Odwiedziny duszpasterskie

W tym tygodniu zakończyliśmy kolędę, bardzo szczególny czas – wierzę, że dla wszystkich. Dziękujemy za wyjątkowo serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Martwi fakt, że wiele osób dotykają różnego rodzaju choroby a także osłabły relacje między ludzkie, które spowodowały u wielu ludzi zamknięcie się w samym sobie albo w swoim domu. Czas pandemii niestety ten proces jeszcze bardziej przyśpieszył i powiększył. Potrzeba nam większej otwartości na drugiego człowieka i nie tylko na chorego. Każdy potrzebuje drugiego człowieka, który byłby przy nas. Czasami ta obecność jest duchowa, czasami w myślach, jednak obecność taka fizyczna, ma także wielkie znaczenie. Dzięki drugiej osobie, możemy się czegoś nauczyć, poznać i akceptować wartość bliźniego, a także wspierać się nawzajem. Drugi człowiek dany nam przez Pana Boga, niejednokrotnie wskazuje nam drogę, pomaga trwać przy Bogu i pokładać w Nim nadzieję. Pomaga nam zrozumieć rzeczy i sytuacje, których sami nie bardzo potrafimy sobie wytłumaczyć. Jak powiedział jeden poetów – Phil Bosmans- ” Z każdym dobrym człowiekiem idącym przez świat wschodzi słońce.”

Drodzy Parafianie! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za to Wasze wyznanie wiary, jakim było przyjęcie kapłana do swego domu, za wspólne rozmowy i modlitwy. Dziękujemy także za ofiary, które Państwo złożyliście przy okazji kolędy na kościół i prace, które w nim podejmujemy oraz Księży, pracujących w tej parafii. Są one wyrazem odpowiedzialności i troski o materialne potrzeby naszej wspólnoty, a szczególnie o naszą świątynię. Niech błogosławieństwo Boże przekazane wtedy przez kapłana pozostanie w Waszych rodzinach przez cały ten rok. Niech chroni Wasze domy, Wasze rodziny i umacnia wszystkich na drodze życia chrześcijańskiego.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania kolędowe do kościoła, osoby i rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza w swoim domu. Takie spotkania odbędą się w tym tygodniu w czwartek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 10.00. W czwartek zapraszamy parafian mieszkających w blokach, w sobotę parafian mieszkających w domach jednorodzinnych w mieście i na wioskach. Jeśli ktoś nie może w czwartek zapraszamy w sobotę i odwrotnie.