Ogłoszenia Duszpasterskie 3.09.2017

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A ST E R SK I E

XXII  N i e d z i e l a   Z w y k ł a    (03.09.2017r.)

1. W naszej parafii, jutro, rozpoczynamy nowy rok szkolny, Mszą Św. o godz. 8.00. Na tę wspólną modlitwę zapraszamy dyrekcje szkół, nauczycieli, rodziców, młodzież i dzieci. Rozpocznijmy rok szkolny z Bogiem. Zachęcamy też dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii Św. Informujemy, iż rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół, w Gimnazjum nr 1 i Szkole Podstawowej nr 5 – o godz. 9.00.
  2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek (08,09) obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, powszechnie znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze Święte będziemy sprawować o godz.00, 10.00 i 18.00. Bożej opatrzności – za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej – polecimy przyszłoroczne plony. W związku z tym, prosimy rolników o przyniesienie ziarna do poświęcenia. Zostanie również odnowiony Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, który nawiązuje do wydarzeń z 8 września 1946 roku. Wówczas, na Jasnej Górze, z udziałem ok. miliona osób, biskupi, pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda, poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Ówczesny Akt przypominał ofiarowanie świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. Odnowienie Aktu stanowi jeden z najważniejszych punktów obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich.
  3. W przyszłą niedzielę, 10 września, w Kolnie, odbędą się Dożynki Diecezjalne, czyli wspólne dziękczynienie Bogu za plony. Naszą parafię zaprezentują mieszkańcy Olszanki.
  4. W następną niedzielę, 10 września, na Mszę Św. o godz. 00, w sposób szczególny zapraszamy rodziców i pierwszoklasistów z tornistrami oraz rodziców z dziećmi z klas III, przystępujących, w tym roku szkolnym, do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Św. spotkanie rodziców i dzieci klas III.
  5. Dzieci klas czwartych, zapraszamy na spotkania w każdą trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.00. Pragniemy poinformować, iż dla tych dzieci, które w tym roku, w maju, przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, 30 września br., organizujemy dziękczynną Pielgrzymkę do Niepokalanowa.
  6. Młodzież, która w tym roku szkolnym pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na pierwsze spotkanie za tydzień, w niedzielę (10.09), po Mszy Św. o godz. 17.00. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców naszych przyszłych bierzmowanych.
  7. Informujemy, że spotkania scholi parafialnej odbywać się będą w soboty, o godz. 00. Zapraszamy dziewczęta, które w czasie Mszy Św. dla dzieci, chciałyby uwielbiać Pana Boga poprzez śpiew.
  8. W tym roku szkolnym, zapraszamy młodzież i dzieci, na spotkania formacyjne, zorganizowane w następujący sposób: młodzież – w każdy piątek po Mszy Św. o godz. 18.00; dzieci – w każdy czwartek po Mszy Św. o godz. 18.00. Pragnę dodać, iż spotkania odbywać się będą w ramach Oazy Dzieci Bożych.
  9. W najbliższą sobotę (09.09), o godz. 9.30, zapraszamy ministrantów i chętnych chłopców na rajd rowerowy połączony z ogniskiem.
  10. Z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, zapraszamy dzieci i młodzież na Parafialny Turniej Piłki Nożnej, który odbędzie się w sobotę, 16 września br., o godz. 00, na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie. Sześcioosobowe drużyny mogą się zgłaszać do księży wikariuszy.
  11. Organizujemy jednodniowy Rodzinny Spływ Kajakowy, 30 września br. Przyjmujemy zapisy.
  12. W naszej parafii nadal funkcjonuje Poradnia Rodzinna – dwóch psychologów i terapeuta od uzależnień. Przyjęcia odbywać się będą w godz. od 19.00 do 20.00: z Panią psycholog – w każdy pierwszy wtorek miesiąca, z Panią terapeutą od uzależnień – w każdy trzeci wtorek miesiąca.
  13. Serdecznie zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie, w środę, 13 września. O godz. 19.00, w kościele, będzie sprawowana Msza Św., a po niej, w Procesji Fatimskiej, ze świecami, przejdziemy ulicami Godetów, Miłą i Miodową. Do udziału w tym szczególnym Nabożeństwie zapraszam wszystkich parafian, przede wszystkim mieszkańców tego osiedla.
  14. Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy, w dniach 23 i 24 września. Do uczestnictwa w niej, w sposób szczególny, zapraszamy małżeństwa, ponieważ w tym terminie na Jasnej Górze odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw. Koszt wyjazdu – 160 zł. W cenie: autokar, nocleg, obiad, śniadanie i przewodnik. Przyjmujemy zapisy.
  15. Zapisujemy jeszcze, na drugi autokar, na pielgrzymkę do Kodnia, która odbędzie się 7 października br. Przypominam, że wówczas będziemy uczestniczyć w ogólnopolskiej modlitwie za naszą Ojczyznę – „Różaniec do Granic”. Założeniem tego projektu jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. Zachęcam do udziału. Koszt 60 zł.
  16. W przyszłym roku, w czerwcu, planujemy pielgrzymkę do Katynia, Smoleńska, Miednoje, Petersburga i wielu innych miejsc na wschodzie. Zainteresowanych, ze względu na obowiązujące wizy i paszporty, prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się. Szczegółowy program w gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej naszego sanktuarium.
  17. Narzeczonych, przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa, w najbliższych tygodniach zapraszamy na spotkania z Doradcą Życia Rodzinnego oraz z Księdzem. Spotkania odbędą się 8 i 15 września br., o godz. 19.00, w świetlicy Domu Parafialnego.
  18. Informujemy, że kancelaria parafialna mieści się w Domu Parafialnym (wejście od strony kościoła). Czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. od 15.30 do 17.00, a w soboty – od 8.30 do 10.00.
  19. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli śp. Stanisław Rogulski z Leszczydołu Działki, przeżył 85 lat; śp. Elżbieta Kamińska, z ul. Orlej, przeżyła 50 lat; Wieczny odpoczynek…