DSC_0351 DSC_0530 DSC_0532 DSC_0794 DSC00476 DSC_0057

Ogłoszenia duszpasterskie 18.05.2019

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

V Niedziela Wielkanocna   (18.05.2018)

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.
  2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na Maryjny Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie.
  3. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 12.00 i 15.00, dzieci klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  4. Spowiedź dzieci i rodziców odbędzie się w sobotę od godz. 10.00.
  5. Jako dziękczynienie za dar Pierwszej Komunii Świętej organizujemy dla dzieci pierwszokomunijnych pielgrzymkę do Niepokalanowa, która odbędzie się 1 czerwca. Na pielgrzymkę dzieci mogą jechać razem z rodzicami. Koszt 25 zł od osoby. Zapisy u Katechetów.
  6. W środę, 22 maja, obchodzone jest wspomnienie Św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych, która, jak wiemy, jest wielką orędowniczką i pomocą w wielu ludzkich sprawach i problemach. Jej relikwie i figurę mamy w naszym kościele. Dużo ludzi przez Jej wstawiennictwo zostało wysłuchanych przez Boga. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00 i po Mszy Św. na nabożeństwo do Św. Rity.
  7. Drodzy, bardzo proszę o modlitwę i post w intencji Polski. Prymas Hlond powiedział – „jedyna broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo, to różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych straszliwych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Nie będzie totalnej zagłady, jeżeli potrafimy klęczeć i modlić się na różańcu”. Dlatego też bardzo serdecznie zachęcam do odmawiania różańca w intencji Polski, o zachowanie wiary w narodzie, bo bez niej będziemy nikim. Różaniec w naszym Sanktuarium od poniedziałku do piątku o godz.16.45, w soboty o 7.30, w niedziele o 16.15. Zapraszam.
  8. W niedzielę, 9 czerwca w naszym mieście odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Kochani, zarezerwujmy sobie tę niedzielę, aby wspólnie z całymi rodzinami świętować w tym dniu, dając wyraz poparcia wartościom na których chcemy budować nasze życie i to, że zależy nam na normalnych rodzinach, prawie do życia dla każdego człowieka oraz wychowania dzieci według woli ich rodziców.Marsz wyruszy po Mszy Św. o godz.12.00 z przed Sanktuarium Św. Idziego i zakończymy Rodzinnym Piknikiem przy naszym Sanktuarium.
  9.  Podobnie jak w latach ubiegłych, w Boże Ciało odbędzie się KONCERT UWIELBIENIA. Zapraszamy wszystkich chętnych od udziału w przygotowanych tego koncertu. Najbliższa próba w środę, 22 maja o godz. 19.00.
  10. Zapisanych na pielgrzymkę do Lwowa proszę o opłacenie, w tym tygodniu wyjazdu, gdyż musimy mieć pewność ile osób pojedzie. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki: do Lwowa, Kalisza i Lichenia oraz Włoch.
  11. W tegoroczne wakacje organizujemy rekolekcje dla młodzieży, połączone ze spływem kajakowym szlakiem Narwi, w dniach od 6 do 20 lipca, oraz dla rodzin rekolekcje pod żaglami na Suwalszczyźnie od 28 lipca do 7 sierpnia. Przyjmujemy zapisy.