Ogłoszenia duszpasterskie 18.11.2018

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (18.11.2018 r.)

1. Przeżywając tę doniosłą i wiekopomną chwilę – 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w dniu dzisiejszym odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika, wzniesionego Bohaterom walczącym o odzyskanie Niepodległości Polski, nad którą Patronat Narodowy – w Stulecie Odzyskania Niepodległości – objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Duda. Uroczystą Mszę Świętą, o godz. 12.00, będzie sprawował ks. Biskup Stanisław Stefanek. Natomiast odsłonięcie i poświęcenie pomnika – z oprawą wojskową – nastąpi o godz. 13.30. Zapraszam do uczestnictwa w tej niezwykłej religijno – patriotycznej uroczystości.
  2. W przyszłą niedzielę, 25 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela przed Adwentem.
  3. W czwartek zapraszam na kolejny Dzień Świętej Rity, przez wstawiennictwo której powierzymy sprawy trudne i beznadziejne. Nabożeństwo do Św. Rity i Msza Święta – o godz. 17.00.
  4. W czwartek wspomnienie św. Cecylii Dziewicy i Męczennicy, patronki śpiewu kościelnego. Z tej okazji wszystkim zatroskanym o piękno śpiewu w naszym Sanktuarium, na czele z naszym Organistą Panem Tomaszem Śnieżakiem, składamy najserdeczniejsze życzenia i otaczamy ich naszą wdzięczną modlitwą.
  5. W następną niedzielę będziemy gościć Księdza misjonarza z Rosji.
  6. W przyszłą niedzielę, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę Świętą i spotkanie o godz. 12.00, a młodzież, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania – po Mszy Św. o godz. 17.00.
  7. W przerwie świątecznej, od 26.12. do 2.01, organizujemy dla młodzieży obóz rekolekcyjny połączony z kursem narciarskim, w górach, w Białym Dunajcu. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii lub w zakrystii.
  8. W minionym tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty, odeszła: Śp. Janina Drózd, zamieszkała przy ul. Pułtuska 151, przeżyła 65 lat, Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…