DSC_0682 DSC07248 DSC07261 DSC_0007 DSC_0023 DSC_0255

Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2019

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (17.03.19 r.)

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
  2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać Mękę Pańską, podczas wspólnej modlitwy: Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci, o godz.17.00, a dla dorosłych i młodzieży – o godz.18.30; Gorzkie Żale w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  3. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. „Wiara karmiąca się modlitwą – oto najcenniejszy skarb, jaki przekazuje nam św. Józef. Jego śladem poszły pokolenia ojców, którzy dzięki przykładowi prostego i pracowitego życia zaszczepili w duszach swych dzieci nieocenioną wartość wiary, bez której wszelkie inne dobro narażone jest na ryzyko. Już teraz pragnę gorąco zapewnić o mojej szczególnej modlitwie za wszystkich ojców w dniu ich święta; proszę Boga, aby odznaczali się oni głębokim życiem wewnętrznym, dzięki czemu będą mogli przykładnie wypełniać swą misję w rodzinie i społeczeństwie.” – tak o świętym Józefie mówił św. Jan Paweł II.
  4. O tym niezwykłym Świętym została wydana książka pod redakcją ks. prof. Włodzimierza Gałązki. Patrząc na postać św. Józefa, pod wieloma aspektami, należy podkreślić, iż jest On na pewno inspiracją i pomocą w wielu naszych życiowych problemach i rozterkach. W książce tej możemy znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania z dziedziny życia małżeńskiego i rodzinnego. Zachęcam do skorzystania z tej lektury.
  5. W przyszłą niedzielę, w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę Św. i spotkanie o godz. 12.00.
  6. Na kolejny Dzień Świętej Rity zapraszamy w najbliższy piątek, 22 marca, o godz. 16.00. Podczas Nabożeństwa powierzymy sprawy trudne i beznadziejne właśnie tej patronce.
  7. Zwyczajem lat ubiegłych organizowane są w niedzielę palmową, Światowe Dni Młodzieży. W tym roku w naszej diecezji odbędą się w Ostrowi Mazowieckiej. Organizujemy wyjazd na to spotkanie. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w tym ważnym religijnym wydarzeniu. Jest to okazja do umocnienia swojej wiary poprzez doświadczenie wspólnoty wierzącej młodzieży z naszej diecezji. Wyjazd w sobotę 13 kwietnia o godzinie 9.00, powrót około godziny 22.30. Koszt przejazdu i pakiety uczestnika to 40 zł. Zapisy u księży wikariuszy.
  8. Wszystkich Jubilatów, którzy w tym roku obchodzą 25., 50. i 60-lecie zawarcia Sakramentu Małżeństwa, zapraszamy na Mszę Św. sprawowaną w ich intencji, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, o godz. 00. Bardzo prosimy o potwierdzenie swojej obecności na tej Mszy Św.
  9. W ostatnim tygodniu, z naszej parafialnej wspólnoty po wieczną nagrodę do Pana, odszedł śp. Kazimierz Molski, zamieszkały przy ul. Geodetów 54, przeżyła 77 lat; Wieczny odpoczynek