujących na narodziny dziecka poczętego, ze specjalnym błogosławieństwem i modlitwą, przez wstawiennictwo św. Joanny Beretta Molla.
  6. Zgodnie z aktualnym stanem prawnym, 1% swojego podatku dochodowego za rok 2018, można przekazać na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom, które istnieje przy naszej parafii i jest organizacją pożytku publicznego. Numer KRSu umieszczony jest w naszej parafialnej gazetce. Za okazaną pomoc składamy serdeczne BÓG zapłać.
  7. W ostatnim tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty, po wieczną nagrodę do Pana, odeszli: Śp. Ryszard Marciniak, zamieszkały przy ul Geodetów, przeżył 71 lat, zam.; Śp. Helena Lachendrowicz, zamieszkała przy ul. Żytniej, przeżyła 81 lat; Śp. Jan Fidura, zamieszkały przy ul Młodzieżowej, przeżył 66 lat; Śp. Zdzisław Michalak, zamieszkały przy ul. Geodetów 62, przeżył 72 lata; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
  8.