DSC_0485 DSC_0580 DSC05680 DSC07248 DSC_0041 DSC_0255

Ogłoszenia duszpasterskie 16.09.2018

XXIV Niedziela Zwykła (16.09.2018)

1. Dzisiejsza niedziela – w sposób szczególny w Kościele – poświęcona jest środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, jednocześnie pamiętając, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, by właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młodsze pokolenie. W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek na Diecezjalne Radio Nadzieja.
  2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Wieczór Chwały, z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne, który rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 17.00.
  3. W zeszłą niedzielę odbyły się Dożynki Diecezjalne w Dąbrówce k/ Ostrołęki. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Ostrów, a w sposób szczególny Panu sołtysowi i osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tego wyjazdu i reprezentowały naszą parafię. Bóg zapłać. Już teraz bardzo proszę, aby naszą parafię w przyszłym roku reprezentowali mieszkańcy Sitna.
  4. W najbliższą środę o godz. 18.30 spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
  5. W sobotę zapraszamy na kolejny Dzień Świętej Rity. Nabożeństwo do Św. Rity o godz. 9.00 a później Msza Św. podczas której będziemy powierzać naszej patronce sprawy trudne i beznadziejne.
  6. W przyszłą niedzielę, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, spotkanie rodziców i dzieci po Mszy Św. o godz.12.00. Zaś po Mszy Świętej o godz. 17.00 – spotkanie młodzieży, przygotowującej się do bierzmowania.
  7. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę, o godz. 4.00 rano. Zapisanych proszę w dniu dzisiejszym opłacenie lub potwierdzenie wyjazdu.
  8. W pierwszą niedzielę października, o godz. 1030, w naszym Sanktuarium będzie sprawowana Msza Święta w intencji małżeństw oczekujących na narodziny dziecka poczętego ze specjalną modlitwą przez wstawiennictwo Świętej Joanny Beretty Molla i błogosławieństwem.
  9. W przyszłym roku w dniach od 6 do 13 marca 2019r. planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej – do Izraela i Jordanii. Koszt pielgrzymki 3640zł. i 200 USD. Przy zapisie wpłacamy 500zł. zaliczki.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli śp. Zofia Ciuraj, z Olszanki, przeżyła 88 lat. Wieczny odpoczynek…